Żywotniki (tuje) - choroby i szkodniki

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
staszek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 11 maja 2008, o 13:32

Post »

Dzięki za pomoc,ważne że nie jest to żadna choroba a z kotami to jakoś sobie poradzę.
Serdecznie pozdrawiam!!!
anna_p
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 14 maja 2008, o 15:30
Lokalizacja: wiekopolska

Post »

Dziękuje za podpowiedż , na pewno sprawdzę dokładnie co to jest.
Awatar użytkownika
linda369
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 6 maja 2008, o 21:12
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Witajcie!!!
Chyba udało mi się zlikwidować przędziorka. Otóż potraktowałam go prostym sposobem z czosnkiem ,trochę zadziałało, ale jeszcze pojawiały się gdzie niegdzie,wiec kupiłam Substral na przędziorki na iglaki. Zabieg robiłam w poniedziałek,oczywiście nie padało. Dzisiaj sprawdziłam nie ma tych bestii,nareszcie będzie spokój.Trochę narobiły szkody. Czy mogę pomóc moim tujom takim preparatem:jest to nawóz interwencyjny Substral Magiczna siła do iglaków!!! Zapobiega on brązowieniu,szybki przyrost,oraz nawożenie z podlewaniem. Doradźcie mi czy mogę tym pomóc,a może wy mi coś pomożecie.
Pozdrawiam linda369
Awatar użytkownika
linda369
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 6 maja 2008, o 21:12
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Czy po przędziorku mogę zastosowac nawóz Substrala,,MAGICZNA SIŁA DO IGLAÓW:;
Pojawiły się brązowawe,zżółknięte i suche gałązki.Po bokach i w srodku drzewka.
Są podlewane co tydzień.Szkodnika usunołam,ale teraz takie objawy są.Co to może być?
Doradzcie co zrobić,może jakiś inny środek.
Pozdrawiam
falwic
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 19 sie 2008, o 13:52

Tuja książkowa mi usycha

Post »

:(

nie wiem co sie dzieje...

Wszystkie ktore rosna w pobliżu nie maja tego problemu chociaż jak odgarnie sie i spojrzy w głąb to tez sa pousychane ale to chyba naturalne bo tam swiatło nie dochodzi...
Tuja usycha od nasłonecznionej strony...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

czy jest to jakis szkodnik? grzyb czy po prostu dac jakis nawóz i podlewać ?

Co to są te małe "szyszki" ? ktos kiedys mi mowil ze jeśli na iglaku robia sie takie szyszeczki to krzak jest chory

pozdrawiam
falwic
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 19 sie 2008, o 13:52

Post »

rozmawiałem z koleżanką i ona mi mowiła bym poszukał jakis żuczków i małych dlugich larw w ziemi tuż pod powierzchnią

oto co znalazlem...

chociaż nie sugerowałbym sie tym bo przecież w ziemi zyje duzo fajnych niegrożnych zwierzątek

Obrazek Obrazek Obrazek

chociaż ta mała brzydota wygląda szkodliwie :roll: 8)
drzeweczka
100p
100p
Posty: 178
Od: 10 sie 2008, o 17:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kępno
Kontakt:

Post »

to żyjątko wygląda mi na nicienia, który oczywiście nie jest przyczyną...
a na żywotniku mamy najprawdopodobniej do czynienia z zamieraniem pędów chorobą grzybową (lub jeśli to po zimie to jeszcze możliwość szkód od mrozu trzeba brać pod uwagę) - wtedy należy usunąć martwe pędy (i najlepiej spalić) a wszystkie rośliny opryskać fungicydem (np. Topsinem)
Awatar użytkownika
Martyna inż.
50p
50p
Posty: 68
Od: 29 cze 2008, o 11:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Tuja książkowa mi usycha

Post »

szyszkami się nie przejmuj bo te są jak najbardziej na miejscu :lol: a ktoś kto mówił ci o niebezpiecznych szyszkach zapewne miała na myśli ochojniki. a na chorobę to w prawdzie nie jestem specjalistką ale jak na moje oko to jakiś grzyb, i jak nikt o większej wiedzy ci nie pomoże to radzę oprysk grzybobójczy na początek i usunięcie zainfekowanych części rośliny.
POZDRAWIAM :)
Awatar użytkownika
Jarek_74
50p
50p
Posty: 82
Od: 12 sty 2007, o 15:13
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Choroba żywotnika

Post »

Mojego żywotnika wschodniego zaatakowało jakieś choróbsko. Wiosną już jedna mi wypadła. Nie mam pojęcia co to jest i jak z tym walczyć. Proszę o pomoc. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4265
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Post »

Pędy oblepione robactwem i jego pozostałościami. Czym prędzej zastosuj (jeśli nie masz oporów do chemii) Mospilan. Ponieważ rośliny są osłabione, koniecznie nawóz jesienny i profilaktyka p. grzybowa- np. Aliette.
Tyle z patrzenia na ładnego,
co ze słuchania mądrego.
(Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Oslo w 2015 roku wykazały, że mózg uwalnia dopaminę do naszego organizmu, kiedy patrzymy na coś przyjemnego)
Awatar użytkownika
Jarek_74
50p
50p
Posty: 82
Od: 12 sty 2007, o 15:13
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Post »

Bardzo dziękuję za pomoc. Przystępuję do działania. Zobaczymy co z tego wyjdzie
Sandal100
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 13 wrz 2008, o 18:38

Tuja szmaragdowka- usycha! pomocy!

Post »

Witam. Mam pewien problem. U mnie w ogrodzie sa trzy tuje szmaragdowki, rosna obok siebie (mają ok 5 lat) Jedna z nich usycha od dolu do gory, a te dwie obok są zdrowe i idealne. nie wiem co sie dzieje, od srodka tuja jest cala zolta i caly dol jest juz uschniety. Wszystko pokazane jest na foto. To mogą byćgrzyby czy moze jakas inna choroba? I dlaczego tylko jedna ma takie obiawy


Obrazek
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3024
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Post »

Iglaki w środku korony, gdzie nie dociera światło słoneczne mają martwe gałązki. Jest to normalne zjawisko. Ponadto iglaki sie "czyszczą" ze straych gałązek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”