"Nowy" ogród

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Paula
100p
100p
Posty: 112
Od: 10 lip 2007, o 23:18
Lokalizacja: kawałek zieleni na warmii

"Nowy" ogród

Post »

Witajcie.
Nie wiem gdzie się udać z tym pytankiem, więc piszę tu. Chciałabym prosić was o radę. Mój ogródeczek powstaje od 2 lat. Roślinki już zakorzenione, choć niewielkie. Jednak zmieniła mi się wizja zagospodarowania go i zmiana byłaby tak drastyczna, że niemalże wszystko trzeba by wykopać, pozmieniać rabaty i dopiero z powrotem do gruntu.. I tu moje pytanko - kiedy najlepiej się za to zabrać - wiosną czy jesienią?
największe szkodniki w moim ogródku to ... moje dzieciaki ;)
Awatar użytkownika
kaaj
500p
500p
Posty: 761
Od: 26 mar 2007, o 18:04

Post »

Mnie osobiście wydaje się że pora wiosenna jest bardziej bezpieczna :idea:
Awatar użytkownika
colezka
500p
500p
Posty: 704
Od: 6 maja 2009, o 12:21
Lokalizacja: (woj. łódzkie)

Post »

Ja swoją ,,przebudowę'' ogrodu zacząłem jesienią ubiegłego roku. Polegało to na wykopaniu dołu pod oczka wodne usypaniu wielu tarasików, skalniaków oraz wykopanie wgłębnika. Przez zimę wszystko się dobrze ubiło osiadło i od wiosny tego roku wziąłem się za przesadzanie, dosadzanie, sianie, sadzenie itp. Prace te trwają aż po dzisiejszy dzień i będą jeszcze trwały minimum miesiąc. Na bierząco dosadzam i przesadzam różne rośliny i jak na razie nic im to nie szkodzi. Nawet przywiozłem dwa tygodnie temu piwonie od mojego dziadka i trzyma się idealnie. Tak więc wg mnie wszystko zależy od Ciebie. ;:114
Pozdrawiam Łukasz

Pogoda jak kobieta zmienna jest :D
Awatar użytkownika
Mija
200p
200p
Posty: 290
Od: 12 maja 2008, o 09:19
Lokalizacja: Pomorze (płd)

Post »

Ja również jestem po przebudowie mojego ogrodu. Robiłam to w zeszłym roku, późną wiosną.
Wykopane rośliny przez miesiąc stały w ocienionym miejscu w plastikowych skrzynkach, wyłożonych folią. Dużo je musiałam podlewać. Co niektóre gatunki zaczęły nawet kwitnąć. Na miejsce stałe wysadziłam je w lipcu. Całe lato podlewałam. Zimę przetrwały idealnie. Teraz wyglądają przepięknie.
Monika
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”