Hippeastrum/Amarylis - porady ,uwagi,zapytania

Rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
Leśny Duch
1000p
1000p
Posty: 2257
Od: 10 lut 2009, o 12:40
Lokalizacja: Wejherowo/Gdynia

Post »

Ale cudny kolor! ;:111 ;:111 ;:111 ;:111
Pozdrawiam!:) Joasia
Na leśnym balkonie
Awatar użytkownika
FIGA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6999
Od: 16 cze 2007, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Asiu w rzeczywistości jest jeszcze bardziej czerwony > ciemniejszy :P
Moje linki
KATARZYNA
Awatar użytkownika
Leśny Duch
1000p
1000p
Posty: 2257
Od: 10 lut 2009, o 12:40
Lokalizacja: Wejherowo/Gdynia

Post »

Jeszcze ciemniejszy? Nie szokuj mnie kobito;) cudny!:)
Pozdrawiam!:) Joasia
Na leśnym balkonie
Awatar użytkownika
abramki
50p
50p
Posty: 74
Od: 18 cze 2008, o 20:38
Lokalizacja: świętokrzyskie

Hippeastrum

Post »

Witam wszystkich? Po przekwitnieciu obcięłam hipcia i zaczął ładnie zasychać aż tu nagle zaczął w góre wybijać sie jeden lisć i co mam z nim zrobić? Obciać? Chciała bym zeby ponownie mi kiedyś zakwitł. Pozdrawiam. Obrazek
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

A dlaczego po przekwitnięciu go obcięłaś, obcina sie przed zimowaniem poczytaj wątek Amarylis,Hipeastrum dużo stron do przejrzenia i bardzo dużo cennych informacji włącznie z prawidłową hodowlą hipeastrum pisałem o tym. :wink:
Awatar użytkownika
FIGA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6999
Od: 16 cze 2007, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Hippeastrum / amarylis

Post »

Zakupiłam dziś cebulkę Amarylisa belladonna :arrow: bardzo jestem ciekawa co mi wyrośnie :P
Moje linki
KATARZYNA
Awatar użytkownika
KasiaS
50p
50p
Posty: 53
Od: 24 mar 2010, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hippeastrum / amarylis

Post »

A to mój brzydal;] Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
FIGA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6999
Od: 16 cze 2007, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Hippeastrum / amarylis

Post »

Kasiu jaki on piękny :shock: ;:63
Moje linki
KATARZYNA
Awatar użytkownika
Motylica100
200p
200p
Posty: 232
Od: 14 mar 2010, o 14:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Hippeastrum / amarylis

Post »

Witam,
mój amarylisek wczoraj zakwitł, muszę pokazać ;P Mam go ponad rok a do wczoraj kolor jego kwiatów był tajemnicą. Kwiaty ma większe od mojej rozłożonej dłoni, są tylko dwa, wasze też są takie duże?

W tamtym roku nie zakwitł, w tym roku puścił najpierw liście więc myślałam, że kwiatu znów nie ujrzę, ale nałożyłam tubę (zaciemniłam go) aby zahamować rozwój liści, jak widać udało się, po jakichś 2 tygodniach, wyszedł pędzik z boku ;)

P.s. KasiaS Twój amarylisek jest przepiękny, mogę spytać gdzie był zakupiony?

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
FIGA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6999
Od: 16 cze 2007, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Hippeastrum / amarylis

Post »

Mój jest taki > nie taki piękny jak Kasi , ale od koleżanki i bardzo się cieszę ;:138

Obrazek Obrazek
Moje linki
KATARZYNA
Awatar użytkownika
KasiaS
50p
50p
Posty: 53
Od: 24 mar 2010, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hippeastrum / amarylis

Post »

Wszystkie są piękne:) mój ma jeszcze trzy pąki między tymi dwoma kwiatami:) a kupiłam go w tesco za 7,49 dokładnie;] trafiłam na moment kiedy dopiero zostały wystawione, więc udało mi się dorwać tego najładniejszego:) tak właściwie to wg etykiety miał być różowy ... wyszło,że biały:)
pozdrawiam:)
heliofitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7921
Od: 2 cze 2010, o 11:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Przemoczony amaryllis i zimowanie

Post »

:wit co prawda nie jestem specjalistką, ale powiem Ci co ja zrobiłabym w takiej sytuacji. Szkoda, że nie dałaś zdjęcia, bo nie wiem co jej dokładnie dolega. Po pierwsze wyjmij cebulę z tego bagna, bo inaczej na pewno zgnije :( Następnie sprawdź, czy w ogóle jest jeszcze co ratować (jest twarda):D jeżeli tak, to dokładnie ją osusz, w tym celu świetnie sprawdzają się papierowe ręczniki. Dobrze byłoby namoczyć cebulę w jakimś środku grzybobójczym, jeżeli są już jakieś niewielkie miejsca zgniłe, to trzeba je odciąć, przesuszyć i zasypać węglem (takim z apteki). Przed ponownym posadzeniem po okresie spoczynku, zabieg warto powtórzyć. Jest to moje "gdybanie" bo niestety nie widziałam kwiatka. Mam nadzieję, że choć trochę Ci pomogłam :D i przypominam, podlewaj hippeastrum do podstawki, a wtedy unikniesz tego typu problemów :D pozdrawiam
Pozdrawiam Iwona
Domowe Ogród
Spis treści
heliofitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7921
Od: 2 cze 2010, o 11:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Przemoczony amaryllis i zimowanie

Post »

no to mamy szczęście, że cebulka zdrowa i bez objawów grzyba :D widzę, że jesteś do niego przywiązana i chciałabyś jeszcze się nim nacieszyć, ale myślę, że po "lekcji pływania" cebulka ma już dość wody...aż do następnego roku :D w sierpniu zaprzestaję podlewać i nawozić roślinę, ponieważ musi ona wejść w stan spoczynku. Po około 1-2 miesiącach liście zwiędną i zaschną. Kiedy ostatni liść zaschnie cebulę wraz z doniczką przenoszę do ciemnej piwnicy o niezbyt wysokiej temperaturze...itd. jak widzisz nadchodzi czas spoczynku dla tych kwiatów: nie podlewaj już kwiatka, przemoczone liście najlepiej odciąć, bo i tak nic z nich nie będzie, odstaw w niewidoczne miejsce, bo zbyt ozdobny, to on teraz nie będzie i niech sobie "schnie" :D
Pozdrawiam Iwona
Domowe Ogród
Spis treści
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”