Wyrywacz chwastów

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wyrywacz chwastów

Post »

A nie wystarczy Wam zwykły scyzoryk do wycinania chwastów? Moi dziadkowie, rodzice nigdy nie mieli z tym problemu. Ja też nie mam. A chodzę tylko ze scyzorykiem, i jak dziadkowie, tak i ja tą samą metoda pozyskuje mniszek.
Nawet super sałatka wychodzi z niego. A przez to go wiecznie szukam, bo u mnie niestety przetrzebiony.
Beefanta
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 26 lis 2013, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wyrywacz chwastów

Post »

W tym wątku poruszamy temat wyrywacza chwastów, a nie zwykłego scyzoryka...
Dawniej różne rzeczy robili ludzie za pomocą rąk i prostszych narzędzi, niż obecnie!
boefstrogonov
100p
100p
Posty: 110
Od: 8 maja 2014, o 08:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wyrywacz chwastów

Post »

Odświeżam wątek. Idzie nowy sezon, a ja chcę uzupełnić swoje narzędzia. Trochę czasu minęło i może więcej osób sprawdziło to cudo... Czy uważacie, że wyrywacz chwastów Fiskars to zbytek? Nie chodzi o to, że z lenistwa mi się nie chce schylać. Zasadniczą dla mnie kwestią jest czas i efektywność. Czy sądzicie, że warto wydać pieniądze na to narzędzie ?

Pozdrawiam

boef
Czytam regularnie. Piszę dużo rzadziej.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Wyrywacz chwastów

Post »

Jak na mały trawnik to owszem można kupić. Jeżeli na większy to tylko opryski :)
boefstrogonov
100p
100p
Posty: 110
Od: 8 maja 2014, o 08:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wyrywacz chwastów

Post »

Mały, mały... oprysków chcę uniknąć. A używałeś?

boef
Czytam regularnie. Piszę dużo rzadziej.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7605
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Wyrywacz chwastów

Post »

Ja kupiłam i używałam.... jeden dzień. Nigdy mi się nie udało trafić idealnie na mniszka, zawsze trafiłam troszkę obok. No i z zamknięciem (zaciśnięciem tych szczęk- czy jak im tam) i wyciągnięciem jakoś poradzić sobie nie umiałam. To było już parę latek temu.
Pozdrawiam! Gienia.
boefstrogonov
100p
100p
Posty: 110
Od: 8 maja 2014, o 08:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wyrywacz chwastów

Post »

gienia 1230 dzięki za odpowiedź!

może ktoś jeszcze?:)

boef
Czytam regularnie. Piszę dużo rzadziej.
sylwekw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1195
Od: 18 kwie 2007, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nieporęt pod Warszawą
Kontakt:

Re: Wyrywacz chwastów

Post »

Ja tylko widziałem u sąsiada za płotem ... częściej narzekał niż był zadowolony ... ale to tak jak mówię tylko przez płot u sąsiada.
boefstrogonov
100p
100p
Posty: 110
Od: 8 maja 2014, o 08:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wyrywacz chwastów

Post »

No i o to chodzi:) Im więcej opinii, tym lepiej. Dzięki! :D
Czytam regularnie. Piszę dużo rzadziej.
Beefanta
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 26 lis 2013, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wyrywacz chwastów

Post »

A ja jestem i zadowolona i nie! Zakupiłam ten sprzęcik w tamtym roku, wiec używam go dopiero jeden sezon. Jeżeli doborze trafimy, to bardzo ładnie wyrywa mlecze razem z długim korzeniem - to jest plus! Minusem jest to, że wyrywa wraz ze sporą ilością ziemi i zostają po tym dziury - to jest minus!
boefstrogonov
100p
100p
Posty: 110
Od: 8 maja 2014, o 08:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wyrywacz chwastów

Post »

Dzięki za opinię:) Za tę cenę sprzęt powinien być idealny, jak nie jest idealny, powinien być zwyczajnie tańszy... Taka moja opinia. Po przeczytaniu waszych opinii skłaniam się ku "zamiennikowi":), czyli wycinakowi do chwastów - wydaje mi się bardziej przyjazny, a i cena niższa, bo mało zmechanizowany to jest gadżet:)


Może mniej ziemi wygrzebie przy usuwaniu chwastów z pojedynczym korzeniem, a i cały korzeń mlecza, skrzypu lub ostu powinien pomóc wyciągnąć...

boef

Ja już kupiłam "zamiennik", o którym wspominałam. W dodatku solidny (tak wygląda) i innej firmy, niż ten w linku, który podałam. Jestem pewna, ze zda egzamin i chyba powinien być na stanie narzędziowym każdego ogrodnika amatora. Winter, jak kupisz sprzęt, napisz o wrażeniach:) Ja jeszcze nie powiedziałam swojego ostatniego słowa...

Pozdrawiam

boef
Czytam regularnie. Piszę dużo rzadziej.
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Wyrywacz chwastów

Post »

Ja zrezygnowałem z kupna wyrywacza. Od lat stosuję widły amerykańskie i w przypadku mleczy sprawdza się idealnie. Wchodzą na tyle głeboko , ze z łatwościa wyjmuję (nie wyrywam) mlecza z korzeniem. Mam sporo przyemnosci (i zdrowego wysiłku) przy eksterminacji takiego chwasta
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2637
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Wyrywacz chwastów

Post »

boefstrogonov Używałaś już swojego sprzętu? jak się sprawdza. U mnie już byłoby co wyrywać z trawnika ;:223 Też myślę o jakimś pomocniku bo kręgosłup wysiada od schylania.
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”