Gdzieś daleko na pół.wschód cz.II

Zdjęcia naszych ogrodów.
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 951
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Gdzieś daleko na pół.wschód cz.II

Post »

Loki Soniu jak zawsze dziękuję za odwiedziny i miłe słowa ;:180


Ten mój Bez to bardzo stare drzewo przejęte wraz z działką i podejrzewam , że od starości wyblakły kwiaty i nie są zbyt pełne. Prawie wszędzie takie widuję tu na wiosce. Natomiast bardzo mi się podobają takie nowoczesne Bzy pełne i o wyrazistych kolorach. Posadziłam u siebie sadzonkę białego Bzu ale mimo oznaczenia kijkiem tego miejsca zięć jak przyjeżdżał do mnie za każdym razem z takim zapałem kosił działkę, że zawsze mi skosił go i już nie odbił.
Aronia ma podobne kwiatki do Tawuły. Natomiast z moich drzew owocowych najładniejsze kwiatki , takie biało- blado różowe ma Pigwa. Właśnie teraz jest w pełni kwitnienia;
Obrazek

Obrazek

Obrazek

U mnie dopiero kwitnie Kasztan

Obrazek
Pierwsza Tawuła zaczyna kwitnienie
Obrazek
Na rabatach powoli rozwijają się Czosnki, Kamasja
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Tu takie miejsca z kwitnącymi teraz kolorowymi Niezapominajkami wśród Róż. Ale Róże są jeszcze bardzo malutkie bo po zimie musiałam przyciąć prawie do ziemi bo przemarzły i poczerniały łodygi.Myślałam, że nie uda się ich odratować ale puszczają już pędy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pod Sosną zrobił się busz bo tak mocno rozrosły się Konwalie i Ciemierniki
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Natomiast w różnych miejscach wśród drzew liściastych kwitną Kokorycze

Obrazek

Obrazek
i inne kwitnienia

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Tak wygląda rabata pod śliwą którą oczyściłam z Podgarycznika /choć nadal część wychodzi ale wyższe Byliny go zakrywają/
Obrazek

Zrobiło się chłodniej i Tulipany nadal kwitną
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6384
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Gdzieś daleko na pół.wschód cz.II

Post »

Rzeczywiście pigwa ma duże i przepiękne kwiaty.
Stworzyłaś śliczne zakątki dla swoich roślin. Najbardziej przypadł mi do gustu zakątek czosnkowy, konwaliowo ciemiernikowy i z kokoryczkami wśród drzew.
Tulipanowe łany nadal pięknie kwitną, ciesząc różnorodnymi kolorami ;:167
Nie mogę napatrzeć się na Twoje stokrotki ;:63 Czy siejesz je co roku, czy same się wysiewają?
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 951
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Gdzieś daleko na pół.wschód cz.II

Post »

Witaj Lidko dziękuję za wizytę u mnie i miłe słowa ;:180
Moje zakątki z Kokoryczami powstały jakoś samoistnie pod drzewami , najpierw były w jednym miejscu a teraz widzę je w różnych , szczególnie pod drzewami. Natomiast Stokrotki parę lat temu wysiałam pod Jarzębiną a teraz w kępkach są na całej działce. Ponieważ są różnokolorowe to przy koszeniu trawnika omijam te kolorowe kępki,co tworzy fajny efekt w całości trawnika.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2630
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Gdzieś daleko na pół.wschód cz.II

Post »

Przeurocze masz te zakątki bo oprócz piękna samych kwiatków i innych zachowana jest naturalność co podkreśla i dodaje fajnej atmosfery i bardzo zwiększa urok miejsca!!! ;:215
"Zazdroszczę ci" że wysiewają ci się takie ładne rośliny bo u mnie króluje pokrzywa i podagrycznik; ale nie narzekam bo obydwa traktuje jako zioła i materiały na zasilanie roślin.
Jak siałaś stokrotki? Robiłaś sadzonki czy tak po prostu wrzuciłaś nasionka? Pytam bo kupiłam nasina i nie wiem co dalej... ;:306 Ogromnie mi się podobają!!!
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 951
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Gdzieś daleko na pół.wschód cz.II

Post »

Witaj Igo dziękuję za odwiedziny i miłe słowa ;:180
Jak kupiłam działkę to Pokrzywy miałam wszędzie jednak tworząc rabaty udało mi się ich pozbyć bez używania chemii ale mam je w takich dzikich miejscach i też robię z nich nawozy a reszta służy dla owadów. Natomiast Podagrycznik zawłaszcza już moją działkę i włazi w rabaty co mnie bardzo martwi :( bo trudno go usuwać z rabat :( ;:223
Igo już trochę lat minęło jak siałam Stokrotki i nie bardzo pamiętam jaką metodą ale prawdopodobnie tak jak to robię do tej pory tzn. część wysiewam wcześniej do skrzynek a część gdy już ciepło wprost do gruntu. Tak robię z nasionami kwiatów które wiem ,że się same też rozsiewają np; Aksamitka, Nagietek, Mak itp....
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12189
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Gdzieś daleko na pół.wschód cz.II

Post »

Piękne! Bardzo ładny zawilec. Zielony pierwiosnek zupełnie jak u mnie. Pełno pięknych tulipanów. Jest na czym oko zawiesić!

Pozdrawiam!
LOKI
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 951
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Gdzieś daleko na pół.wschód cz.II

Post »

Loki sama się dziwię, że jeszcze nadal kwitną mi Tulipany. Ten zielony Pierwiosnek jest ładny ale jakoś słabo się rozrasta w porównaniu do innych gatunków. W poprzednich latach tych białych zawilców miałam więcej ale z roku na rok mi ginęły, po prostu zagłuszyły je wyższe byliny .
pozdrawiam

Teraz na działce przede wszystkim kwitną Czosnki i to w różnych miejscach ale ich kule są coraz mniejsze :(

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Powoli rozkwitają już Orliki ale też są już mniejsze.
Na rabacie przy śliwie gdzie wtargnął Podagrycznik i rośnie Tojeść kropkowana Orliki zostały zagłuszone i tyle tylko zostało ;:223

Obrazek
te przed domem są największe

Obrazek

Obrazek
samosiejki w sadzie
Obrazek

Obrazek

Obrazek

i inne
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek kwiaty Jarzębiny

Obrazek Kasztan

Obrazek

Obrazek

Obrazek z tyłu za domem przeniesiony rozsiany Bodziszek żałobny

Obrazek czyż nie pięknie się prezentuje przekwitnięty Mniszek ;:oj
no i na koniec nadal kwitnące Tulipany

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek nowy zraszacz sprawdza się doskonale

Obrazek pomysłowy i wygodny gadżet do przeciągania węża przy podlewaniu
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11604
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Gdzieś daleko na pół.wschód cz.II

Post »

Kasztan i matury, jak co roku. :) Czosnków masz dużo, pięknie wyglądają na rabacie. ;:oj
Jeszcze epimedium wypatrzyłam, śliczne liście.
U Ciebie gryzoni chyba nie ma, taka liczba tulipanów kwitnie. :shock:
Mało węża używam, ale świetny patent, żeby nie zaplątywał się w rośliny i inne rzeczy. Muszę M pokazać, niech kupi.
Bożenko miłego weekendu. ;:168
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12189
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Gdzieś daleko na pół.wschód cz.II

Post »

Im bardziej udziwnione te pierwiosnki, tym gorzej rosną. Miałem kiedyś dwa naprawdę piękne, z serii odmianowej Alaska Bicolor bodajże – no i rosły słabo, aż po paru latach w końcu diabli je wzięli. Jasne, przez parę lat cieszyły naprawdę wyjątkowej urody kwiatami, więc zwrócił mi się z nawiązką koszt opakowania nasion, ale jednak wolałbym gdyby ze mną zostały…

Niesamowite te tulipany pod koniec maja. Ale najbardziej i tak zachwycam się orlikami. Może i mniej niż było (u mnie to samo), ale ciągle cieszą bogactwem barw.

Pozdrawiam!
LOKI
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 951
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Gdzieś daleko na pół.wschód cz.II

Post »

Soniu tak ładnie wyrosły mi Tulipany sadzone jesienią poprzedniego roku. Jednak tylko na tej rabacie bo na nowo powstałej ani jeden się nie pokazał i mnóstwo innych cebulowych ;:145 Oczywiście jakiś gryzoń przeszedł pod ziemią i je poniszczył ;:223 Jak pieliłam tę rabatę to przez całość ziemia się zapadała.
Natomiast na pozostałych rabatach gdzie we wcześniejszych latach były sadzone Tulipany parę się pokazało kwiatów a większość poszła w duże liście bez kwiatów.
Loki trochę mnie pocieszyłeś , że i u Ciebie w tym sezonie słabsze Orliki /choć nikomu tego nie życzę/. Widocznie tak to jest z naturą , że po latach coś marnieje, coś się rozrasta a część ginie ;:108
pozdrawiam

Nareszcie się chmurzy, gdzieś w oddali słychać grzmoty i mam nadzieję,że dobrze popada. Oby tylko nie grad jak zapowiadają ;:223
Dzisiejszy ranek poświęciłam na posadzenie nowych kwiatków które dostałam w prezencie od sąsiadki :tan

l=https://postimages.org/]Obrazek[/url]

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A na działce zrobił się busz wśród posadzonych moich drzew ozdobnych , tak się zagęściło, że wzajemnie się przykrywają
Obrazek - Kalina, Perukowiec, Jaśmin. inna Kalina i z tyłu już prawie zagłuszony Berberys

Obrazek

Obrazek pokazują się kwiatki Jaśminu

Obrazek tutaj dwie takie same Kaliny . Jak sadziłam tę drugą myślałam, że będzie z kwiatami "pomponami" bo takie było zdjęcie na obrazku

Obrazek

ObrazekWiciokrzew pnie się na Altanę
Obrazek jego kwiatki pięknie pachną

Obrazek
Następny Powojnik zaczyna kwitnienie

Obrazek

Obrazek
Drugi Wiciokrzew zakwita
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Rogownica pnie się na ziemiankę
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16041
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Gdzieś daleko na pół.wschód cz.II

Post »

Uwielbiam wszystkie kaliny. I te z pomponami, i te z talerzykami. Kiedyż to ja się doczekam takich wielkich drzew jak Twoje :roll:
Rogownica rzeczywiście ładnie się wspina po zboczu. Chwasty między nią nie rosną? A może wypieliłaś wszystkie na tej górce?
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11604
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Gdzieś daleko na pół.wschód cz.II

Post »

Donice wspaniale ukwiecone, petunia śliczna. ;:oj Ukłony dla sąsiadki, która dzieli się kwiatami.
Niziutka dalia równie piękna, takie maleństwo, a tyle już ma kwiatów. ;:215
Bożenko dobrego tygodnia. ;:196
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 951
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Gdzieś daleko na pół.wschód cz.II

Post »

Wando te dwie Kaliny talerzowe/a o nazwie koralowe/ rzeczywiście mi szybko się rozrosły :tan Natomiast Rogownicę posadziłam przed ziemianką a ona upodobała sobie piąć się w górę , mimo , że rosła tam trawa. I teraz fajnie wygląda ziemianka od przodu bo nie widać tych z tyłu chwastów :;230
ps. Wando ciekawa jestem w jakich okolicach Podlasia masz swoją działkę ,że tak bujnie u Ciebie rosną kwiatki mimo naszego zimnego klimatu ;:223

Soniu My z moja sąsiadką która zawodowo uprawia kwiaty doniczkowe w szklarniach tak trochę się wymieniamy roślinkami. Ja wcześniej dałam jej mnóstwo siwek Ciemierników a teraz wykopałam odrosty Milina. Czego mam już za dużo to jej daję, ona" hoduje " i później sprzedaje.I tak się wspieramy w ogrodnictwie ;:168
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”