Zakątki na Dębowym 4

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Davros
200p
200p
Posty: 207
Od: 18 maja 2023, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płońsko, Zachodniopomorskie

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Przepiękne jesienne widoki. Z trawami nie jest łatwo. Ja mam swoje spisane i mam ciężko dopasować miskanta do odmiany, gdyż czasem różnią się detalami. :)

Astry, czy też marcinki przepiękne. Czy Twoje też dostają mączniaka? U mnie połowa z nich ma zaatakowane liście, a pozostałe są piękne i czyste.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17031
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Lucynko Bardzo miła mnie niespodzianka spotkała z tym zajęciem 2 miejsca. chciałam chociaż być wyróżiona i w kataolu . a tu masz przescignęłam kilku malarzy wieloletnich .Także cieszę sie bardzo tym miejscem i tym nowym ościągnięciem. To dodaje skrzydeł ale też zobowiązuje do dalszych starań . I to bardzo :)
Bardzo ci dziękuję za miłe słowa i wsparcie. ;:196 ;:167
Ogród jeszcze żyje. Wprawdzie jesiennie i chłodno ale kolory są. Przymrozki już trochę koszą niektóre kwitnienia. Jak np, trochę dalii. Już 2/ 3 wykopane. I w skrzyneczce.
Ale trzeba cieszyć sie tym co jest .
Traw troszkę jest. ale ogród duży i chyba pomieścił by z 10 razy tyle. Ale pomalutku coś może będzie przybywać. w tym roku jedna kupiłam.
A 2 odmiany dostałam. Także w następnym roku coś będzie nowego. :D
Marcinki sa. Już z tych co mam to zamierzam podzielić i podosadzać dalej . Przy domu ogród jest już bogaty .Dalej jeszcze dużo do zrobienia. ale w tym roku znowu kawałek ziemi osadziłam roślinami z tych co mam i tych co dostałam od dobrych ludzi ogrodowych. W tym i od ciebie. ;:167 I tak po troszeczku będzie się zmieniał.
Różyczki też jeszcze niektóre kwitną. Fajnie wnoszą jeszcze dużo radości i trochę minionego lata.
Dziękuję i tobie zdróweczka i dobrych jesiennych dni nie tylko w ogrodzie ;:196 ;:167


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ta chryzantema rośnie nie daleko tuj. I chyba za dużo mam cienia.
Musowo ją przesadzić, bo położyła się...tak pragnie więcej słońca
Ale przesadzą ją już na wiosnę
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17031
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

cyma2704- Soniu Bardzo ci dziękuję za te pochlebne słowa. Czasami owszem coś i tutaj pokazywałam , bo byłam i jestem zawsze ciekawa obioru moich obrazów.
I tutaj zawsze miło moje prace odebrane. I szczególnie cieszy miejsce laureatów na konkursie fachowym, tam gdzie nie tylko malarzy duzo swoje prace pokazuje ale i fachowa komisja ocenia. Także ten konkurs mnie uskrzydlił ale pozytywnie. Wiem, że dalej musze duzo sie starać.
Na razie nie mam czasu na malowanie, bo prac jesiennych sporo w ogrodzie. A ten sezon słabszy z moją sprawnością. To po troszku je wykonuję.
Wczoraj chciałam wykopać buraczki. Ale okazało się, ze z 10 zostało turkucie zżarły, tak jak i selery. ;:188 ;:155 ;:183
Tylko selery mi jeszcze zostały do wykopania i eukomisy, które wciąż trzymają zielone liście.
Troche póżno ale zakochałam sie w trawach. Kilka już mam. Na wiosnę z tych co mam to podzielę i posadze dalej. @ tygodnie temu będąc na ryneczku jedną kupiłam. W sumie w tym roku tylko ta trawę kupiłam.
Dziękuję za podpowiedzi i nazwy. ;:196 Sprawdzę. Moning Light tak mam i wiem które to są. I Beauty Queen tez wiem , która to jest,
A te podane przez ciebie sprawdzę.

Czas jesienny to także znoszenia z ogrodu dyń. W tym roku pięknie mi tykwy obrodziły i dynie ozdobne . Już kilku znajomych zostało nimi obdarowanych.
Ale i ja nowe dekoracje zrobiłam. ;:108 ;:108

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pokrzywki w ogrodzie już padły. Na trasie są, bo zabieram je na noc do domu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I włoskie jadalne dynie. Położyła sekator na nich aby porównać sobie ich wielkość.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
leszkat76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1997
Od: 13 gru 2020, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Białegostoku

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Aniu, również gratuluję sukcesu. ;:215
Różowe Marcinki prześliczne.
Piękne trawy, mnie jakoś nie interesowały ,póki u Ciebie nie zobaczyłam jak się cudnie komponują z innymi roślinami. ;:63
Pozdrawiam Kasia
Kolorowo owocowo
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17031
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Davros- Dawidzie Dziękuję za miłe słowa. jesień jest piękna. Może u mnie trochę sucha.
No własnie z trawami nie jest łatwo Nic kiedyś je rozpoznam.
wiem, wiem astry. a ja przyzwyczaiłam sie, że mam marcinki. I tak lubię.
U mnie te marcinki, które rosną na słońcu i maja więcej miejsca i przewiew nie maja mączniaka.
Tylko troszkę łapię te co mają trochę cienia, i rosną pod winogronem.

Róża Elmhorn i inne październikowe kadry ogrodowe
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Asarina
Obrazek
tojad , zdąży ??
Obrazek
Niektóre funkie jeszcze kwitną, inne już jesienne a inne pod czereśnia trzymają sie całkiem dobrze.
Ale to już tylko. kwestia czasu i przymrozków...
Obrazek
Hosta Banana Boy, rosła pod wiśnią winnym miejscu i nie bardzo jej to wychodziło i ślimaki ją prawie zżarły . chyba pod koniec sierpnia ja przesadziłam i odbiła jakby ;:173
Obrazek
Obrazek
Te hosty pod czereśnia i jabłonią miały trochę cienia w lecie.Pod domkiem niestety tak dobrze nie maja.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2644
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Aniu, piękne te jesienne dyniowe dekoracje ;:63 ale już trzeba z nimi uciekać, albo chociaż okrywać na noc przed przymrozkiem. Mnie wczorej dwie liznął mrozek więc z jednej ugotowałam zupę w wielkim garnku a z drugiej zrobię dżem.
Widok jesiennych traw nieustannie mnie zachwyca. Szkoda, że te piękne dalie są tak wrażliwe na przymrozki :(
Ciepłej pogody i sloneczka Ci życzę ;:3
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17031
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

leszkat76= Kasiu A bardzo dziękuję za miłe słowa i gratulacje :)
O tak te różowe marcinki maja taki mocno żywy kolor. Lubię takie kolory i żarówkowe kwitnienia.
Mam podobne doświadczenia z trawami. Kiedyś mi się nie podobały. Ale z innymi roślinami wydalają ślicznie i już jakiś czas zaczęłam je zapraszać do swojego ogrodu. ;:108 ;:108
Mi też szkoda dali. Bardzo wrażliwe na przymrozki szkoda. jeszcze tak pięknie by kwitły.
Trawami i ja już sie zachwycam i mam apetyt na więcej i więcej.
Dziękuje i tobie słoneczka i ciepełka Halinko życzę. Dziś u mnie było - 3.

jarha - Halinko Dziękuję ci bardzo za pochwałę moich dekoracji jesienno- dyniowych.
No tak przymrozki, Dalego zebrałam te dynie z ogrodu. Trochę na tarasie zostało. A cześć wniosłam do domu.

Obrazek
hortensja Dębolistna
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Hortensja Bobo
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1316
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Witaj Aniu!
Dawno mnie u Ciebie nie było. Zaczynam trochę nadrabiać zaległości i nie wiem, co pierwsze chwalić: obrazy, ogród, czy zdjęcia. Wszystko zachwyca ;:167
Masz wiele pięknych roślin. Miałabym jednak obawy sadzić w ogrodzie bielunia dziędzierzawę, czy tojad mocny. Jakiś lęk mnie ogarnia na myśl, że one są niebezpieczne. Podobnie mam z cisem, wawrzynkiem, oleandrem, i.t.d. Ja o nich tyle wiem, że krzywdy sobie nie zrobię. Bałabym się za to o innych...
Bociek cudny :D Jakbym miała takiego rzadkiego gościa przez parę dni, to chyba by dostał jakieś siekane mięsko... :lol:
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17031
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

kuneg- Małgosiu wiem, że na jesieni jest jeszcze sporo pracy. Dlatego cieszę się , że do mnie zaglądasz.
Bardzo ci dziękuję za miłe i pozytywne słowa co do moich obrazów, zdjęć i ogrodu.
Roślin mam już sporo. Lubię różnorodność w roślinach. :D
Nie mam na co dzień małych dzieci, to takie rośliny jak bieluń, czy tojad( mam jeden ) mam. mocny.
cisów na razie nie mam. Ale się przymierzam do kilku.
Białe bociany mam po sąsiedzku. a czarny w tym roku mi niespodziankę zrobił odwiedzając mój ogród. :D


Stachys byzantina Silver Carpet, chyba :) Miałam 1. Na wiosnę podzieliłam i już tyle mam. Czyli na drugi rok będzie ładniej
Obrazek
Miskant Beauty Queen i I ID.
Obrazek
A ta nie wiem, ale jest piękna jesienią :) A jeszcze pod słońce wygląda cudnie :)
Obrazek
Obrazek
Owies wieczniezielony jeszcze mały, jeszcze młody ale może na drugo rok pokaże sie z lepszej strony .
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17031
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16663
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Aniu, piękne masz chryzantemy, wrzosy i smagliczka nadmorska taka jeszcze świeżutka! ;:215 ;:303
;:cm ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17031
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Lucynko Dziękuję kilka chryzantem już mam. Piękne są. I parę mam od naszej koleżanki z forum Halinki. I bardzo się cieszę, że je mam.
Mam nadzieję, że ładnie się i u mnie rozrosną.
Smagliczke nadmorską mam pierwszy raz i już mi się bardzo podoba.
Na przyszły rok też ją zaproszę do ogrodu.
Pozdrawiam serdecznie ;:196

Niespodzianka październikowa ;:173
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Już człowiek wygrabi a za 2 dni znowu liści pełno :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Davros
200p
200p
Posty: 207
Od: 18 maja 2023, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płońsko, Zachodniopomorskie

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Piękna jesień u Ciebie. Chryzantemy cieszą oko - śliczne są. ;:167 ;:167 ;:167
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”