Wyrywacz chwastów

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
Przemnix
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 30 kwie 2006, o 20:19
Lokalizacja: Chudów

Wyrywacz chwastów

Post »

Czy któryś z forumowiczów zetknął się z czym takim. Dzisiaj będąc w praktikerze zobaczyłem to narzędzie. Cena jest bajeczna około 130 zł, ale jeżeli skuteczność byłaby wysoka to czemu nie. Do użytkowników mam pytanie o skuteczność
Pozdrawiam
Przemnix
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1005
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Nie korzystałem. Od tego mam rączki 8)
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

Januszu ,Ty naprawdę masz specyficzne podejście do chwastów! Pewno żyje ci się lżej dzięki takiemu podejściu.

A co do tego narzędzia- widzialam o wiele tańsze!
Timka

Post »

Mój patent na mniszka
nożyk+mąż
sprawdza się w 100 %
Dla mnie to ustrojstwo z Praktikera za drogie :!:
Krakus
100p
100p
Posty: 123
Od: 19 gru 2005, o 11:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post »

Ja zrobiłem z cienkiego pilnika coś w rodzaju dłuta i tym systematycznie wycinam jak najgłębiej pojawiający się "mlecz". Oczywiście, że nigdy nie zlikwiduje się go calkowicie, ale daje zadowolenie, że nie ma go tyle, ile jest tam gdzie się go nie likwiduje. No, i zajęcie jest.
Moim zdaniem kupno takiego aparatu to zbędny wydatek. Ale, może się mylę.
Pozdrawiam
Dociekliwy

Post »

Widziałem u znajomej przyrząd w rodzaju widelczyków .
Opiszę to dokładniej :
Dwa pręty stalowe o grubości ok. 12 mm na jednym końcu rozpłaszczone . Długość tych prętów to ok. 30-40cm . Te dwa pręty przyspawane są do takiego samego trzeciego ( ok. 15-20 cm )wstawionego w środek tych dwóch długich z przeciwnej tępej nierozklepanej strony , tak ażeby te końcówki rozklepane tworzyły jedną płaszczyznę . Rozklepania raczej nie powinny się stykać ze sobą . Ten trzeci pręt powinien być na połowie swej długości zespawany a połowa tego pręta pozostawiamy na utworzenie z niego rękojeści .

Całość wygląda tak , jak by patrzeć z przodu na widełki roweru koła przedniego , tyle że widełki do mleczy są proste ( rowerowe wygięte w łuk ) a rozpłaszczenia różnią się o 90 stopni .

Taki widelczyk wbija się tuż przy mleczu i podważa się . Pięknie wychodzą mlecze .
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2855
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Post »

Na wojnę z mniszkiem wyruszam wyposażona w przyrząd podobny do długiego dłuta, myślę, że skuteczność podobna do tego z Praktikera, bo jakoś nie wierzę, że mniszek da się wyciągnąć w całości.
A jak napisał Janusz, wiatr i tak zrobi swoje, a setka w kieszeni zostanie :D
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6962
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Dociekliwy pisze:Widziałem u znajomej przyrząd w rodzaju widelczyków ...
A może zdjęcie takiego przyrządu wykonanego we własnym zakresie?.
Pozdrawiam Andrzej.
Dociekliwy

Post »

Erazm pisze: A może zdjęcie takiego przyrządu wykonanego we własnym zakresie?.
Gdybym miał aparat to bym na pewno zamieścił a tak pozostaje tylko ruszyć troszkę wyobraźnią .
Awatar użytkownika
moromik
50p
50p
Posty: 50
Od: 12 maja 2007, o 16:32
Lokalizacja: Szymbark (Małopolska)

Śledź jest najlepszy na chwasty! Usuwanie chwastów.

Post »

Witam na forum. Chciałabym podzielić się sposobem pielenia uciążliwych i trudno dostępnych chwastów. Używam do tego celu zwykłego namiotowego śledzia (taki aluminiowy). Jest precyzyjny i można go głęboko wbić, żeby wyrwać chwasta z korzeniami. Szczególnie jest przydatny na grządkach warzywnych, choć kwiatowych też. Serdecznie pozdrawiam i polecam. Monika.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6526
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Super, że też sama na to nie wpadłam :lol: Jak zawsze, na najprostsze rozwiązania najtrudniej wpaść... Dzięki za pomysł, skorzystam na pewno!!!
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Ja też tu przybiegłam szybciutko po przepis na śledziki, jako "ciężarówka" ciągle mam na nie ochotę ;-)
Fajny pomysł z tymi śledziami od namitu!!
DZIĘKI Moniko!!
Tak się składa, że mam kilka śledzi z takich starych namiotów :D kiedyś chciałam ich się pozbyć ale Babciuszka nie pozwoliła i wylądowały z innymi "przydasiami".
Wcześniej używałam takich malutkich łopateczek które mi się ciągle łamały (podczas walki z podagrycznikiem).
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Hej !!!!!

śledzę te śledziki :lol: ale.....w sklepach można dostać takie szpikulce z rączką drewnianą
-wyjątkowo mocne ostrze zakończone :roll: kotwiczką do podważania korzeni.
Specjalny :P *wihaister* :P do usuwania mleczy - cena , trafi się na stoiskach sezonu 5zł.ok. -na lata!!!!! a wszystko prawie robi :roll: .

To dla tych co w harcerstwie nie byli :P i nie mają zapasików przydasików-hiiiii też tak
podobnie mówię.

pozdrawiam Jovanka
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”