Treissi na zielono cz.3

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
karolaipiotr
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1695
Od: 5 lut 2009, o 20:29
Lokalizacja: Malbork

Post »

Moniko jest piękny, jak by było inaczej to nie było by takich okazów powalających!!!
Karolina
Moi zieloni przyjaciele-część 1
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Jeszcze drugie tyle może rosnąć, bo potem to już sufit :lol:
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
Awatar użytkownika
basga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7700
Od: 12 sie 2007, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Karolinko-to było ze dwa lata temu i o ile pamiętam to niezły był a robiłam z jednego opakowania żelfiksu.Tylko ciut kwasku lub cytryny trzeba dodać bo jak dla mnie był za mdły.Pyszny jest tez z dyni z kawałeczkami kiwi-/tak śmiesznie wyglądają potem te czarne pesteczki/ a także z cukinii-smakuje jak ananasowy.
Ja tam specjalistką w kuchni nie jestem ale czasem jak mnie najdzie to robię takie dziwności,ale nie na zimę tylko na "już".Przegapiłam w tym roku kwitnące mlecze bo pyszny jest syrop-miód z nich a teraz u mnie to tylko dmuchawce,latawce,wiatr...Ale kwitnącej akacji to moja córka nie pozwoli mi przegapić,bo już od zimy pyta się,kiedy zrobię smażone w cieście naleśnikowym.
Awatar użytkownika
rastharsis
200p
200p
Posty: 323
Od: 20 sie 2008, o 22:56
Lokalizacja: śląskie - Bieruń Nowy

Post »

Monisiu, mimo, że imieninki masz dopiero 27 sierpnia, my tu na forum bardzo lubimy składać życzenia nawet 'bez okazji', więc ja też z całego serca życzę Ci wszystkiego najlepszego! By wszystkie roślinki się przyjmowały i swą urodą zachwycały! :P

A Twoja difcia wygląda jakby była z innej epoki - epoki, w której jeszcze dinozaury po ziemi biegały. :lol: Ale Ty kochasz difcie miłością bezwarunkową, więc one nie mają wyjścia, jak tylko powalać rozmiarami! :)
Sabina
Pozdrawiam i zapraszam Zielone rastharsis
Rośliny to dla mnie zielona magia. ;)
Awatar użytkownika
karolaipiotr
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1695
Od: 5 lut 2009, o 20:29
Lokalizacja: Malbork

Post »

Basiu to mnie zastrzeliłaś!!! Taki talent i się nie chwalisz!Jak byś była tak dobra i napisała przepis na ten syrop z mleczu. Tylko mi trzeba tak prosto pisać, bo ja dopiero początkująca " kucharka". A ten arbuz to tak pokroić czy jak? :oops: :oops: :oops:
Karolina
Moi zieloni przyjaciele-część 1
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Karolinko to tylko takie wyjąteczki sobie tam rosną :)

Baśka Ty to masz pomysły. Ja nie znoszę siedzenia w kuchni, ale czasami też mnie coś najdzie. A co to za naleśniki z akacją? :shock: W życiu nie słyszałam, żeby jeść akację...

I popieram Karolinkę - przepis na syrop mleczowy mile widziany. Ja robię z czubków sosnowych. A arbuza to szkoda byłoby mi na przetwory... za bardzo go lubię :)

Sabinko dziękuję - i za życzonka i za te miłe słowa :)
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
Awatar użytkownika
karolaipiotr
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1695
Od: 5 lut 2009, o 20:29
Lokalizacja: Malbork

Post »

Moniko mów co chcesz ja i tak nie wierzę - jest śliczny Twój ogród!!! Moniko a ten z czubków sosnowych też brzmi ciekawie- podzielisz się przepisem?
Karolina
Moi zieloni przyjaciele-część 1
Awatar użytkownika
zabcia_paula
500p
500p
Posty: 840
Od: 24 sty 2009, o 10:34
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Ale dziewczyny apetytu robicie...naleśniki, pycha a ja na dietę chciałam iść. Ale te z akacją muszę spróbować...
Pozdrawiam, Paula
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Karolinko ten z czubków robi się banalnie. Zbierasz świeże czubki sosnowe i zasyspujesz cukrem. Najlepiej w jakimś dużym zakręcanym słoju. Stawiasz na słoneczko i czekasz aż puści soczek a cukier się rozpuści :) Taki syropek jest świetny na suchy kaszel. Ja robię go dla mojej córci, bo jest słodziutki i chętnie go pjie. Wiem, ze jest też wersia z alkoholem, ale tej nie próbowałam.

Paula a po co Ci ta dieta? Mnie to by się przydała ale Tobie :shock:
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
Awatar użytkownika
basga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7700
Od: 12 sie 2007, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Akacja to smażone grona kwiatowe maczane w ciescie naleśnikowym i posypane cukrem pudrem. :P :P
Syrop z mlecza
Dżem z żurawin
Dzem z cukinii.
Tego arbuza to wydrążałam pestki,miąższ kroiłam w kawałki i...reszta jak w przepisie na opakowaniu żelfixu.
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Basiu Ty mówisz, że specjalistką w kuchni nie jesteś, a nawet na forum kulinarnym jesteś :) Przeczytałam cały temacik o syropku z mleczu i troszkę się pogubiłam jak to wkońcu jest z tym mleczem i mniszkim...
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
Awatar użytkownika
zabcia_paula
500p
500p
Posty: 840
Od: 24 sty 2009, o 10:34
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Moniś ja widziałam Twoje zdjęcia w wątku ze zdjęciami...przecież nie byłoby Cię widać po diecie.
A jeśli chodzi o mnie to poważnie muszę się wziąć za siebie, bo troszku mi się przytyło...tzw efekt jojo. Trzeba się spieszyć, bo do lata już niedaleko.

Basiu na tą akację w cieście naleśnikowym to z pewnością się skuszę, a mój M. się śmieje, że jutro idzie zbierać mleczyki, póki jeszcze są ;:112
Pozdrawiam, Paula
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Paulinko bo to zdjęcie stare już :) Teraz to szanowna pani d... jak szafa 3-drzwiowa :lol:
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”