Podlewanie pomidorów

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10181
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podlewanie pomidorów

Post »

Mała poprawka w tych rachunkach i w rozumowaniu.
W tych 4 % suchej masy jest tylko 2,5 % mocznika Reszta to sole mineralne w tym chlorek sodu. Zatem jeśli rozcieńczono mocz pięciokrotnie stężenie mocznika wynosiło 0,5 %. Do oprysku dolistnego zaleca się używać roztwór mocznika od 0,5 - 1,0 %. Dolistnie

Wniosek ?
To nie mocznik był przyczyną porażenia pomidorów
Awatar użytkownika
cantati
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2120
Od: 10 lut 2012, o 17:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Podlewanie pomidorów

Post »

forumowicz pisze:To nie mocznik był przyczyną porażenia pomidorów
Tylko chlorek sodu, którego nadmiaru nie zniósłby nie tylko pomidor...
Pozdrawiam, Dorota
mikropoletko
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 9 kwie 2012, o 01:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podlewanie pomidorów

Post »

forumowicz pisze:Mała poprawka w tych rachunkach i w rozumowaniu.
W tych 4 % suchej masy jest tylko 2,5 % mocznika Reszta to sole mineralne w tym chlorek sodu. Zatem jeśli rozcieńczono mocz pięciokrotnie stężenie mocznika wynosiło 0,5 %. Do oprysku dolistnego zaleca się używać roztwór mocznika od 0,5 - 1,0 %. Dolistnie

Wniosek ?
To nie mocznik był przyczyną porażenia pomidorów
Ja tego nie powiedziałem :) czy nie jest tak, że ważne jest łączne stężenie s. rozpuszczonych, żeby to roślina mogła pobrać to co jest potrzebne? jestem amatorem ;:130 , tylko pytam :)
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10181
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podlewanie pomidorów

Post »

cantati pisze:Tylko chlorek sodu, którego nadmiaru nie zniósłby nie tylko pomidor...
Tak się złożyło, że przez pomyłkę podlałem dwukrotnie swoją rozsadę papryki nawozem 0,5 % w odstępie dnia. Powinna paść a nie padła mimo, że dostała podwójną ilość soli /ale bez NaCl :lol: /. Wygląda jeszcze lepiej niż przed nawożeniem.
Tak cantati. Skoro założyć, że te 1,5 % poza mocznikiem stanowi chlorek sodu to po pieciokrotnym jego rozcieńczeniu jest go tam 0,3 %. O całe o,3 % za dużo
viosca
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 26 mar 2010, o 11:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 7a nad Bobrem, pod Nowogrodem

Re: Podlewanie pomidorów

Post »

No to zostałam pomidorowym rycerzykiem i ustrzegłam inne pomidory. :-)
A tak konkretnie - zostawić i dać im szansę czy na kompostownik z nimi.
Dzięki za odpowiedzi.
życzę zdrówka
Kaśka
Awatar użytkownika
xetren
50p
50p
Posty: 74
Od: 12 lut 2012, o 03:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świerklany

Re: Podlewanie pomidorów

Post »

Ja bym podlal je intensywnie czystą wodą, aby rozcienczyc i wypłukać sól. Moze jeszcze odżyją. Jeśli nie, to można posadzić nowe krzaki, które bez problemu zdążą wydać owoce;)
viosca
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 26 mar 2010, o 11:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 7a nad Bobrem, pod Nowogrodem

Re: Podlewanie pomidorów

Post »

Donoszę, że mimo wszystko pomidory chcą żyć i zielenieją coraz bardziej. Przybywa im nowy liści. ;-)
życzę zdrówka
Kaśka
baron
100p
100p
Posty: 124
Od: 25 maja 2011, o 13:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Podlewanie pomidorów

Post »

Moje pomidorki wysadziłam do gruntu tydzień temu.Proszę o radę,czy mogę je już podlać rozcieńczonym kurzyńcem,mocno przefermentowanym?Czy nie za wcześnie-tydzień od posadzenia.Dość mizernie wyglądają.
Awatar użytkownika
Xavierka
500p
500p
Posty: 543
Od: 6 maja 2012, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: między Wrocławiem, a Opolem

Re: Podlewanie pomidorów

Post »

Ja moje pomidory, które były słabe i jasno zielone podlałam 3 dni po zasadzeniu rocienczoną gnojówką z pokrzywy i prawie na drugi dzień krzeczki zrobiły się mocniejsze i ciemno zielone. Tak więć moim krzaczkom nie zaszkodziłam.
Pozdrawiam
Najcenniejsza wiedza z własnego doświadczenia.
Awatar użytkownika
Xavierka
500p
500p
Posty: 543
Od: 6 maja 2012, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: między Wrocławiem, a Opolem

Re: Podlewanie pomidorów

Post »

A przy okazji podlewania pomidorów...

Moje pomidorki zaplanowałam podlewać na przemian co 3 dni rozcienczoną gnojówką z pokrzywy i rozpuszczonym substratem magiczna siła do pomidorków.

Na opakowaniu sugeruje się nawożenie dolistne i doglebowe. Czy mam te nawożenia stosować dwa na raz? Czy nawozić na zasadzie albo - albo, czyli zrezygnować z dolistnego, kiedy nawożę doglebowo?
Pozdrawiam
Najcenniejsza wiedza z własnego doświadczenia.
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2983
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Podlewanie pomidorów

Post »

Xavierka pisze:...Moje pomidorki zaplanowałam podlewać na przemian co 3 dni rozcienczoną gnojówką z pokrzywy i rozpuszczonym substratem magiczna siła do pomidorków.
Na opakowaniu sugeruje się nawożenie dolistne i doglebowe. Czy mam te nawożenia stosować dwa na raz? Czy nawozić na zasadzie albo - albo, czyli zrezygnować z dolistnego, kiedy nawożę doglebowo?...
W jakiej ziemi rosną Twoje pomidory, że potrzebują tak częstego dożywiania? Jest jałowa, nic wcześniej nie dałaś?
Ja w ubiegłym sezonie pomidorowym podlałam dwukrotnie pokrzywianką (trochę mniej rozcieńczona ale pod wcześniej podlane pomidory) i podsypałam popiołem (ze spalania drewna) jak zaczynały owocować.
Nie neguję potrzeby dożywiania, ale tak cały czas? Są tu wypowiedzi mądrych osób na forum, które doradzają co dać w przypadku niedoborów. Ale...jak się przesadzi z jednym składnikiem to od razu zaczyna się problem z przyswajaniem drugiego.
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10181
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podlewanie pomidorów

Post »

Xavierka pisze:Moje pomidorki zaplanowałam podlewać na przemian co 3 dni rozcienczoną gnojówką z pokrzywy i rozpuszczonym substratem magiczna siła do pomidorków.
Ty masz chyba jakieś pomidory- brojlery ? :lol:

Mam wątpliwości czy one to zdzierżą.
Awatar użytkownika
Krystyna551
200p
200p
Posty: 437
Od: 6 lip 2011, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie

Re: Podlewanie pomidorów

Post »

Obrazek
Witajcie. Moje pomidorki były podlane roztworem saletrzaku w piątek. Tak wygląda San Marzano. Czy może być? Jak dla mnie to troszkę za jasny.
pozdrawiam:)
Krystyna
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”