Domek dla dziecka

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marla54
100p
100p
Posty: 173
Od: 3 mar 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie k/Sochaczewa - strefa 6b

Re: Wiata i jednocześnie domek dla dziecka na dachu

Post »

Dzięki za przypomnienie, też o tym myślałam - tylko nie byłam pewna czy przy tak małej szer jak 2,10m jest to potrzebne. Teraz wiem. Powiedz mi proszę ... jeśli się znasz, co będzie mi potrzebne. Ja myślę, że ta taśma paro przepuszczalna (naokoło?), zakończenie (aluminiowe? też naokoło?) i śruby do zamocowania do poprzecznych drewnianych części. Czy to wszystko? Nie bardzo mi się podoba to aluminiowe zakończenie, czy jest inna opcja?
Don't be sorry .. just don't do it!! - Maryla
Człowiekowi w życiu potrzebne jest: serce do kochania, rozum do myślenia i ręce do pracy.
rubinowa
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 13 kwie 2012, o 10:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wiata i jednocześnie domek dla dziecka na dachu

Post »

Witaj Słodowy, właśnie robię kopiuj-wklej dla mojego M i brakuje mi wysokości inspektu (186x75x?): chyba ktoś inny podał 20 i 30 cm, a jaka jest u Ciebie, bo ze zdjęć wydaje mi się wyższa, czy tak?
;:215
Awatar użytkownika
Slawgos
500p
500p
Posty: 892
Od: 14 kwie 2010, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wiata i jednocześnie domek dla dziecka na dachu

Post »

rubinowa pisze:Witaj Słodowy, właśnie robię kopiuj-wklej dla mojego M i brakuje mi wysokości inspektu (186x75x?): chyba ktoś inny podał 20 i 30 cm, a jaka jest u Ciebie, bo ze zdjęć wydaje mi się wyższa, czy tak?
;:215
Nie wiem, czy to do mnie pytanie, ale i tak odpowiem? :wink:
Inspekt zbudowałem z deseczek o szerokości 8cm. Z jednej strony jest wysoki na 3 deseczki (czyli liczy sobie 24cm), z drugiej na 4 deseczki (32cm). Bardzo dobrze to widać na zdjęciach znajdujących się na 1 stronie tego wątku. Możesz zrobić z desek o szerokości 10cm, wtedy będzie odpowiednio 30 i 40cm, ale wtedy myślę, że możesz mieć problem z pracą w środku inspektu, bo ścianki boczne mocno utrudnią Ci dostęp do wnętrza.
Pozdrawiam. :wit
rubinowa
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 13 kwie 2012, o 10:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wiata i jednocześnie domek dla dziecka na dachu

Post »

Zawsze podziwiałam Pana Adama Słodowego i gdy już zakończył swoją działalność, żałowałam, a tu niespodzianka, jak miło. Chyba nie obraził się Pan za nowe nazwisko? ;:174 Co do sedna sprawy - pytałam, bo ze zdjęć wydawało mi się, że wyższy ten inspekt; no tak, ale za to wyższe roślinki mogą urosnąć, ale lepiej posłuchać mądrzejszego. I jeszcze dwie rzeczy: 1. ten styropian to tak wystaje tylko do zdjęcia, żeby taka jak ja widziała? 2. podpórki do otwierania jak będą wsadzane do środka to mogą poniszczyć roślinki: a może gdyby pokrywa była szersza, możnaby na zawiasach przykręcić takie podpórki na stałe i od zewnątrz opierać (nie wiem, czy dobrze tłumaczę) :oops:
Awatar użytkownika
lukas_ana
100p
100p
Posty: 171
Od: 14 cze 2012, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wiata i jednocześnie domek dla dziecka na dachu

Post »

Witam, no wiata bardzo ciekawa. I dorośli i dzieci mają miejsce:) Najbardziej podoba mi się pomysł wkomponowania tego w drzewo - rewelacja - jak wszystko obrośnie to zrobi ładny klimat.

Tutaj mam pytanie może nawet nie tyle o dzieci jak o wszystkich jak jest z wchodzeniem/schodzeniem po tej drabince - trochę po drabinach zdarza mi się chodzić i wiem tyle ze jak drabina kończy się na równi z poziomem docelowym [ nie wystaje powyżej czy brakuje uchwytów ] to zejścia nie należą do najwygodniejszych, zwłaszcza że ma z tego dziecko jednak korzystać - to czy nie ma z tym problemów/obaw? Wysokość może żadna ale zawsze.

I pytanie jaką posadzkę planujesz zrobić pod ta wiatą, czy zostaje ziemia?

pozdrawiam lukas
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=57083" onclick="window.open(this.href);return false; - nasz mały ROD - zapraszamy na spacer:)
Lukas & Ana
Awatar użytkownika
Slawgos
500p
500p
Posty: 892
Od: 14 kwie 2010, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wiata i jednocześnie domek dla dziecka na dachu

Post »

rubinowa - nie obraził. :D
Inna sprawa, że na Forum staramy sobie nie Panować, ani Paniować. :wink:
Styropian wystaje, bo zdjęcia robiłem podczas prac. Styropian został przycięty do odpowiedniej wysokości, by górne drzwiczki mogły się elegancko zamykać. Natomiast do uchylania pokrywy, używam cegłówek, które postawione na sztorc zapewniają przewiew. Dodatkowo od góry kładę po połówce cegłówki, by ewentualny podmuch wiatru nie otworzył drzwiczek na full.
Myślę, że sama wypracujesz swoją metodę otwierania i wietrzenia inspektu. :wink:

lukas_ana - masz absolutną rację odnośnie drabiny. :D
U mnie za uchwyt przy wchodzeniu i schodzeniu robią przerwy w deskach dachowych. Córeczka została przeze mnie przeszkolona i po dwóch, trzech wejściach i zejściach z moją asekuracją, teraz radzi sobie bezproblemowo i wiem, że się nic nie stanie. Natomiast osoby, które mają problem z wejściem po prostu nie wchodzą na górę. I już :D A ja nie zamierzam tym osobom tłumaczyć, jak sobie mają radzić. W końcu to ma być azyl mojej córeczki. :wink:
Na dole ma być trawa, walczę już drugi rok i jak na razie przegrywam. Nie chce rosnąć pomimo, że troszkę pracy włożyłem w przygotowanie ziemi. Ale się nie poddaję i planuję siać trawę do miejsc zacienionych. Może tym razem sie uda?
Pozdrawiam. :wit
Awatar użytkownika
lukas_ana
100p
100p
Posty: 171
Od: 14 cze 2012, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wiata i jednocześnie domek dla dziecka na dachu

Post »

Witaj, wydaje mi się że trawa do miejsc zacienionych powinna dać radę. Do szybszego wzrostu przykryj ją na początku może geowłókniną albo czymś żeby nasiona miały cieplej i wilgotniej. Powinno dać radę.

Jeszcze słyszałem kiedyś o takim patencie - na miejsca zacienione żeby trawa wzrosła szybko [ bo później to już sobie poradzi ] to postawić obok [ w nasłonecznionym miejscu ] jakiś kawał blachy - czegoś odbijającego słońce -tak żeby strumień światła odbić i skierować właśnie w to miejsce które nie ma kontaktu ze słońcem. na ile się to sprawdza to nie wiem ale zawsze trochę dogrzeje nasiona. Tylko nie żadne soczewki co by wszystko z dymem nie poszło:)))

A co do drabinki to rzeczywiście jeżeli azyl to azyl i nikt jej nie będzie przeszkadzał:) dla ułatwienia można zamontować uchwyty łazienkowe taki np dla starszych osób żeby przy wannie mogli łatwo wstać - w miarę tanie a mocne i łatwe w montażu. Ale jak daje rade to też po co:)
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=57083" onclick="window.open(this.href);return false; - nasz mały ROD - zapraszamy na spacer:)
Lukas & Ana
madzia6485
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 5 sie 2012, o 23:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wiata i jednocześnie domek dla dziecka na dachu

Post »

Witam

Slawgos to co zbudowałeś jest rewelacyjne!!! ;:63 Trafiłam na to forum i ten wątek bo poszukuję pomysłu na ławki. Stół już zrobiłam, tylko usiąść nie ma na czym. Domek dla dzieci też mi się marzy, póki co zrobiłam piaskownicę i jestem dumna że zrobiłam ją całkiem sama (no dobra kilka żubrów mi pomogło ;:136 )


No i stół 155cm x 118cm


Jak tylko uda mi się zrobić ławki to na pewno wpadnę z fotkami :tan

Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
lukas_ana
100p
100p
Posty: 171
Od: 14 cze 2012, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wiata i jednocześnie domek dla dziecka na dachu

Post »

no Panowie, ja widzę że tu Panie biorą sprawy w swoje ręce i "szaleją" z młotkiem. Brawo Panie! Nie jeden facet może wam pozazdrościć tych realizacji. No i że same się za to zabrałyście to też podziwiam!! czekam na kolejne zdjęcia, może coś podpatrzę:) facet.
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=57083" onclick="window.open(this.href);return false; - nasz mały ROD - zapraszamy na spacer:)
Lukas & Ana
Awatar użytkownika
Slawgos
500p
500p
Posty: 892
Od: 14 kwie 2010, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wiata i jednocześnie domek dla dziecka na dachu

Post »

A ja nadal czekam na zdanie tych, co to wiatę pobudowali, że o domku na dachu nawet nie wspomnę. :wink:
Ale dawajcie zdjęcia, jestem ciekaw, co tam płodzicie. :D
Awatar użytkownika
orange30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1935
Od: 27 paź 2007, o 22:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zabrze

Re: Wiata i jednocześnie domek dla dziecka na dachu

Post »

Jednym tchem przemierzyłam ten wątek :) Jestem pod wrażeniem, tym bardziej, że też się przymierzamy do podobnej budowli :)
Gratuluję pomysłu ;:138 ;:215
"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówki do życia" - Halina
Mój spis wątków
Moje robótki
Awatar użytkownika
Slawgos
500p
500p
Posty: 892
Od: 14 kwie 2010, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wiata i jednocześnie domek dla dziecka na dachu

Post »

Dzięki za miłe słowa. :D

Pochwalcie się, jak już zbudujecie, co tam sobie zaplanujecie. A może nawet zrelacjonujecie cały proces budowy? I parę zdjęć dołączycie. :wink:
Zima przyszła, to człowiekowi niebezpieczne rzeczy do głowy przychodzą. :wink: Ja na przykład wymyśliłem, że na wiosnę będę stawiał nowy tunel foliowy. W tym co zbudowałem ze trzy lata temu trzeba wymienić całą folię, więc wymyśliłem, że oprócz folii, zmienię całą konstrukcję. Obecnie foliaczek ma wymiary 2x4m i wysokości raptem 1,8m, więc lekko się garbię w nim. :wink:
Za chwilkę będę tworzył nowy wątek pt. "Tunel foliowy od a do z". Zamieszczę w nim cały proces budowy tunelu foliowego, ceny materiałów (od kantówek, przez folię, do wkrętów i krążków papieru ściernego. Oczywiście zdjęcia będę wstawiał dopiero wiosną, gdy ruszę z budową. Jak na razie gromadzę materiał i przechowuję wszystko na balkonie. :)

Wiata skończona, ale w tym roku nie było chęci ściagania z góry domku, więc wiosną sprawdzę, jak domek na górze przezimował.
Awatar użytkownika
Slawgos
500p
500p
Posty: 892
Od: 14 kwie 2010, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wiata i jednocześnie domek dla dziecka na dachu

Post »

Zima minęła więc się chwalę, jak ten domek córeczki przeżył.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”