Zakątki na Dębowym 4

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5492
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Aniu, cudne wrzosy i chryzantemy ;:215 Dużo masz u siebie chryzantem? Ja mam tylko jedną, późną, bo dopiero w pączkach. Mam nadzieję, że zdąży się rozwinąć, zanim przyjdą kolejne przymrozki... Na szczęście tam, gdzie rośnie jest nieźle osłonięta przez miskanty, więc mały przymrozek nie powinien jej zaszkodzić.
Buziaki ślę ;:196
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2471
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Witaj Aniu piękna polska jesień u Ciebie mimo, że kwiatuszków coraz mniej i kolorków to w Twoim ogrodzie cudownie. Oby jak najdłużej mogłaś się cieszyć takimi widokami zanim śnieg spadnie. Pozdrawiam życzę słoneczka i dużo zdrówka ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16663
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Aniu, smagliczka nadmorska u mnie od lat obowiązkowo musi być, ponieważ mężowskie gołębie ją uwielbiają. :lol:
Tojad i u mnie sobie kwitnie, co naocznie dzisiaj stwierdziłam, ;:333 a chryzantem od Halszki też mam kilka i wszystkie bardzo ładne. ;:303
Twój ogród uporządkowany, wszystko na swoim miejscu pięknie się komponuje i wspaniale prezentuje na zdjęciach. ;:138
Niech tylko słoneczko zaświeci, a będzie jeszcze piękniej. ;:63
Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17031
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Davros Dziękuję bardzo :) W tym roku mają bardzo wyjątkową, długą i piękną złota polską jesień ;:173
Ja oczywiście bardzo cieszę z tej naszej jesieni i z tych różnych jeszcze barw i kwitni8eń w ogrodzie :)
Chryzantem już ma kilka. To piękne królowe późnej jesieni. :D

kolory jesieni :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

dorotka350 - Dorotko Dziękuję bardzo za miłe słowa. ;:196 Wrzosów mam kilka.
A chryzantem też kilka. Hm, może juz z 6, 7 . I to dzięki Halince, bo to od niej kilka mam pięknych chryzantem. To piękne rośliny i długo kwitną i małych przymrozków się nie boją. Także warto je mieć w swoim ogrodzie. :D Jak zauważyłam czas kwitnienia chryzantem zależy oczywiscie od odmiany. Może trochę pomagają jej warunki glebowe, Ale ogólnie mają w sobie zakodowany czas kwitnienia późniejsza już wcześniejszą jesienią. Dlatego warto mieć kilka różnych.
Jesień mamy piękną. Temperatury dodatnie. Także i twoja chryzantema zakwitnie. I ja będę ją podziwiać. ;:173

Alicja125- Alu W tym roku mamy cudna polską złotą i kolorową jesień.
Dużo jeszcze różnych kwitnień , barw cieszy oczy. a chyba najbardziej, że jeszcze dużo drzew ma jeszcze rózno- kolorowe liście .
Jest pięknie pomimo ,ze dni ostatnie są mgliste, dżdżyste . ;:108 ;:108

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

plocczanka- Lucynko Witaj Lucynko :D ;:167
Smagliczkę nadmorską mam pierwszy raz w ogrodzie w tym roku. I tak mi sie spodobała, że juz sobie nie wyobrażam sobie ogrodu bez niej. Kwitnie latem. Mała przerwa i kwitnie jesienią. I nawet małe przymrozki jej sa nie straszne . Cudna, kwitnie bardzo długo.
Tojad swoim kwitnieniem mnie cieszy. Nigdy nie udawało mi się z nim . Ale w tym roku nowy tojad kupiony na ryneczku zakwitł mi póżną jesienią . I mam nadzieję ,że w tym nowym miejscu da rade i już sie rozrośnie.
Och dziękuję , dziękuję. ;:173 Ty zawsze potrafisz dodać każdemu skrzydeł i dobrych fluidów. ;:108 ;:108
Słoneczka i sobie i tobie zyczę ;:196 ;:167


Nowy wrzos wciąż w doniczce na tarasie ale wkrótce pójdzie na rabatę do innych :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Fiona, chodzi za mną krok w krok przy obchodzie ogrodu :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2655
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Tak, właśnie ta różnorodność kolorów jest wspaniała...u mnie dookoła lasy wyglądają cudnie.
Piękne zdjęcia,super ujęcia ;:333
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Davros
200p
200p
Posty: 207
Od: 18 maja 2023, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płońsko, Zachodniopomorskie

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Trawy wyglądają obłędnie. Mam tylko jedną rozplenicę i ma kilka lat, lecz nadal bez kwiatostanów. Poza tym Twój ogród wygląda cudownie. Nie ma się co dziwić zresztą gdy taki ważny nadzorca go pilnuje. :wink:
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Aniu
Jesienne rabaty mieniące się kolorami wspaniale ożywiają ogród.
Piękne ozdoby przed domem umilają człowiekowi te chłodne dni.
Kociaka-słodziaka chciałoby się schrupać lub zagłaskać :;230
Bez chryzantem nie wyobrażam sobie jesieni.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11355
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Jesiennych elementów dekoracji ogrodu jak i pięknie wybarwionej roślinności ogrodowej nie brakuje u Ciebie Aniu! ;:138 ;:333 Specjalne uznanie dla Fionki! ;:167
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11627
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Aniu Fiona robi obchód jesiennego ogrodu. :D
Sukulenty w donicy piękne.
Pnąca czerwona róża jeszcze ma tyle kwiatów. ;:oj
Chryzantemy teraz najładniejsze. Chyba Twoje też dość wysoko wyrosły, moje trzyletnie mają około 100cm. Nie lubię wiązać, ale bez tego leżą na ziemi. ;:222
Cieszę się, że smagliczka Ci się spodobała, też od 10 lat cieszę się nią w ogrodzie. ;:215 Możesz jeszcze teraz rozsypać nasiona i wiosną ładnie wzejdą małe siewki.
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4135
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Aniu jak zwykle u ciebie ogród kolorowy kwitną chryzantemy i uroku dodają trawki.pozdrawiam
pozdrawiam Halina

*spis wątków
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17031
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Igala- Iguś Ja uwielbiam tą różnorodność kolorów , rośli, faktur, odcieni przez cały sezon.
Lasy jeszcze wyglądają cudnie. Ale już żółci i zieloności w na drzewach mniej.
ale możemy cieszyć się tak wyjątkowo piękna i długa jesienią :)
Davros- Dawidzie Ja zainteresowałam się trawami późno. Jak już w wielu ogrodach widziałam.
Dlatego może jeszcze nie mam ich tak mocno dużo. ale co roku jakaś przybywa. ;:108 ;:108
$ dni temu byłam w szkółce po iglaki tylko 4 i kupiłam jeszcze miskant red chief, zupełnie nie planowany, ale zobaczyłam go dużego na rabacie pokazowej i bardzo mi się spodobał i skusiłam się. A wcale wcześniej go nie planowałam. :D
Dziękuję za miłe słowa / Fiona oczywiście dzień w dzień ogród nadzoruje. I spacery z nami bardzo lubi. Jak piesek z nami obok chodzi :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

ewita44 - Ewuś , marpa - Maryniu W tym roku mamy wyjątkową , ciepła i kolorową jesień. To lubię :D
W tym roku dynie ozdobne obrodziły mi ładnie. To jeszcze taras zdobi jesiennie i kolorowo.
Fiona też jeszcze korzysta z ciepłej jesieni i często przesiaduje sobie na tarasie.
Oj ja też już sobie nie wyobrażam sobie ogrodu bez chryzantem . To twardzielki i pięknie kwitną późną jesienią jak inne z kwitnienia już zamierają , szarzeją.
Mam nadzieję, że będę u mnie dobrze rosły i kwitły.
chociaż nie wiem czemu ale biała jesienna i kilku letnia chryzantema mi wypadła i nie mam juz białej.

Berberys Maria
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
przy moim lasku
Obrazek
Obrazek

cyma2704- Soniu Fiona lubi z nami robić spacery obchodowe. Jak piesek z nami chodzi i ...ciekawe co sobie myśli ? :;230
Róża elmshorn zawsze tak obficie kwitnie na początku sezonu w czerwcu, i długo potem mała przerwa potem jeszcze letnie kwitnienie i to jej jesienne kwitnienie też jest zawsze piękne, obfite i jak cenne teraz jak inne róże już nie chcą nam kwitnąc.
Biała chryzantema mi wypadła. Ale iine bardzo ładnie rosną. 3 bardzo ładnie i już obficie kwitną. I mam nadzieję ,ze tak zostanie. Tak te co kwitną to wysokie chryzantemy.
Ogromnie mi się smagliczka nadmorska spodobała. Mam nadziej, ze juz będzie w moim ogrodzie. Dzięki za rady i naukę co do smagliczki. Może uda i moim się ładnie na wiosnę wzejść .

Obrazek
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5492
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Aniu, jesień u Ciebie jeszcze bardzo kolorowa i jest co podziwiać ;:333 Pięknie Ci kwitnie smagliczka ;:215 U mnie niestety zrobiło się już bardziej ponuro. Sporo liści spadło, trochę róże ratują, bo kwitną jeszcze pojedyncze kwiaty i dają troszkę kolorów.
Zakwitła wreszcie moja chryzantema :)
;:196 i dobrego tygodnia ;:3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17031
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

eukomis- Halinko A dziękuję, dziękuję. W tym roku możemy cieszyć długą i piękna jesień. Może już tak dużo kolorów nie mam ale te co są to cieszą jak i wczesna wiosna.
A chryzantemy i trawy to jak najbardziej piękne rosły jesieni. Już teraz nie wyobrażam sobie ogrodu bez nich.
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”