Nasze Najlepsze Przepisy - DESERY, CIASTA i INNE WYPIEKI

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Iwkala
50p
50p
Posty: 55
Od: 28 gru 2006, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Jeszcze jeden wypróbowany przepis na tym razem BARDZO ZDROWE :D ciasto bez pieczenia - bo tylko te wychodzą mi najlepiej - sernik na zimno:

93. SERNIK NA ZIMNO

ok kilograma sera - może być 1,30 kg
ser albo zmielić 2 razy, albo kupić już zmielony gotowy
2 galaretki (smak do wyboru) rozpuścić w 0,5 litra gorącej wody i ostudzić - jeśli galaretka jest bez cukru to rozpuścić w niej cukier.
Wymieszać dokładnie ser z chłodną galaretką
Na blaszce kwadratowej ułożyć herbatniki, na to wylać masę serową, wsadzić do lodówki aż stężeje - najlepiej na noc.
Następnego dnia ułożyć owoce na zastygniętym serniku,
rozpuścić kolejne 2 galaretki w 0.5 litra wody, ostudzić i zalać sernik.
Włożyć do lodówki do ostygnięcia.

Do masy serowej można dodać kilka kropel olejku np. waniliowego, rumowego albo śmietankowego. Sernik świetnie wygląda z jagodami, borówkami, truskawkami, owocami południowymi, a nawet z winogronem.

SMACZNEGO :D
Iwkala
50p
50p
Posty: 55
Od: 28 gru 2006, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

I jeszcze jedno moje popisowe ciasto - ostatnie - bez pieczenia oczywiście:)

94. RAFAELLO

3 szklanki mleka
1 szklanka mąki (pszenna)
1/2 szklanki cukru
1 opakowanie cukru waniliowego
1 opakowanie wiórek kokosowych (10 dkg)
1 opakowanie białych migdałów w płatkach (10 dkg)
1 opakowanie masła roślinnego
2 opakowania krakersów (słone krakersy firmy Lajkonik - ja nawet kiedyś nie miałam klasycznych i dodałam Lajkonik z sezamem i też było pyszne)

Mleko, cukier, mąkę i cukier waniliowy wrzucamy do garnka i mieszamy (najlepiej mikserem). Stawiamy na mały ogień i cały czas mieszamy (BARDZO WAŻNE) do uzyskania konsystencji budyniu. Odstawiamy do ostygnięcia budyniową masę. Następnie dodajemy masło i wiórki kokosowe i ucieramy mikserem na jednolitą masę. W kwadratowej blaszce układamy 1 warstwę krakersów, na to utartą masę znów warstwa krakersów i znów masa. Całość obficie posypujemy migdałami. Chowamy do lodówki na 2 godziny.

Naprawdę polecam bo jest pyszne o można przygotować bez talentu kulinarnego :D
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

95. CHARLOTTE RUSSE


Składniki:
- 20 dag mieszanki owoców jagodowych (mogą być mrożone)
- 1 pomarańcza
- 1 opakowanie (2 dag) lub 4 listki żelatyny
- 18-20 podłużnych biszkoptów szampańskich
Masa:
- 425 ml mleka
- 1 laska wanilii
- 6 żółtek
- 10 dag cukru
- 600 ml śmietanki 36-proc.
- 3 łyżki likieru cointreau (ale nie musi być)

Sposób przyrządzania:
Owoce rozmroź i przetrzyj przez gęste sito. Otrzymasz 100 ml soku (jeśli jest mniej, dopełnij wodą). Obierz skórkę z połowy pomarańczy, posiekaj. Owoc przekrój na pół, z obu połówek wyciśnij sok.
Do miseczki wlej 1 łyżkę soku z pomarańczy, dodaj 1 łyżeczkę żelatyny, wstaw miseczkę do rondla z gorącą wodą i mieszaj, aż żelatyna się rozpuści. Dodaj rozpuszczoną żelatynę do soku z owoców, wymieszaj i wlej galaretkę do formy do sufletów. Odstaw do lodówki na godzinę.
Żółtka ubij z cukrem. Do mleka dodaj wanilię i skórkę pomarańczową, gotuj 2 minuty. Gorące mleko dodawaj stopniowo do żółtek, cały czas ubijając. Gotuj na małym ogniu, ciągle mieszając, aż do zgęstnienia.
Resztę soku z pomarańczy wlej do miski, dodaj pozostałą żelatynę i rozpuść. Ostudź, dodaj likier i ubij z masą jajeczną. Odstaw na godzinę, aż zacznie tężeć.
Brzegi formy z zastygniętą galaretką wyłóż ściśle biszkoptami. Śmietankę ubij na sztywno, połowę wymieszaj z tężejącą masą, przełóż do formy. Wygładź powierzchnię i ułóż na wierzchu biszkopty. Przykryj folią i odstaw na 4 godziny do lodówki.
Wyjmij babę z formy, tak aby galaretka owocowa była na wierzchu. Udekoruj pozostałą bitą śmietaną.
Obrazek



96. SERNIK KAWOWY MROŻONY


Składniki:
- 25 dag sera śmietankowego dwukrotnie mielonego lub serka homogenizowanego
- 1 puszka mleka skondensowanego słodzonego
- 2 łyżki kawy rozpuszczalnej
- 1 szklanka bitej śmietany
- 1 tabliczka czekolady deserowej (10 dag)
- 2 łyżki mleka
- 1 1/2 szklanki pokruszonych herbatników
- 1 kostka margaryny (25 dag)
- 1/4 szklanki cukru

Sposób przyrządzania:
Margarynę rozpuścić i wymieszać z herbatnikami oraz cukrem. Otrzymaną masą wyłożyć dno i boki tortownicy (średnicy 24 cm). Ser utrzeć na puszystą masę; sto-pniowo dodawać mleko skondensowane, kawę rozpuszczoną w 1 łyżce gorącej wody oraz czekoladę rozpuszczoną w gorącym mleku i przestudzoną. Masę serową dokładnie wymieszać, delikatnie połączyć z bitą śmietaną i przełożyć do tortownicy na przygotowany spód. Przykryć folią i włożyć do zamrażalnika na 12 godz.
Awatar użytkownika
FIGA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6999
Od: 16 cze 2007, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

szarlotka, ale nie tylko

Post »

97. Szarlotka


4 całe jajka, 1 1/2 szklanki cukru ubijamy na parze do białości.

Do gorącej jeszcze masy dodajemy 1 1/2 paczki margaryny, 3/4 kg mąki, 2 łyżeczki proszku do pieczenia, 4 łyżki śmietany.
Wykładamy masę na formę.

2 kg jabłek krojmy w plasterki i prużymy z cynamonem i 1/2 szklanki cukru.
Wykładamy gorące jabłka na ciast.

Kruszonka
około 1/2 szklanki cukru, 1/3 margaryny, 1/2 szklanki mąki krupczatki.

Posypane kruszonką ciasto wstawiamy do nienagrzanego piekarnika i pieczemy około 1 godziny w temperaturze 170-180*

Szkoda że nie mam zdjęcia , ale obiecuję jak tylko upiekę wstawię , no chyba że ktoś mnie uprzedzi to porównamy.
Serdecznie polecam i życzę smacznego

a tak wygląda ciacho w wersji ze śliwkami Obrazek
Moje linki
KATARZYNA
Iwkala
50p
50p
Posty: 55
Od: 28 gru 2006, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

W sobotę zrobiłam tort rafaello - rewelacja, przepis sprawdzony, więc podaję:

98. TORT RAFAELLO

Składniki:
Biszkopt:
6 jajek
6 łyżek cukru
6 łyżek mąki
1 łyżeczka proszku do pieczenia.
Masa:
0,5 l. śmietany kremówki (36%)
2 śnieżki
2 czekolady białe rozpuścić na parze
200 g wiórek kokosowych
paczka płatków migdałowych

Sposób przygotowania:
Biszkopt:
Ubić pianę z białek, dodać cukier. Żółtka dodawać po jednym podczas ubijania do piany. Na koniec przesiać mąkę i z proszkiem do pieczenia dodać do masy. Delikatnie wymieszać. Ciasto wlać do wysmarowanej i posypanej bułką tartą tortownicy. Piec w temp. 170 stopni C ok. 35 minut.
Masa:
Zmiksować kremówkę ze śnieżkami i dodać rozpuszczone na parze czekolady. Dodać do masy wiórki kokosowe i część płatków migdałowych.

Biszkopt podzielić na 2 części. Każdą część nasączyć (ja nasączyłam kawą zmieszaną z amaretto, ale co kto lubi:). Przekładać masą. Udekorować bok tortu płatkami migdałowymi, a górę według uznania. Ja udekorowałam rozpuszczoną czarną czekolada i listkami czekoladowymi do dekoracji tortów.
Smacznego!
Awatar użytkownika
empuza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4299
Od: 4 cze 2007, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

99. Ciasteczka owsiane

1 kostka margaryny
200ml cukru
600ml płatków owsianych albo muesli (takiego z dużym udziałem płatków owsianych)
300ml mąki pszennej
1 łyżeczka sody albo proszku do pieczenia
Wymieszaj masło i cukier,dodaj resztę składników. Wyrób ciasto, odrywając z niego nieduże porcje, z których formuj kulki. Kulki rozpłaszczaj w dłoni na okrągłe ciasteczka. Układaj na wysmarowanej tłuszczem blasze i piecz w temp. 180?C około 15-20 minut. Przepis mozna wzbogacić dodając np. rodzynki, pestki słonecznika, wiórki kokosowe, posiekane orzechy albo jakieś inne bakalie. Można też dosypać łyżkę kakao, albo część cukru zamienić na cukier waniliowy.
"Gdy w jednym domu światło gaśnie i ogród przestaje żyć, w drugim rodzi się nowe życie."
Empuzka i jej ROD-wy świat-rok 2012
Awatar użytkownika
FIGA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6999
Od: 16 cze 2007, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

> Semi - Freddo ( Lekko Mrożony) Brzoskwiniowe, lekka puc

Post »

Zainspirował mnie przepis w dodatku "Moje gotowanie" icon_razz.gif
Jednak z powodu braku truskawek postanowiłam zrobić z brzoskwiniami icon_razz.gif

100. Semi - Freddo ( Lekko Mrożony)


Biszkopty lub biszkopt ( według własnego sprawdzonego przepisu )

* 0.5 kg brzoskwiń ( lub truskawek, bananów... )
* 1/2 l śmietany kremówki
* 3 - 4 łyżki cukru pudru
* kieliszek likieru brzoskwiniowego
* 2 śmietan fiksy


Brzoskwinie obieramy ze skóry, miksujemy mikserem. Kilka zostawiamy do dekoracji.
Śmietanę ubijamy z cukrem pudrem i śmietan fiksem , dodajemy likier , mus brzoskwiniowy i mieszamy.

Biszkopt dzielimy na dwa blaty.

Wykładamy całość na pierwszy blat biszkoptu, przykrywamy drugim.
Posypujemy 1 łyżką cukru pudru, nadkrawamy dzieląc na porcje.
Wstawiamy do zamrażarki naokoło 6 godzin.
Wyjmujmy z zamrażarki na 10 min przed podaniem.
Dekorujemy pozostawionymi brzoskwiniami.

Smacznego :P
Moje linki
KATARZYNA
Awatar użytkownika
empuza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4299
Od: 4 cze 2007, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

A pamiętacie jak w czasach kartkowych robiło się słodkości z czego bądź :wink:

101. Ciasteczka ze skwarek

3 szklanka mąki
1,5 szklanki skwarek
1 szklanka cukru pudru
2 jajka
3/4 szklanki śmietany 18%
1 cukier waniliowy
1,5 łyżeczki proszku do pieczenia
skórka pomarańczowa
Do przesianej mąki dodać zmielone skwarki i skórkę pomarańczową. Dokładnie wymieszać. jaja ubić z cukrem pudrem, dodać śmietanę, cukier waniliowy i proszek do pieczenia. Wszystkie składniki połączyć, zagnieść i odstawić na ok. 1 godzinę do lodówki. Ciasteczka wycinać za pomocą foremek z ciasta o gr.3cm. Piec w temp. 180* przez 20 min. na jasnozłoty kolor.
"Gdy w jednym domu światło gaśnie i ogród przestaje żyć, w drugim rodzi się nowe życie."
Empuzka i jej ROD-wy świat-rok 2012
Awatar użytkownika
bunia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 317
Od: 6 maja 2007, o 16:28
Lokalizacja: Łódź

Post »

A ja znów kolejny raz miałam zamówienie na kobitkę w bikini. tym razem na urodziny męża i zięcia - obydwaj z tego samego dnia :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

No i pękłam :lol: :lol: :lol: :lol: No nie mogę, patrzę na ekran i rechoczę cały czas :lol: :lol: :lol:

Świetny pomysł, czy mogę go sobie odgapić? Czy ubranko jest z bitej śmietany czy z bezy? A może z czegoś jeszcze innego? Napisz dokładnie, jak je robisz, plssss. Bo w środku to chyba może być równie dobrze piernik z marmoladą, jak biszkopt, czy cokolwiek, czy tak? No i polewa, żeby kadłubek ( :lol: :lol: :lol: :lol: ) był opalony :lol: :lol: :lol:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
bunia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 317
Od: 6 maja 2007, o 16:28
Lokalizacja: Łódź

Post »

Hahahaha ale się uśmiałam Nalewko :D :D
Możesz odgapiac ile chcesz - na zdrowie.
To jest zwykły biszkopt, przełozony dżemem, kremem z dodatkiem siekanej galaretki. Cycuszki z galaretki,podrygują jak u nastolatki :D a bielizna z bitej śmietany. Ciałko opalone kakaem.
Awatar użytkownika
norka
50p
50p
Posty: 63
Od: 3 sie 2007, o 22:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lądek-Zdrój

Post »

Buniu, to ciasto jest świetne. Pozwolisz, że "odmałpuję" od Ciebie :?: :oops:
Akurat 27 mój mąż ma urodziny i tak właśnie myślałam, co by tutaj wymyślić, no i mam. Spadłaś mi z tym pomysłem z nieba. Sama bym w życiu czegoś tak superowego nie wymyśliła. Ale będzie ubaw jak podam na imprezie takie ciacho.
Dziękuję za podsunięcia pomysłu.
;:180 ;:180 ;:180
Pozdrawiam
Dorota
Awatar użytkownika
bunia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 317
Od: 6 maja 2007, o 16:28
Lokalizacja: Łódź

Post »

norka pisze:Buniu, to ciasto jest świetne. Pozwolisz, że "odmałpuję" od Ciebie :?: :oops:
Akurat 27 mój mąż ma urodziny
...i ja też... :D :D

Jasne dziewczyny odgapiajcie, odmałpujcie - na zdrowie. Po to właśnie wymieniamy się naszymi pomysłami aby "wzbogacić" i urozmaicić :D :P własne poletka kulinarne hehehe :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”