W.o... Kotach cz.6 {02.2012}

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Menqa
50p
50p
Posty: 88
Od: 3 sty 2012, o 07:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: W.o... Kotach cz.6 {02.2012}

Post »

cyganek ja w tym roku testuję na swoich niewysterylizowanych kotkach promonVet(jeśli nie można podawać nazwy leku to przepraszam za błąd)

macie jakieś doświadczenia z tym lekiem hormonalnym?

Martika68 może rzeczywiście była wtedy smutna na tym zdjęciu, ale teraz szaleje, bawi się i mruczy :P nareszcie

edit: cyganek gdzie takie imienne plakietki na obroży kupiłaś? moim by się przydało
Awatar użytkownika
cyganek
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 28 maja 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Gorzowa Wlkp.
Kontakt:

Re: W.o... Kotach cz.6 {02.2012}

Post »

Identyfikatory są dostępne na aledrogo, pod hasłem adresówka. Miałam kiedyś takie zakręcane, metalowe w kształcie tubki,gdzie do środka wkładało się karteczkę z adresem, ale nie polecam, po pewnym czasie zakrętka i tak odpadała, często razem z karteczką i trzeba było kupować nowe.
Pozdrawiam, Aleksandra
Moje zwykłe niezwykłe życie - http://niezwyczajki.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje uprawy - http://ogrodysmakow.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
kociara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3991
Od: 10 mar 2011, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków-małopolskie

Re: W.o... Kotach cz.6 {02.2012}

Post »

Punia jest cudna. W takim kubraczku nie jest jej wygodnie i może dlatego taka minka u niej.
Mam koteczkę Zuzię, która przez 9 - 10 miesięcy w roku chadza w takich kubraczkach
z powodu alergii. Już chyba nawet się przyzwyczaiła, że kubraczek jest jej nieodłączną częścią.

Zuzia

Obrazek

Obrazek

Misia

Obrazek

Pigwa

Obrazek

Lalunia

Obrazek

Mammy

Obrazek

To cała moja kocia czereda. ;:167
Awatar użytkownika
iwciach
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1476
Od: 18 sty 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

Re: W.o... Kotach cz.6 {02.2012}

Post »

Menqa, moja kotka już 3 rok bierze te tabletki. Na tą chwilę nie ma żadnych skutków ubocznych. Gdybym mogła, to wysterylizowałabym ją (tak jak moją drugą kotkę), ale jak ją znalazłam była w tak ciężkim stanie (bardzo mocno zaawansowany koci katar), ze baliśmy się że nie przeżyje. Dzisiaj jest najwspanialszym kotem na świecie, ale są pewne skutki choroby ( m. in. nie miauczy). Weterynarz powiedział, ze mogłaby nie przeżyć narkozy, stąd tabletki ( podobno jedne z najlepszych dostępnych na rynku).

Krysiu, przecudny ta Twoja gromadka.
Awatar użytkownika
Martika68
200p
200p
Posty: 360
Od: 7 gru 2011, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W.o... Kotach cz.6 {02.2012}

Post »

[quote="kociara"]
Mam koteczkę Zuzię, która przez 9 - 10 miesięcy w roku chadza w takich kubraczkach
z powodu alergii. Już chyba nawet się przyzwyczaiła, że kubraczek jest jej nieodłączną częścią.

Kociaro napisz coś więcej o tej alergii,z czego się bierze i jak się objawia.Leczenie jest zapewne mało skuteczne skoro Zuzia musi nosić taki kołnierz tyle miesięcy w roku :(
Martika
Awatar użytkownika
kociara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3991
Od: 10 mar 2011, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków-małopolskie

Re: W.o... Kotach cz.6 {02.2012}

Post »

Zuzia choruje odkąd pamiętam. Poprzedni właściciele ją wyrzucili w momencie najgorszym dla niej. Zdrapaną, skrwawioną,
po kilku godzinach w upale bez jedzenia i wody, zabrałam spod domu prosto do weterynarza. Od tego czasu przeszła rozliczne badania,
metodą kolejnych wykluczeń jedzenia usiłowano dojść na co ona ma to uczulenie? Do dziś nie wiadomo.
Dostaje na skórze drobniutkie, swędzące wypryski, które rozdrapuje i robią się krwawe rany.
Nie daję mleka, bo jej nie służy, nie może nawet powąchać np szyneczki, choć bardzo lubi jako smakołyk.
Bywają okresy kiedy jest trochę podleczona, wtedy chodzi bez kołnierza i kubraczka, ale częściej jednak musi mieć ciałko
zabezpieczone przed pazurkami. W momencie kiedy się intensywniej drapie jest smarowana maścią sterydową, dostaje tabletki sterydowe.
W ciągu roku dostaje wapno w tabletkach, z reguły przez 2 - 3 tygodni, potem tyle samo przerwy.
Jeśli podrapie się jednak do krwi to robimy opatrunki i ........ mamy tak na okrągło już siódmy rok.
Może jeszcze się tak zdarzy, że Zuzia wyzdrowieje, choć przyznam, że coraz mniej w to wierzę.
Awatar użytkownika
cyganek
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 28 maja 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Gorzowa Wlkp.
Kontakt:

Re: W.o... Kotach cz.6 {02.2012}

Post »

Krysiu, czy Zuzia była badana tylko pod kątem alergii na pokarmy? Mam młodego kotka, jakieś 2 miesiące dostał wysypkę, cały był upstrzony strupkami. Musiało go swędzieć, drapał się strasznie, na skroniach do tego stopnia, że rozdrapał się do krwi. Okazało się, że jest uczulony na pchły, a skończyło się na zapaleniu skóry. Nadal go leczymy. Pani doktor twierdzi, że odpchlenie odpchleniem, ale czasem znajdzie się jedna, zabłąkana pchła, a u niektórych kotów już to wystarczy aby nastąpiła reakcja alergiczna.
A swoją drogą - przepiękna kocia gromadka ;)
Pozdrawiam, Aleksandra
Moje zwykłe niezwykłe życie - http://niezwyczajki.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje uprawy - http://ogrodysmakow.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
kociara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3991
Od: 10 mar 2011, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków-małopolskie

Re: W.o... Kotach cz.6 {02.2012}

Post »

Testów na alergię u kotów ponoć się nie wykonuje. Była badana na choroby skórne, była metodą wykluczeń przebadana
pod kątem uczulenia na pokarmy, na konserwanty, była przez miesiąc trzymana na karmie specjalistycznej dla kotów
z wrażliwą skórą - niektórzy twierdzą, że ona może być psychiczna. Już kilka razy skłaniałam się do tej opcji.
Zuzia miewa bardzo zastanawiające zachowania co mogłoby o tym świadczyć. Gromadka za pochwały dziękuje,
mrucząc słodko. ;:196
Awatar użytkownika
Martika68
200p
200p
Posty: 360
Od: 7 gru 2011, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W.o... Kotach cz.6 {02.2012}

Post »

cyganek,będzie problem z tym kociakiem uczulonym na pchły.Jak uchronić kota przed kontaktem z pchłami? To chyba niewykonalne :? przy takiej gromadce jak Twoja.U mnie sprawa jest prosta,moja puchata kotka jest stuprocentowo domowa.Nigdy nie wychodzi,tylko na balkon.Nigdy nie miała kontaktu z żadną pchłą.Nawet nie wiem czy jest na nie uczulona.W Twoim przypadku całkowite odizolowanie kota od pozostałych jest,jak sądzę niemożliwe.

kociaro,ciekawa sprawa z tą Zuzią,może rzeczywiście jej zachowanie ma podłoże psychiczne.Tym bardziej,że została przygarnięta przez Ciebie w bardzo złym stanie.Nie wiadomo co ją spotkało wcześniej.Słowa uznania za determinację z jaką się nią opiekujesz ;:63
Martika
dangar1
500p
500p
Posty: 581
Od: 10 kwie 2011, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: W.o... Kotach cz.6 {02.2012}

Post »

Cyganek, jeszcze 3 koty brakują Ci, żeby osiagnąć mój stan zakocenia. :wit Właśnie od mrozów odwiedza mnie pietnasty kot Bonoifacy. Wyglada na to, że mu sie podoba w mojej kotłowni. Czysto, ciepło spokojnie, czyli wszystko czego kot potrzebuje. Jeść tez dostaje.
Awatar użytkownika
Menqa
50p
50p
Posty: 88
Od: 3 sty 2012, o 07:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: W.o... Kotach cz.6 {02.2012}

Post »

kociara pisze:Punia jest cudna.
;:196 dziękuję, chyba każdy miłośnik i właściciel kotów uwielbia komplementy o swoich kotkach :lol:
U Ciebie kolor czarno-biały rządzi! Każdy kotek inny a wszystkie piękne. Mammy ma taki fajny kolor oczu, Lalunia taka puszysta, Pigwa to pewnie szaleje cały czas, wygląda na młodziutką, pewnie ma z roczek, no i Misia pozuje jak rasowa modelka. Zuzia rzeczywiście wygląda na przyzwyczajoną do tego ubranka, moja potrafiła w 10 minut z niego wyjść :P
Też podziwiam Twoją troskę o Zuzię, nie poddawaj się, może jednak przejdzie.

iwciach czyli kociąt nie ma? bo słyszałam, że nie na wszystkie kotki działa.

cyganek ale zgraja! Ludwik wygląda na nicponia, a Szurka ma taki piękny sercowaty kształt twarzy /pyszczka
Awatar użytkownika
Menqa
50p
50p
Posty: 88
Od: 3 sty 2012, o 07:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: W.o... Kotach cz.6 {02.2012}

Post »

dangar1 pisze:Właśnie od mrozów odwiedza mnie pietnasty kot Bonoifacy.
do mnie też tak jeden trafił, najpierw krył się za piecem żeby go nikt nie widział, nie wychodził wcale na zewnątrz bo bał się chyba że nie będzie mógł wrócić, zadomowił się i jest już z nami 4 lata

Burcio
Obrazek

i przyznam, że też mam w największym tłoku 12 kotów
Awatar użytkownika
cyganek
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 28 maja 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Gorzowa Wlkp.
Kontakt:

Re: W.o... Kotach cz.6 {02.2012}

Post »

Martika68 pisze:cyganek,będzie problem z tym kociakiem uczulonym na pchły.Jak uchronić kota przed kontaktem z pchłami?
Niestety, fakt, to niewykonalne. Zobaczymy jak to będzie dalej. Póki co jest odpchlony, co tydzień kąpany w specjalnym szamponie i na razie jest ok. Jest to bardzo spokojny kotek, nie interesują go w ogóle ptaki (może to stąd, że miał za przyjaciela wronę? ;)), ma tylko dwie słabości - do motylków :lol:, a jeszcze większą do spania. Nawet jakoś z resztą kotów się nie trzyma, woli cały dzień przespać w kuchni.

dangar1, za 2 lata może Cię dogonię ;P
Menqa pisze: Ludwik wygląda na nicponia, a Szurka ma taki piękny sercowaty kształt twarzy /pyszczka
Ludwik tylko je i śpi, nie pamiętam, by kiedykolwiek zapuścił się na warzywniak, od zawsze przesiaduje tylko na ganku :D
Co do Szurki, to dodam, że gdy była mała, przypominała z pyszczka szczura...nazywaliśmy ją spory czas Szczurkiem...w końcu uznaliśmy to w domu za zbyt okrutne i imię zostało lekko zmienione, a i na buzi trochę się poprawiła :lol:
Pozdrawiam, Aleksandra
Moje zwykłe niezwykłe życie - http://niezwyczajki.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje uprawy - http://ogrodysmakow.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Zablokowany

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”