Dom w odcieniach zieleni (2)

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
trzynastka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12861
Od: 8 paź 2009, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dom w odcieniach zieleni (2)

Post »

Czy RA czy nie i tak jest śliczny :D a dalie już prawie w wielu ogrodach zapomniane, bo trzeba im poswięcać czas, sadzenie i zapewnienie zimą warunków zimowania.
Awatar użytkownika
Wiktoria_W
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2365
Od: 21 sty 2011, o 03:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dom w odcieniach zieleni (2)

Post »

Zupełnie nie wiem, jak to się dzieje, że mam jakieś wieczne zaległości :oops: . Co nadrobię, to mi ucieknie. Zatem korzystam z chwili, kiedy nieco ogarnęłam Wasze wątki :wink: żeby spokojnie napisać coś u siebie.
Przede wszystkim dziękuję Wszystkim za wizytę i pomoc z moim skrętnikiem ;:180 . Zobaczymy, jak będzie dalej kwitł. I cieszę się bardzo, że nie zanudziłam Was aż tak strasznie moimi daliami - tym razem nie będzie ich zdjęć, bo zakwitła raptem jedna inna od poprzednich, ale jeszcze kilka się szykuje (do kwitnięcia, zamiast do zimy :shock: ).
Niuniu - dziękuję. Muszę się wreszcie dokopać do Twojej nowej części, bo jeszcze w niej nie byłam (czyli nie tak do końca wyszłam z zaległości) :oops: .
Mmarylo - dziękuję bardzo. Tak patrzę na te moje dalie i żałuję, że nie mam więcej miejsca, bo siedzą wszystkie "w kupie" i nie robią takiego wrażenia, jak powinny, a gdyby tak każda miała dla siebie odpowiednią ilość przestrzeni, to pewnie faktycznie można by się nimi trochę pozachwycać ;:108 . Super, że Twój skrętnik jest grzeczny. Mój dostał ostrzeżenie i... zgubił kwiatki (ale ma pąki, więc czekam).
Justus - idealnie to ujęłaś: Ruletka. I pewnie z takim imieniem pozostanie ;:108 .
Mamofraniu/Mamofrania (kurczę, nie wiem, jak Cię odmienić :roll: ) - dziękuję bardzo.
Karo - No właśnie nie przypominam sobie żebym mu jakoś specjalnie grzebała w korzeniach. Przyniosłam go do domu już kwitnącego, później zmieniłam mu doniczkę i dosypałam tylko trochę ziemi żeby ją wypełnić. Myślisz, że taka ilość mogła spowodować zmiany? :roll:
Arkadiusie - dziękuję. Bardzo się cieszę, że Ci się u mnie podoba :) .
Misiaczko - rozszyfrowałaś mnie :wink: . Co prawda odplamiaczem po nim nie chlapałam, ale w zdjęciu grzebałam w kolorach, żeby były jak najbardziej zbliżone do fioletu (i tak średnio mi się udało) :D .
Filigranowa - dzięki. Czyli te wszystkie odmiany to jedna wielka ściema :wink: , bo skrętniki i tak zakwitną jak im się spodoba.
Fiskomp - też mam z tego źródła trzy skrętniki. Kahinta nie otworzyła do końca kwiatów, więc nie mogłam stwierdzić, czy to na pewno ona, Bridie dopiero ma pączka i czekam z niecierpliwością, co z niego wyniknie, a HP chyba w ogóle nie planuje zakwitnąć :wink: . Jednak mam nadzieję, że wszystkie trzy okażą się sobą i kiedyś się doczekam takich kwiatów, jakie widziałam na zdjęciach.
Labko - dziękuję za pochwały mojej zieleniny.
Trzynastko - uff, kamień z serca, że i tak Ci się podoba, bo to jego listek pojechał do Ciebie.
U dalii właśnie tego zimowania trochę się boję, bo poprzednią zimę przetrwała mniej niż połowa, ale może tym razem będzie lepiej ;:108 .

To się w końcu pochwalę, jakie piękne roślinki dotarły do mnie :tan :

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Oraz "resztki" z mojego balkonu - dipladenie coś pomyliły i chyba właśnie postanowiły zacząć sezon :wink: :
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Aptenia na balkonie rozrosła się niesamowicie (a wiosną wsadzałam takie góra piętnastocentymetrowe roślinki):
Obrazek
I na koniec kwiaty, które zauważyłam dopiero przy wyrywaniu chmielu japońskiego (dość duże powiększenie):
Obrazek
Miłego dnia, Wiktoria
Dom w odcieniach zieleni
Poszukuję
Awatar użytkownika
trzynastka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12861
Od: 8 paź 2009, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dom w odcieniach zieleni (2)

Post »

Niech tylko teraz fajnie Ci rosną :D Aptenia superowa :D
Awatar użytkownika
mrinwestor
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1954
Od: 24 mar 2011, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Dom w odcieniach zieleni (2)

Post »

Oj , zapstrokaciło się znowu ;:138 ;:138 ;:138 ;:138 ;:138 ;:138
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16364
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Dom w odcieniach zieleni (2)

Post »

Ile nowości, gratuluję :D

Śliczne - balkonowe. Tylko teraz trzeba je będzie przezimować ;:224
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Dom w odcieniach zieleni (2)

Post »

Wiktorio nowości superowe ;:138 Niech szybko się zadomowią i puszczą korzonki :heja
A dipladenia to rzeczywiście zrobiła niespodziankę - pięknie kwitnie.
A jak masz zamiar przechować aptenię?
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dom w odcieniach zieleni (2)

Post »

Ilez u ciebie nowości, pięknie. A aptenia niesamowicie ogromna;) :wit
oksi
1000p
1000p
Posty: 1140
Od: 18 lut 2012, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.Lubelskie

Re: Dom w odcieniach zieleni (2)

Post »

:wit ałe u ciebie nowosci ;:oj ;:138
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 36&t=51384" onclick="window.open(this.href);return false; rosliny Oksi.
Awatar użytkownika
mniodkowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4302
Od: 14 maja 2009, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dom w odcieniach zieleni (2)

Post »

o ja Cie ;:202 ile nowości ;:138 i Ty masz to gdzie pomieścic jeszcze??? ;:224 ja zakupom mówię już dość ;:124
za zimowanie dalii tez się nie brałam, poleciały do kosza ;:222 za szybko postanowiły skończyć swój żywot a ja nie byłam gotowa na takie niespodzianki i cóż... ;:170 za to myslę, że pelargonie można przezimować... tylko jak ktoś mnie poinstruuje jak ;:224

aha, aptenię widzę już 2 raz w ciągu 2 dni - że też Wy umiecie się nią zajmować ;:180 ja swoje 2 szczepki nie dopuściłam nawet do ziemi ;:170
Pozdrawiam teraz z centrum... Aga
Oto moja mała "dżungla" --> part V; Spis moich wątków
Sprzedaję ładne sadzonki hibiskusa czerwonego pełnego
Awatar użytkownika
mamafrania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3864
Od: 13 paź 2011, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Dom w odcieniach zieleni (2)

Post »

Wiktorio_W,możesz mnie odmieniać jak Ci wygodnie.Jestem mamą Franka,stąd nick,ale jeżeli dla potrzeb forumowych zostanę nazwana Franciszką wcale się nie pogniewam :;230
Zimuję pelargonie już kilka lat z powodzeniem.Zabieram je do domu i ustawiam na parapetach,żeby miały dużo światła,bo inaczej zdziczeją,wyciągną się nienaturalnie i podlewam kiedy ziemia lekko przeschnie.Ponieważ trzymam te doniczki tam gdzie mnogę,i w ciepłym pokoju i w chłodnym ganku,zauważyłam że lepiej wiosną kwitną te które raczej mają chłód tzn ok 15 stopni.Mają większe kwiaty.Pelargonie nie są problemowe i na pewno z łatwością je przezimujesz.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21846
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Dom w odcieniach zieleni (2)

Post »

Wiktorio :wit ależ wyhodowałaś ogromniastą aptenię ;:138
Niesamowita.... ale ona tak właśnie rośnie ,bardzo długie pędy puszcza.
Zamierzasz ja skrócić na zimę?
Chyba trzeba ,bo jej pędy zaczną podsychać, a po postrzyżynach można zrobić sadzonki :wink:

Podziwiam i Ciebie,za sukcesy w ukorzenianiu pędów nie mówiąc już o listkach ;:202
Ciekawa jestem czy uda Ci się z beniaminkiem... ja niestety już się poddałam :cry: czego ogromnie żałuję :cry: 'ale nie można mieć wszystkiego.
Czy Twoje dipladenie to tegoroczne zakupy czy też - co wcale nie byłoby zaskoczeniem,że akurat u Ciebie -
udaje Ci się je przezimować?
Bardzo zawsze mi się podobały jako rośliny lata,ale zmuszona byłam traktować je jako jednoroczne, zaprzestałam więc zabawy z nimi a są bardzo ładne.
Zawsze budzą we mnie chęc by znowu je kupić... w tym roku udało mi się nie kupić ;:124 ;:136
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
kociara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3991
Od: 10 mar 2011, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków-małopolskie

Re: Dom w odcieniach zieleni (2)

Post »

:wit Po długiej nieobecności wpadłam i od razu natrafiłam na przepiękne okazy. Nie będę oryginalna : aptenia to coś cudownego.
Dipladenie mnie również zadziwiają. O tej porze roku moje zamierają całkowicie - nie wiem co im się nie podoba, podczas
kiedy mogłyby jeszcze pożyć. Nowe roślinki prześliczne i z pewnością będziesz z nich mieć pociechę. ;:108 ;:63
Awatar użytkownika
mamafrania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3864
Od: 13 paź 2011, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Dom w odcieniach zieleni (2)

Post »

Trzymam kciuki za Twije beniaminki.Ja wiele szczepek zamordowałam.Najlepsza chwila dla nich to chyba wiosna.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”