A miało nie być boiska..

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
offca
50p
50p
Posty: 75
Od: 6 lip 2008, o 10:14

Re: A miało nie być boiska..

Post »

i jeszcze ptaszki dalej:)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Bafi_at_Home
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 31 mar 2010, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toszek, Śląsk

Re: A miało nie być boiska..

Post »

Witam,

Jestem nowa i bardzo zainspirował mnie wątek Offci.

Krótka historia: ogród wraz z domem kupiliśmy z mężem od wcześniejszych właścicieli, w spadku dostaliśmy: od strony południowo-zachodniej: młody sad (2 jabłonie, dwie śliwy, dwie czereśnie i jedna wiśnia + krzak aronii, od strony zachodnio-północnej przy altanie (która tymczasowo jest miejscem przechowywania drewna kominkowego) krzak tzw orzechu kanadyjskiego (nie wiem, od 3 lat jak mieszkamy ani razu nie wydał orzechów), plus orzech włoski i mały zagon truskawek. Z przodu domu czyli od strony wschodniej: w kącie północno-wschodnim krzak forsycji oraz od frontu domu małą rabatkę z wiciokrzewem i kwiatami typu: hiacynty, piwonie, bergamia (takie liście nie wiem czy dobrze nazywam), słoneczniki ozdobne, chryzantemy i michałki. Od strony południowo-wschodniej dwa krzaki sosny (ma długie igliwie)

Cały czas uczymy się i próbujemy przeobrazić nasz "zielonego azyl" :224: ale brakuje mi pomysłów, mam wiele książek, czasopism mimo tego jak przychodzi do działania kończy się to brakiem pomysłu. Założyłam nowy wątek o perypetiach związanych z byciem ogrodnikiem.
Przyszły "zielony azyl" Bafi - skromne ogrodu początki

http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 0#p1453200
Awatar użytkownika
offca
50p
50p
Posty: 75
Od: 6 lip 2008, o 10:14

Re: A miało nie być boiska..

Post »

Bafi, ja pomysły czerpię z forum, z gazet, dopasowuję to co mam do tego co chciałabym mieć- i tak ciągle coś zmieniam, przesadzam, jeszcze końca nie widać:) ale dla mnie to czysta przyjemność- cały urok ogrodniczej pasji :D

wiosna wiosna

linia podarowanych mi przez sąsiadkę irysów, piwonii oraz maki wyhodowane z nasionka ale to maki wieloletnie-bylina, kwitną w drugim roku po posianiu czyli teraz powinny:)

Obrazek

Piwonie od Babci mej:

Obrazek

Oregano, posiane w zeszlym roku, potem posadzone do ogrodu, w tym roku wysadzone do warzywnika, swietnie przetrwało zimę, zagęszcza się w oczach:

Obrazek

Probujemy zorganizować ten trójkąt ogrodu z przodu, ale irga szczepiona na pniu niestety musi odejść bo jak widać zima ją pokonała, połamane aurea nana przesadzilismy też tutaj spod ganku, gdzie lód z dachu je zmiażdżył

Obrazek

Przesadzilismy aurea nana stąd, w ich miejsce posialismy trawę- jeszcze nie wzeszła- tylko trawy lód z dachu nie zniszczy:
naokoło pozostałych roslin będzie obwoluta z aksamitek, tak jak w zeszłym roku:

teraz jest tak:

Obrazek

bylo tak:

Obrazek

a tu moja radość- zimę przetrwały wszystkie klematisy, przesadzaliśmy je późną jesienią ze skrzynek tarasowych do ziemi, wszystkie odbiły:

Obrazek

Parzydło leśne kolejne ruszyło:

Obrazek

Agrest- nie lubie okrutnie, ale listki ma takie soczyste zielone, śliczne:

Obrazek

zieleń:

Obrazek

Malwy zeszłoroczne ruszyły- w zeszłym roku miały piękne pełne kwiatostany:

Obrazek

a w zeslzym roku wygladaly tak:

Obrazek

pomalowałam pojemniki na kwiaty tarasowe drewnochronem pod kolor elementów drewnianych

jest tak:

Obrazek

w zeszłym roku bylo tak:

Obrazek

W pojemnikach posiałam pachnący groszek czerwony oraz wilce.

Pierwszy żonkil w tym roku:)

Obrazek

a tutaj żonkile, które dopiero się przygotowują do kwitnienia oraz tulipany, które mają jeszcze troszkę do kwitnienia:

Obrazek
Awatar użytkownika
offca
50p
50p
Posty: 75
Od: 6 lip 2008, o 10:14

Re: A miało nie być boiska..

Post »

Posiałam też trochę kwiatków jednorocznych; smagliczkę białą i jagodową, godecję. Aksamitki pełne i wąskolistne cytrynowe posiane są w domu.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
offca
50p
50p
Posty: 75
Od: 6 lip 2008, o 10:14

Re: A miało nie być boiska..

Post »

nikt nie zagląda:(

Alejka irysowa, przed irysami posialam aksamitki niskie, a miedzy nimi dziwaczki wściekle różowe.

Obrazek

Mak bylinowy wieloletni, wlasnorecznie wyhodowalam z nasionka, z całej paczki nasionek udało mi się uzyskać tylko dwie roślinki.

Obrazek

Przyrosty młodych świerków hodowanych na mini żywopłot:

Obrazek

I warzywnik:

na pierwszym planie groszek słodki zielony:

Obrazek

Cukinia zielona:

Obrazek

Fasolka szparagowa i ogorki gruntowe:

Obrazek

Szpinak:

Obrazek

Całościowo:

Obrazek

Kamienny monument: w środku nastrurcje pnące, na dole dopiero co posadzone czyścce wełniste, u cudownie alabastrowych siwych liściach

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Floksiki moje ulubione:

Obrazek

Obrazek

a tu w tle widać wlasnorecznie przeze mnie ukorzenioną różę mojego Taty oraz fasole tyczną pod płotem

Obrazek

Bez:

Obrazek

Parzydło leśne:

Obrazek

Klematis pierwszy do kwitnięcia:

Obrazek

Zakątek parkowy:

Obrazek

Kosodrzewina:

Obrazek

Conica gęstnieje:

Obrazek

Obrazek

I niespodzianka, wiecznie chorujący niezadowolony i kapryśny rododendron zakwitł:

Obrazek

irysy w pełni:

Obrazek

Obrazek

Rododendron, mój uparciuch:

Obrazek

zakątek młody tegoroczny z rozami okrywowymi, aksamitkami i winobluszczem, chwilowo mało efektowny

Obrazek

i groszek kwitnie:

Obrazek

Parzydło już tuż tuż i będzie piękny ecru kwiat mnogi:

Obrazek

Klematisa muszę wstawić, pierwszy, który w tym roku zakwitł, cudowne wielkie kwiaty!

Obrazek

Obrazek

I chwilka dla irysów: kolejne kolory niespodzianki:

Obrazek

Biały w pełni:

Obrazek

Kolor majtkowy, taki jak zeszłoroczne malwy:

Obrazek

Oraz rododendron bidak mój wiecznie nadąsany i głodny kwaśnej gleby:

Obrazek

i ogródek z już wyjedzonym szpinakiem, jakieś resztki zostały:

Obrazek
Awatar użytkownika
igielka78
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1782
Od: 13 mar 2008, o 10:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zawidów

Re: A miało nie być boiska..

Post »

Piękny clematis, jaka to odmiana?
Awatar użytkownika
offca
50p
50p
Posty: 75
Od: 6 lip 2008, o 10:14

Re: A miało nie być boiska..

Post »

Igiełko, nawet nie wiesz jak się cieszę, że mnie odwiedziłaś w ogródku ;:138 dziękuję

Klematis to Miss Bateman, ma duże kwiaty wielkości dłoni, które długo utrzymują się na krzaczku, kwitnie dwukrotnie w sezonie, polecam

Odwiedza mnie ostatnio pięknie śpiewający ptaszek, czy ktoś może wie jak nazywa się mój śpiewak?

Obrazek
Awatar użytkownika
Frida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1770
Od: 31 mar 2008, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: A miało nie być boiska..

Post »

Popatrzyłam sobie na nowy sezon w Twoim ogrodzie. Coraz ładniej u Ciebie, a za niedługo okaże się, że za ciasno. :;230
Rośliny rosną, bo wody im nie brakuje, no i jest ciepło. Bardzo ładne irysy, a clematis cudny.
Pozdrawiam, Danuta
Awatar użytkownika
offca
50p
50p
Posty: 75
Od: 6 lip 2008, o 10:14

Re: A miało nie być boiska..

Post »

Danuto, witaj, miło mi, że wpadłaś do mojego ogródka....rzeczywiście już czasem widzę, że zbyt ciasno poupychałam rośliny i już wiele z nich zmieniło miejsce pierwotne i pewnie jeszcze nie raz zmieni. Tyle jeszcze roślin chciałabym u siebie mieć.... :wink:

Udało mi się zrobić zdjęcie Pani Ptakowej X, która daje koncerty w parze z powyższym szarym ptaszkiem:

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
offca
50p
50p
Posty: 75
Od: 6 lip 2008, o 10:14

Re: A miało nie być boiska..

Post »

mak bylinowy rozwitł wreszcie, z nasionka wyhodowany, doczekałam się po ponad roku

Obrazek

Obrazek

Kolejna niespodzianka kolorystyczna u irysów, już ostatnia niestety bo większość już przekwitła:

Obrazek

oraz goździki do towarzystwa floksom płożącym rozpoczęły kwitnięcie:

Obrazek
Awatar użytkownika
offca
50p
50p
Posty: 75
Od: 6 lip 2008, o 10:14

Re: A miało nie być boiska..

Post »

Goździk kolega floksa kontynuuje kwitnienie:

Obrazek

Czyściec wełnisty pojawił się pod bzami w zakolach by podkreślić urodę bzów, w najbliższej przyszłości planuję tuż za czysccem posadzić goździka brodatego dla kontrastu- nasionka już wysiałam:

Obrazek

Pelargonie, bardzo duze w tym roku mi wyszły, łodygi są grube i mięsiste:

Obrazek

Zakątek z Aurea Nana i aksamitkami, aksamitki coś w tym roku tworzą słabą obwolutę, w zeszłym roku zieleń była wyraźna i soczysta:

Obrazek

I smagliczka nadmorska! pięknie pachnie, mam dwa kolory- biały i fioletowy - śliczna jest:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Amarantus czyli szarłat, nasionka miałam własne z zeszłego roku:

Obrazek

I klematis drugi w kolejce zakwitł:

Obrazek

Parzydło leśne:

Obrazek
Awatar użytkownika
igielka78
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1782
Od: 13 mar 2008, o 10:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zawidów

Re: A miało nie być boiska..

Post »

Offco, czy smagliczkę wysiewałaś wprost do gruntu?
Awatar użytkownika
fiołek-7
200p
200p
Posty: 212
Od: 10 lip 2009, o 15:01
Lokalizacja: Wrocław/Kryniczno
Kontakt:

Re: A miało nie być boiska..

Post »

Ale masz ładne pomysły - z czyśćcem pod bzem, z aksamitkami i smagliczkami - ślicznie to wygląda :D Może coś odgapię od Ciebie - jeśli można :?:
Pozdrawiam serdecznie :) - Alexandra
Róże Alexandry
"..Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania..."Helen Keller
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”