Mały ogródek basowej cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

T holenderski to chyba nawet mam. Kwitną prawie razem z bródkowymi i są wysokie i o ile dobrze pamiętam były cebulowe.
Nie wykopuję tych cebul na zimę i nawet nie wiem czy dobrze robię :oops:

Teraz muszę jeszcze upolować irysy żyłkowane :D Ale to chyba jesienią, prawda ?
Awatar użytkownika
basow@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3858
Od: 5 gru 2007, o 21:03
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Tak ,Wiolu, iryski żyłkowane kupisz jesienią. :P Szkoda tylko ,że nie ma oszałamiających ilości odmian....ale jak się nie ma ,co się lubi....... :lol: :lol:
Pozdrawiam,Małgorzata
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Post »

Też kiedyś sadziłam iryski, dopóki ślimaki nie opanowały ogrodu.
Wszystkie mi zjadły. :twisted: :twisted: :twisted:
Zostały tylko skorupki z cebulek- te im już nie smakowały. :?
Grażyna.
kogro-linki
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Witaj Małgosiu przyszedłem zobaczyć co u Ciebie słychać w ogrodzie . :D :D :D :D :D


Zapraszam : www.ogrodwobiektywie.zafriko.pl
Awatar użytkownika
basow@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3858
Od: 5 gru 2007, o 21:03
Lokalizacja: Wrocław

Post »

No to Grażynko podałaś jeszcze jeden powód,dla którego należy je wykopywać :lol:

Grzesiu, odwiedzam Twoją stronę prawie codziennie , nawet się wpisałam , ale nie widzę już tego wpisu. :lol:
Obserwuję , jak ona rozwija się :lol:
Pozdrawiam,Małgorzata
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Małgosiu wielkie dzięki ja również zaglądam do Was , może tego nie widać i za to przepraszam że się nie wpisuje, do póki jakoś tego wszystkiego nie opanuje.


Zapraszam:
www.ogrodwobiektywie.zafriko.pl


Mam pytanie na pw.
Awatar użytkownika
Ania Kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1482
Od: 19 lut 2009, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Witam Małgosiu!!

Pozdrawiam kolejną krajankę... :lol:

Udało mi sie przejść przez wiele stron twojego wątku i obejrzeć zdjęcia. Jestem pod wrażeniem. Pięknie to wygląda. :-)

Ja wszystko obrośnie - to będzie bajkowo... . Bardzo mi się podoba pomysł z kamieniem wokół oczka, czy to jest piaskowiec? Nie bardzo się na tym znam. :-)
Awatar użytkownika
basow@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3858
Od: 5 gru 2007, o 21:03
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Witaj Aniu Kropelko!Ja również Cię pozdrawiam!

Ten kamień wokół oczka to łupek (chyba kwarcowy).
Mam nadzieję , że wszystkie rośliny rzeczywiście szybko się rozrosną , to wtedy może jakoś to będzie wyglądało! Widziałaś Aniu ogród Doroty T ,też z wrocka? Jeśli nie , to proponuję Ci go zwiedzić! U Doroty - to dopiero ten kamień i rośliny wyglądają! Mówię Ci - cudo!Wato obejrzeć! :lol:
Pozdrawiam,Małgorzata
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Post »

basow@ pisze:...Mam nadzieję , że wszystkie rośliny rzeczywiście szybko się rozrosną , to wtedy może jakoś to będzie wyglądało! Widziałaś Aniu ogród Doroty T ,też z wrocka? Jeśli nie , to proponuję Ci go zwiedzić! U Doroty - to dopiero ten kamień i rośliny wyglądają!
Aż poleciałam ten kamień oglądać, faktycznie ma pięknie. Ale zobaczysz u siebie wiosną, jak to się wszystko ubarwi i zazieleni, sama będziesz leżeć na leżaczku z rozdziawioną japą :)
Awatar użytkownika
basow@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3858
Od: 5 gru 2007, o 21:03
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Obyś miała rację ,Aguś!
A póki co , kopię na razie , bo musiałam przygotować pod Rh.....Mam nadzieję ,że jutro je przesadzę!
Wszystko , co potrzebne zgromadziłam. Może pogoda dopisze? :lol:
Pozdrawiam,Małgorzata
Awatar użytkownika
ada.kj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5077
Od: 2 gru 2008, o 12:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Witaj Gosienko. To jeszcze wszystkich łupów nie posadziłaś? ;:112 . To co Ty robisz przez cały dzień. :;230
Pojechałam dziś sadzić na mojej działce, lecz poza bratkami nic więcej nie posadziłam, gdyż potwone błocko. U mnie po deszczu musi co najmnie dobę ziemia obsychać aby można było coś robić. Miłego wieczoru życzę.
Co my wiemy to tylko kropelka. Czego nie wiemy to cały ocean.
Pozdrawiam cieplutko Ada vel Krysia
Księżycowe rabatki u Adki adolinki
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Post »

basow@ pisze:Obyś miała rację ,Aguś!
A póki co , kopię na razie , bo musiałam przygotować pod Rh.....Mam nadzieję ,że jutro je przesadzę!
Wszystko , co potrzebne zgromadziłam. Może pogoda dopisze? :lol:
To miałyśmy podobne nieco zajęcia bo związane z Rh :) ja kupiłam phmetr mierzyłam im glebę i potem zakwaszałam siarczanem magnezu. Jutro to samo robię przy borówkach.
Duże doły kopałaś?? Moje nie miały porządnie przygotowanej gleby bo sadzone były nie przeze mnie, ale potem im podsypywałam kwaśnego torfu, kory, nawozów konkretnych.
Awatar użytkownika
basow@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3858
Od: 5 gru 2007, o 21:03
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Witaj , Ado! :P
Czytałam , czytałam i zdjęcia oglądałam! :lol: :lol: Ambitnie podeszłaś do tematu!Ja doszłam do wniosku ,że moje zakupy mogą poczekać sobie jeszcze jeden dzień , skoro są w doniczkach!Ale jutro , bez względu na pogodę , sadzę bratki i fiołeczki! :D



Aguś , powiem tak: wydawało mi się że dosyć "porządne" doły kopałam , ale dochodzę do wniosku , że może za mało torfu kwaśnego sypałam.... :oops: Za mało kory , brak nawozów....Dopiero parę dni temu bardzo dokładnie przeczytałam tematy dotyczące Rh. I postanowiłam zadziałać!Są w niezłej formie,więc pomoru nie będzie , ale pH muszę szybko obniżyć .We wtorek , jak byłyśmy z dziewczynami w Kwiatonie - dostałam siarkę granulowaną. Jutro , skoro świt ( 9 rano :oops: :lol: ) biorę się za robotę.
Pozdrawiam,Małgorzata
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”