Laurowiśnia ( Prunus laurocerasus ) -wymagania

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kubus2015
200p
200p
Posty: 411
Od: 26 sty 2009, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodnie Mazowsze

Re: Laurowiśnia ( Prunus laurocerasus ) -wymagania

Post »

Nie przemarzła ale możliwe że pod tą szmatą (w sensie agrowłókniną) mogą rozwijać się choroby grzybowe. Dobra rada: usuń to w cholerę i wyściółkuj laurowiśnie liśćmi drzew liściastych (lipa/dąb/klon, co tylko masz pod ręką). Laurowiśnia lubi mieć wilgoć ale i dobrą gospodarkę powietrzną, a pod takim plastikowym kocem to ciężko o oddychanie korzeni.
Wiem że niektórzy Mnie zlinczują za takie opinie ;:224 , ale włóknina w bardzo niewielu przypadkach się przydaje roślinom, laurowiśnia zdecydowanie woli ściółkę jak w lesie liściastym.

Co do moich laurowiśni - super zniosły nawet niedawne mocne mrozy poniżej -15°C (Herbergii, Otto Luyken, Caucasica oraz P.lusitanica) ale niestety te rosnące za ogrodzeniem padły ofiarą saren :roll: tak więc trzeba grodzić.
Obrazek

Obrazek
Kuba
SylwiaL
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 21 maja 2024, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Laurowiśnia ( Prunus laurocerasus ) -wymagania

Post »

Proszę o pomoc. Tydzień temu zasadziliśmy laurowiśnię Novita, rośnie w słońcu, mamy zamiar ją wyściółkować kompostem. Codziennie wieczorem jest podlewana. Niestety pojawiają się się brązowe plamy na większości sadzonek, czy da się ją uratować? Nie mam pewności czy jest to przesuszenie czy grzyb ponieważ przy zakupie już niektóre liście miały dziurki i przebarwienia. Co może być przyczyną?

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”