Na starym po nowemu 6

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6323
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Jadziu, na Górze Żar jest chyba wszystko :uszy
Szybowce wciąż są, oczywiście. Lotniarze, motolotniarze też. Trasa do zjazdu na nartach, park linowy, itp. itd. Świetna gastronomia, np. frytki z batatów - mega pyszne. Ale nie wiem co z ostrężynami, to już chyba nie te czasy... Chociaż na Skrzycznem borówek było pełno.
Jak wyzdrowiejemy to się może jeszcze tam razem wybierzemy? Nie ma już wyjazdu na górę autem, trzeba pieszkom albo wagonem, więc spoko (kolejka linowa). Tam tak pięknie się prezentuje wrotycz ;:167
Rutewka kwitnie i kwitnie, i niech tak będzie ;:303
Jeszcze jestem obolała, ale chodzić chodzę już coraz lepiej, aczkolwiek wciąż bardzo powolutku. Ruchy mam wciąż ograniczone. Ale jest zauważalna poprawa, na szczęście.
Zaczyna kwitnąć ten aster od Ciebie. Nie wiedziałam, że jest taki wielki i czy mogę go przesadzić zaraz po kwitnieniu? Jeszcze nie widziałam jego kwiatów a już mi się podoba.
Jadziu, nawet mały, najmniejszy ogródek urządzisz sobie po prostu bajkowo ;:196

Wandziu, usuwam tej rudbekii błyskotliwej ile tylko mogę a ona u mnie tak się świetnie czuje, że nie nadążam za nią.
Ale teraz w ogrodzie faktycznie robi dobrą wizualnie robotę ;:215
Rabaty nie są takie jak zaplanowałam, za dużo czynników ma na nie wpływ a nie to jak sobie zaplanuję czy zaaranżuję. Kto ma nornice i ślimaki to wie o czym piszę. Więc już mam tylko te rośliny, które potrafią się utrzymać. Ile fajnych jest zjedzonych lub wciągniętych - tylko mój notes wie... I te dziesiątki pięknych róż, ach...

Any - to fajne macie plany co do Ustronia. Odpoczniecie po ciężkim sezonie w ogrodzie i na budowie. Na pewno nie było łatwo połączyć obu tych spraw, a trzeba było.
Sezon jeszcze wycieczek górskich w pełni, więc może się coś Wam jeszcze uda zaliczyć w tym roku. A przy okazji zerknąć do nie jednego pięknego ogrodu zza bramki.

Dzisiaj było słonecznie:
Trawa Memory zaczyna podboje ogrodu - polecam ją bardzo. A jeżówki nic sobie z tego nie robią, że nie są w gruncie, są spore jak na przeróżne "donice". Mile mnie zaskoczyły w tym sezonie. ;:167


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Beatko cudne błyszczące kłosy ma trawa Memory i w słonku bryluje i do twarzy jej z każdym kolorem ;:333 Aż mi się jej zachciało do kompletu z Rhapsody in blue ;:108 .Ciekawa ta werbena żyłkowana niższa niż patagonka, ale też ma bogate kwiatostany ;:333 . Dobrze ze trochę lepiej ze mną również jednak na schylanie się jeszcze nie decyduję się wszystko na kolanach .Co jak i one zaczną mi nawalać ;:124 Dzisiaj nawet poszłam do sklepu z Amelką ona trochę i ja trochę zakupy ograniczone kilogramowo no i już dostałam OPR od synowej .Trza zdrowieć, bo czas roszad niedługo się zacznie u mnie szczególnie ;:196 Miłego tygodnia
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17022
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

:wit
Piękne kwiecia.
a co to za roślina ten motylek ? Bo nie rozpoznaje.
Przegorzany i u mnie zagościły.
Rącznik piękny, dorodny.
A Alstremeria piękna. Piszesz,że ci zimowała.a okrywaąłś ją czymś ?
Nie mam doświadczenia z nimi. A już nie raz zastanawiałam się nad tymi zimującymi .
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16663
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Beatko, ogród ani trochę nie stracił podczas Twojej nieobecności. ;:333 Są więc dwie korzyści: odpoczęłaś, zwiedziłaś piękne krajobrazy i wróciłaś do uporządkowanego ogrodu. ;:138 ;:138
A mnie w tym roku zapomniało się o starcach. ;:7 Zawsze miałam, bo bardzo je lubię, a w tym sezonie jakoś umknęły mojej uwadze. ;:14
Starce zimują w gruncie i w drugim roku ładnie kwitną. ;:215

Dobrego weekendu, Beatko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Witaj Beatko :wit
W pięknej części /Polski mieszkasz. Ogród masz cudny, mnogość roślin zachwycająca. Te wysokie drzewa i trawy tworzą cudny klimat. Faktycznie powinnaś częściej pokazywać większe kadry ogrodu.
Pozdrawiam cieplutko :wit
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Ciekawe sesje fotograficzne roślin z Twego ogrodu jak również fotorelacja z Góry Żar ;:138
Pozdrawiam :wit i miłego weekendu życzę ;:3
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6323
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

:wit

Jadziu, cieszy fakt, że z każdym dniem czujesz się coraz lepiej. ;:196
Memory jest cudną trawą. Pięknie też wygląda w domu, w wazonie. Potrafi tak przetrwać aż do następnego "zbioru".
Oj, moja żyłkowana werbena jest niziuśka, ma jakieś 30 - 40 cm. No i kwiatostany też ma mniejsze niż Patagonka. Kwitnie i kwitnie.
Aster od Ciebie - zjawiskowy! ;:215

Aniu, czy o Motylka pytasz tego jednorocznego co miałam w ubiegłym sezonie? Bo za bardzo nie wiem o którą roślinkę pytasz. Ale chyba tak, bo Rącznika też miałam w ubiegłym roku.
Motylka siałam. Ślicznie się prezentował, długo kwitł. Nazwa adekwatna do jego urody. Łatwy w uprawie.
Astromerię mam już któryś sezon. Zimuje u mnie na ganeczku. Obie to te zimujące w gruncie, ale u mnie sporo nornic więc nawet nie próbuję. Tę żółtą wystarczy okryć w promieniu pół metra, a tę Indiana/ czerwoną - w promieniu 1 metra - jeśli chodzi o zimowanie w gruncie. Wcześnie wschodzą. Kwitną non stop aż do przymrozków. W wazonie też się bardzo długo trzyma. Wystarczy jedna gałązka i jest pięknie. :D Może kiedyś dokupię sobie jeszcze różowo - fioletową :heja

Lucynko, też jestem ciekawa czy moje starce przezimują. Bo różnie to bywa. Będzie fajnie jak tak, ale jak nie - to będą nowe, bo roślina warta zaproszenia do letniego ogrodu. Świetnie się sprawdzają w donicach.
W tym roku nigdzie nie wyjeżdżałam, bo.. supertunie, potem ten upadek - i urlop przez to dosyć kiepski - ale ważne, że nic poważnego mi się nie stało. Na 30 dniowym bólu się skończyło.... To były tylko takie krótkie wypady w najbliższe okolice na ile tabletka przeciwbólowa dawała radę / na 3 - 4 godzinki.
Wszystkiego dobrego. ;:196

Ewuś / Pashmina - jak miło :D
Teraz jesień - to widoki będą jeszcze cudniejsze przy przebarwionych drzewach. Np. przejazd Pętlą Beskidzką w taki czas - no jazda obowiązkowa każdej jesieni w słoneczny dzień.
Dziękuję za miłe słowa. Duże drzewa - no właśnie - kiedy to zdążyło tak szybko urosnąć. ;:306 Mam dylemat z wierzbą mandżurską - jest pięknie wyprowadzona ale jest już strasznie wysoka. Jak zetnę - straci sylwetkę. A nie wiem co będzie jak ją tak wielką zostawię na małej działce, Każdej jesieni ją "przycinam" w myślach na wiosnę, a potem zostaje jaka jest...
Wzajemnie - pozdrawiam milutko. ;:3

Arkadius - jak zwykle - miły i budujący wpis pozostawiasz. ;:215 Dziękuję.
No niestety - nie mam odwagi wyjeżdżać w takie miejsca jak Ty. Musi mi wystarczyć nasz polski klimat :D Ale też są perełki, a takie u nas lubię.
Pierwszy raz mam tak długo koleusa. Ciekawa jestem czy go przezimuje, bo kolorki ma niczego sobie.
Miłych chwil. ;:3



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17022
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Ale piękne żywe różowe kolory kwitnień .Wyglądają tak letnio jeszcze.
Piękne marcinki, róże, floksy ;:63 ;:63
No i koleus w pięknych barwach. Też je ukorzeniasz sobie ?
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6323
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Aniu, spróbuję przezimować tego koleusa. Do tej pory jakoś na marne sadzonki trafiałam. Ta jest śliczna i fajnie się rozrasta.
Tego typu rośliny daję albo do wody, albo od razu do ziemi. W ogródku uszczyknięcia dałam od razu do gruntu. W domu pewnie dam do wody. Tak się miło do mnie uśmiechał na targu, że jest mój :D
Floksy wyjątkowo długo kwitną w tym roku, aż miło. I wreszcie i moje pachną!
Mamy wciąż lato w pogodzie - więc kwiaty to wykorzystują i cudnie kwitną i kwitną. U mnie nadal cieplutko, niech tak będzie jak najdłużej. :D
Słoneczka, Aniu życzę ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16663
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Widzę, Beatko, że aktualnie w Twoim ogródeczku dominuje róż. ;:333

No, patrz, a ja byłam pewna, że byłaś wyjechana, a Ty tak długo się kurowałaś. ;:167
Ja też miałam przygodę związaną z upadkiem, ale mnie wystarczyły trzy tygodnie, choć do tej pory odczuwam skutki owego upadku. ;:223

Dobrego, spokojnego weekendu, Beatko. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4581
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Ależ góra Żar niesamowita jest i te dolinki zalane wodą ;:oj
W ogrodzie się dzieje :) I ja lubię tamaryszki :heja
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Beatko, piękną miałaś końcówkę lata, kolorową . Ja też nie mam za dużej działki i dylemat, czy ciąć drzewa. Z jednej strony potrzebny jest cień, a z drugiej nie chce mi się na nie wspinać po owoce. /ja mam w większości drzewa owocowe. Niestety zaraz zrobi się zimno i pozostaną nam tylko zdjęcia.
Pozdrawiam cieplutko :wit
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5492
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Beatko, szersze ujęcia ogrodu bardzo mi się podobają ;:215 Mam skojarzenie z tajemniczym ogrodem... Aż się chce zajrzeć głębiej, żeby zobaczyć, co jest dalej :D A wiesz, że nigdzie w stacjonarnych ogrodniczych nie znalazłam tej ślicznej amarantowej budleji? Po wiosennych niezbyt udanych zakupach przez internet, jakoś nie mam odwagi, żeby cokolwiek zamówić :roll: Może w przyszłym roku uda mi się ją gdzieś trafić?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”