Węże na działce

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
stan65
100p
100p
Posty: 105
Od: 30 maja 2011, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Węże na działce

Post »

Od dwóch lat spotykam na swojej działce węże, prawdopodobnie zaskrońce. Nie jestem miłośnikiem gadów i ja jak i żona dostajemy zawału, gdy sięgając po chwast na skalniaku coś niezbyt miłego się przesuwa. Obecność węży spowodowała, że obawiamy się nocować w domku, czy leżeć na trawie, bo coś może przypełznąć. Ok. 200 m. od działki jest rezerwat wodny z którego prawdopodobnie przychodzą. Mam pytanie, czy są może jakieś środki odstraszające te gady?
Pozdrawiam
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4108
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Węże na działce

Post »

To musisz z hutkow'em się zaprzyjaźnić :D http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=196
stan65
100p
100p
Posty: 105
Od: 30 maja 2011, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Węże na działce

Post »

Dziękuję ale mam lepszych przyjaciół, a pytałem poważnie, bo to powoduje, że człowiek z mniejszą chęcią, a nawet obawą jedzie na działkę. Jest niby pozytyw, myszy, które poprzednio gnieździły się w szopce gospodarczej zniknęły.
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13449
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Węże na działce

Post »

Powinieneś hałasować np. kosiarką czy sprzętem grającym, głośno tupać.
Jeśli to nie pomoże i nadal się nie wyniesie to może znasz kogoś kto go złapie i wyniesie daleko od twojej działki.
Jeśli nie to spróbuj uderzyć do różnych służb ( Straż Miejska, Straż Pożarna, kogoś z organizacji przyrodniczej ).
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4108
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Węże na działce

Post »

źle mnie zrozumiałeś, w sensie porada oczywiście, może co mądrego wymyśli
stan65
100p
100p
Posty: 105
Od: 30 maja 2011, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Węże na działce

Post »

comcia ze złapaniem to może być problem, bo jakby znalazł się ktoś odważny, to gada już nie ma. Jak na razie w tym roku jeszcze nie widzieliśmy się, na szczęście.
mam jednak nadzieję, że ktoś to już przerabiał i dał radę.
Swagman
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 893
Od: 11 sty 2009, o 23:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ponidzie

Re: Węże na działce

Post »

a jaki niby jest problem ze złapaniem węza typu zaskroniec- swoją drogą dla mnie to jest zabawne że się boicie zaskrońca- co on 12m anakonda :?: :;230 podusi was w nocy czy jak :lol: :lol: u mie widzę codziennie 2-3 koło domu i bardzo się cieszę że są :idea: :wink: i żeby nie było w przeciwieństwie do wielu co trzepią portkami bez powodu mnie żmija ukąsiła wiec mam to już przerobione- dobrze ze nie macie nietoperzy bo by się wam we włosy powkręcały ;:109 :;230 :;230
stan65
100p
100p
Posty: 105
Od: 30 maja 2011, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Węże na działce

Post »

Swagman pisze:a jaki niby jest problem ze złapaniem węza typu zaskroniec- swoją drogą dla mnie to jest zabawne że się boicie zaskrońca- co on 12m anakonda :?: :;230 podusi was w nocy czy jak
Ja nie mam zamiaru ich wyłapywać. Dla mnie nie jest to zabawne, jeden lubi psa, czy kota, a inny węże. Nikt w panice nie ucieka, ale jak wspominałem wcześniej nie jest mi miły ich widok. Niemniej jednak ciągle mam porady ściśle specjalistyczne.
Pozdrawiam i w nadziei czekam na sensowne porady.
Pozdrawiam.
Swagman
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 893
Od: 11 sty 2009, o 23:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ponidzie

Re: Węże na działce

Post »

zorganizuj sobie jeże :wink:
adex
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 31 maja 2011, o 16:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Węże na działce

Post »

to jeze na węże pomagaja ?
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7606
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Węże na działce

Post »

A oto gosc z mojego ogrodka, zaplatal sie w siateczke, przy probie uwolnienia go byl agresywny, atakowal. To podobno Black Racer. Brrrrrr

Obrazek

Uploaded with ImageShack.usObrazek

Uploaded with ImageShack.usObrazek

Uploaded with ImageShack.us
Pozdrawiam! Gienia.
stan65
100p
100p
Posty: 105
Od: 30 maja 2011, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Węże na działce

Post »

Ale zdjęcie tego ,,gościa" to chyba ze Stanów, bo nie słyszałem o takim w Polsce. Swoją drogę jak widzę nawet siatka nie pomaga, ale trochę zawsze utrudnia.
Pozdrawiam :wit
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Węże na działce

Post »

Spotkałem bardzo podobnego u siebie w ogrodzie.Nie przyznał się czy jest zaskrońcem,czy żmiją.
Nie miał ani plam ani zygzaka.Łeb podniósł,zwinął się w kłębek,coś się odezwał po swojemu,ale ze
ścieżki nie zszedł.
Jak pojawią sie zaskrońce,trzeba je niepokoić,stukać w pobliżu,straszyć,wkrótce odejdą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”