Nasze Najlepsze Przepisy - DESERY, CIASTA i INNE WYPIEKI

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
FIGA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6999
Od: 16 cze 2007, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Taki sernik znalazłam w internecie :P
Popatrzcie takie cudo, aż mi ślinka cieknie. :P
http://www.cincin.cc/index.php?showtopic=14230
Moje linki
KATARZYNA
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

diaga pisze:DROŻDŻÓWKA
- jest to drożdżówka bez wyrabiania i wychodzi super........... piekłam no i wyszło rewelacyjnie !
Pierwszy dzień


Drugiego dnia To nie są żadne jaja drożdżówka wychodzi i co jest najważniejsze dla mnie to to, że na drugi dzień nie byla sucha tak jak to często bywa z ciastem drożdzowym
DIGA TEN PRZEPIS NA DRÓŻDŻÓWKĘ DWUDNIOWĄ JEST SUPER
z pewnością wypróbuję.

Dzięki i pozdrawiam. :D
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8491
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Też się czaję na tę drożdżówkę, tylko bądź Diago tak dobra i wyjaśnij , czy to '10 dkg' odnosi się do cukru ?
I co z tymi jajami? :lol: "5 jaj 5" ??? aha! I jaki olej używasz ?

Z góry dziękuję :D


[/i]
Awatar użytkownika
empuza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4299
Od: 4 cze 2007, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

Amlos pisze:Też się czaję na tę drożdżówkę, tylko bądź Diago tak dobra i wyjaśnij , czy to '10 dkg' odnosi się do cukru ?
I co z tymi jajami? :lol: "5 jaj 5" ??? aha! I jaki olej używasz ?

Z góry dziękuję :D


[/i]
O rany ale wstyd :oops: !
Z rozpędu nie napisałam jak trzeba :?

10 dkg odnosi się do drożdzy a jaj daję 5 sztuk

Przepraszam, będę się bardziej pilnować. :oops:
"Gdy w jednym domu światło gaśnie i ogród przestaje żyć, w drugim rodzi się nowe życie."
Empuzka i jej ROD-wy świat-rok 2012
Awatar użytkownika
bunia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 317
Od: 6 maja 2007, o 16:28
Lokalizacja: Łódź

Post »

Każda gospodyni ma własny sposob na ciasto drozdżowe.
To moje - piekę je od przeszło 20 lat i jeszcze sie nam nie znudziło.

84. Ciasto drożdżowe

3 szkl.mąki, 3/4szkl.cukru, 3 jajka(jak bardziej świąteczny to 4 jajka), 1/2 p.margaryny, olejek zapachowy, mleko.

5dkg drożdży, 2 łyżeczki cukru, 2-4 łyżeczki mąki i troche letniego mleka - zrobić zaczyn i pozostawić na parę minut aż wyrośnie. Do mąki dodać wyrośnięty zaczyn, cukier, zapach, jajka, roztopioną margarynę i letnie mleko. Mleko dodaję na oko (jak wleję do3/4 wysokości szklanki to jeszcze mi zostaje), ale jak będę teraz piekła to dokładnie sprecyzuję.No i mieszam w mikserze na wolnych obrorach. Kiedyś robiłam w misce i ręką "klepałam"- tak ze 100 razy :D .Zostawiam do wyrośniecia a potem do prodiża, na wierzch owoce(różne - świeże, mrożone czy z kompotu). A na wierzch kruszonkę - też na oko, margarynę, cukier i mąkę.
Będę piekła w sobotę to postaram się dokładnie wymierzyć.
Jest to moje cotygodniowe ciasto letnie i zimowe, zmieniam tylko owoce. Szybkie i niedrogie.
Awatar użytkownika
empuza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4299
Od: 4 cze 2007, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

85. GOFRY

Obrazek

20 dag mąki,
3 jajka,
łyżka stopionego masła,
łyżeczka cukru, szczypta soli, lyżeczka proszku do pieczenia,
mleko,
3 łyżki majonezu
Wszystkie składniki dokładnie wymieszać, dolewając tyle mleka, aby ciasto było nieco gęstsze niż na naleśniki. Powinno lać się z łyżki ale gęsto strużką.
Należy dodać majonez ponieważ wtedy gofry są chrupiące,a w smaku nie czuć że był dodawany majonez.
"Gdy w jednym domu światło gaśnie i ogród przestaje żyć, w drugim rodzi się nowe życie."
Empuzka i jej ROD-wy świat-rok 2012
Awatar użytkownika
empuza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4299
Od: 4 cze 2007, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

drożdżowe świnki

Post »

86. Drożdżowe świnki

Obrazek
1/2 kg mąki
35g drożdży
2/3 szklanki mleka
70g cukru
2 jaja
70g masła lub margaryny
1/2 łyżeczki soli
kilka kropli aromatu np. cytrynowego, waniliowego
1-2 jaja (żółtka i białka osobno)
powidła, marmolada, nutella lub inne nadzienie

Całą mąkę przesiać. Z 4 łyżek mąki, łyżeczki cukru, drożdży i mleka przygotować zaczyn.
Powinien mieć gęstość kwaśnej śmietany. Zostawić go pod przykryciem w ciepłym miejscu na ok. 20-30minut. Po upływie tego czasu dodać do niego resztę mąki, ubite z cukrem i solą jaja.Wymieszać.
Na końcu wlać roztopione i ostudzone do temp. pokojowej masło.
Zagnieść ciasto i znów zostawić pod przykryciem na ok. 30-60 minut (do podwojenia objętości).
Gdy ciasto już podwoi objętość znów go zagnieść. Wyłożyć na posypaną mąką stolnicę i cienko rozwałkować.
Szklanką wykrajać koła na buzie (8-10cm) a kieliszkiem kółeczka na ryjek (4-5cm).
Uszka zrobić z małych prostokątów (4x2cm) na końcu wyciętych w trójkąt.
Jedno kółko smarować roztrzepanym białkiem, nałożyć łyżeczkę marmolady (lub innego nadzienia)
Przylepić drugie kółko, posmarowany białkiem ryjek i uszka.
Obrazek

W ryjku zrobić dwie dziurki. Świnki smarować rozmąconym z łyżką mleka żółtkiem.
Piec w 190-200stopniach ok. 15 minut.
Po upieczeniu ostudzić i zrobić oczy z lukru, białej i ciemnej czekolady lub pisakami do tortów.
_________________
"Gdy w jednym domu światło gaśnie i ogród przestaje żyć, w drugim rodzi się nowe życie."
Empuzka i jej ROD-wy świat-rok 2012
Awatar użytkownika
FIGA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6999
Od: 16 cze 2007, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

87. Buziaczki z jabłkami

35 dag mąki
1 dag drożdży
pół łyżki cukru
szczypta soli
10 dag śmietany
20 dag masła
1 jajo
1żółtko
jabłka obrane i pokrojone w zależności od wielkości-w ósemki lub ,,szesnastki''(ze 4-5)

Mąkę posiekać z masłem, dodać cukier roztarty z drożdżami, znowu posiekać nożem, następnie resztę składników i szybko zagnieść. Uformować kulę i włożyć na noc do lodówki (ja rano zrobiłam ciasto, a po południu robiłam buźki, i też dobrze:). Ciasto rozwałkować na grubość ok. 3 mm, wykrawać krążki, wkładać jabłuszko i skleić brzegi -(tak jak lepimy pierożki )ale tylko po bokach, środek zostawiamy nie sklejony(ja lekko dociskałam widelcem, ale nie za mocno, bo jak za cienko ściśniemy to później te brzegi będą sie przypalać ). Układać na blasze na papierze (ja nie smarowałam papieru tłuszczem, i bez tego dobrze schodziły, ale to zależy od papieru) i piec na złoto w temp.180 st ok 20 min. Po upieczeniu posypać cukrem pudrem i się zajadać

Mogą być jabłka z kompotu,śliwki albo brzoskwinie z puszki ... Nie polecam dżemu, jeśli już to niewiele, bo wypływa.
Przepis mam z innego forum, radzę robić od razu 2 porcje, z tej wychodzi ok.25 buziaczków. Gorąco polecam!
Obrazek Obrazek
Moje linki
KATARZYNA
Awatar użytkownika
empuza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4299
Od: 4 cze 2007, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

88. Torcik jogurtowy dla leniwych

Obrazek

Na spód torcika możemy wykorzystać ciasto kruche, biszkopt, herbatniki lub biszkopty co kto lubi

Masa :
4 jogurty po 150g (mogą być naturalne, ja używam brzoskwiniowych)
20 dag kremówki (wskazane 36%, ale z 30 tez wychodzi)
2 szk soku pomarańczowego
2 czubate łyżki cukru
8 łyżeczek żelatyny ( z malym czubkiem)
sok z pół cytryny
Żelatynę namoczyć w kilku łyżkach zimnego soku, gdy napęcznieje podgrzać (nie zagotować!!!)
Do jogurtu dodac resztę soku pomarańczowego, cytrynowego, cukier i dokladnie zmiksować.
Do żelatyny małymi porcjami dodawać masę jogurtową i mieszać (tak ok 3 - 4 lyżki, żeby żelatyna była zimna) następnie żelatynę z jogurtem dodac ciągle mieszając do masy jogurtowej i dokładnie zmiksować. Wstawić do lodówki. W między czasie ubic śmietankę, i gdy masa jogurtowa jest już lekko stężała połączyć ze śmietaną.
Szybciutko wylać na przygotowany wcześniej spod (w tortownicy oczywiście ) chyba, że masa jest zbyt rzadka, wtedy do lodóweczki, żeby się ścieła i przed wlaniem na spód ponownie zmiksować
Wierzch można udekorować dowolnie np plastrami pomarańczy zalanymi galaretką.
"Gdy w jednym domu światło gaśnie i ogród przestaje żyć, w drugim rodzi się nowe życie."
Empuzka i jej ROD-wy świat-rok 2012
Awatar użytkownika
empuza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4299
Od: 4 cze 2007, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

89. Torcik lodowy

Obrazek

1/2 L śmietany kremówki 30%
1 śmietan fix
2 cukry waniliowe
150g bezów
1 opakowanie płatków migdałowych (60g)

do dekoracji:
truskawki -lub inne owoce
tarta gorzka czekolada
Spód tortownicy o wymiarach 24-26 wyłożyć folią aluminiową (dwa złożone na krzyż paski folii).
Śmietanę kremówkę ubić na sztywno. Dodać cukier waniliowy i śmietan fix.
Wsypać pokruszone bezy i płatki migdałowe.
Wyrównać powierzchnię i wstawić do zamrażalnika na kilka godzin (najlepiej na całą noc).
Wyjąć ok.15-20 minut przed spożyciem, udekorować truskawkami i tartą czekoladą.
"Gdy w jednym domu światło gaśnie i ogród przestaje żyć, w drugim rodzi się nowe życie."
Empuzka i jej ROD-wy świat-rok 2012
Awatar użytkownika
empuza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4299
Od: 4 cze 2007, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

90. Cappucino z brzoskwiniami

Obrazek

Biszkopt z 4 jaj

Warstwa cappuccino:
1 szklanka cappuccino
1 szklanka mleka
2 opakowania śnieżki
1 łyżka żelatyny
Warstwa śmietanowa :
600 ml śmietanki 30%
2-3 śmietan fixy
3 łyżki cukru pudru
Wierzch:
puszka brzoskwiń
2 galaretki brzoskwiniowe
Dodatkowo:
delicje lub biszkopty maczane w cappuccino

Upiec spód biszkoptowy. Blaszka 25x40 cm. Cappuccino: zagotować mleko i rozpuścić w nim cappuccino.Gdy ostygnie wstawić do lodówki (powinno być bardzo zimne). Następnie dodać śnieżki i ubić na sztywno. Żelatynę rozpuścić w 1/2 szklanki gorącej wody. Ostudzić i dodać do masy.
Masę wyłożyć na biszkopt i wstawić do lodówki do stężenia. Na masie ułożyć delicje (lub biszkopty).
Ciastka przykryć ubitą śmietanką (z cukrem pudrem i śmietan fixami)
Wierzch: ułożyć pokrojone brzoskwinie i zaleć galaretkami rozpuszczonymi w 3 szklankach wody.
"Gdy w jednym domu światło gaśnie i ogród przestaje żyć, w drugim rodzi się nowe życie."
Empuzka i jej ROD-wy świat-rok 2012
Awatar użytkownika
empuza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4299
Od: 4 cze 2007, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

91. Torcik z masą jagodową

Obrazek

Biszkopt:
3 jaja
6 łyżek cukru
6 łyżek oleju
6 łyżek mąki
1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia

Masa jagodowa:

250 g śmietany 30%
1 szklanka jogurtu naturalnego
3 łyżki cukru pudru
250g jagód (mogą byc inne owoce leśne)
galaretka wiśniowa

Biszkopt: Białaka ubić na sztywną pianę. Dodać cukier. Nadal ubijając dodawać po 1 żółtku. Do ubitych jajek dodać olej oraz mąkę połączoną z proszkiem do pieczenia. Piec w 170 stopniach przez ok. 30 minut. Tortownic 26 cm.

Masa jagodowa: śmietanę kremówkę ubić. Dodać cukier puder. Następnie delikatnie dodać jogurt naturalny i na końcu jagody. Galaretkę rozpuścić w szklance wody. Tężejącą wlać do masy.

Na wystudzony biszkopt wyłożyć masę jagodową. Odstawić do lodówki do całkowitego stężenia.
"Gdy w jednym domu światło gaśnie i ogród przestaje żyć, w drugim rodzi się nowe życie."
Empuzka i jej ROD-wy świat-rok 2012
Iwkala
50p
50p
Posty: 55
Od: 28 gru 2006, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

A ja znam świetny i prosty przepis na pyszne tiramisu:

92. Tiramisu


Składniki:
- 2 paczki podłużnych biszkoptów/języczków (np. firmy San)
- 500 g mascarpone
- 4 jajka
- 4 łyżki bardzo drobnego cukru kryształu
- 2 łyżki kawy rozpuszczalnej
- 150 ml alkoholu (najlepiej likier migdałowy amaretto, mogą być też rum lub koniak)
- ciemne kakao

Sposób przyrządzania:

1. Wsyp do miseczki (średnica miseczki taka, aby można było w niej poziomo moczyć biszkopty) kawę rozpuszczalną, wlej niepełne 1,5 szklanki niezbyt gorącej wody, wymieszaj. Do tego dolej amaretto i odstaw do ostygnięcia.

2. Oddziel białka od żółtek. Do żółtek wsyp 3 łyżki cukru i ucieraj mikserem na kogel-mogel. Wrzuć do kogla-mogla serek mascarpone i najpierw lekko wymieszaj łyżką, a potem mikserem. Miksuj, aż składniki się połączą. Do białek dodaj szczyptę soli i zacznij ubijać pianę. Gdy zesztywnieje, wsyp pozostały cukier i kontynuuj ubijanie przez 1-2 minuty. Przełóż ubite białka do naczynia z kremem i delikatnie wymieszaj łyżką - nie mikserem!

3. Bierz po jednym biszkopcie i górną warstwą na moment zanurzaj w naparze. Mają być wilgotne tylko z wierzchu. Nasączone układaj rzędami aż przykryją dno naczynia. Nie przejmuj się 'nieszczelnością' spodu. Szparki wypełnia się kremem, a nie okruchami

4. Wyłóż na ciastka połowę kremu i oprósz przez sitko połową kakao. Ułóż drugą warstwę nasączonych ciastek, przykryj resztą kremu. Teraz deser przez co najmniej 5 godzin musi zastygać w lodówce. Dopiero przed podaniem posyp tiramisu resztą kakao.
Zapewniam - efekt znakomity!

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”