Canna - Paciorecznik cz.8

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
kinia34
200p
200p
Posty: 341
Od: 17 wrz 2016, o 15:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk,Pruszcz ,okolice

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Mam też nasienniki, ale zobaczy się czy dojdzie. Dziś na połnocy pada.
Kinia34
Awatar użytkownika
Kacper1999
200p
200p
Posty: 226
Od: 19 lut 2018, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Kilka zdjęć podsumowujących ten sezon.
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek

Wyoming
Obrazek

Polish Lady
Obrazek

Ada
Obrazek

Pink Sunburst
Obrazek

Black Knight
Obrazek

Bella
Obrazek

Golden Orb
Obrazek

Siewki najbardziej udane po Polish Lady
Obrazek

Obrazek

Hannah
Obrazek

Za wielkie fotki, zmniejszyłam. Iwona
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Kacper witaj :wit
Początek podsumowania sezonu i ciekawi mnie czy początek wykopywania też?
Orange Chocolate ma ciekawy kolor kwiatów - pomarańczowy przechodzi w czerwień i ciemne liście w komplecie tworzą ciekawy duet.
Pretoria bardzo przypomina mi odmianę Tropicana Gold i ciekawa jestem jakie szczegóły je różnią bo na zdjęciu to pewnie nie zauważę...
Polly Gay urocza i jest na liście moich chciejstw . Kwiat trochę podobny do Rosemond Cole i kiedyś ją miałam.
Na liście chciejstw jest też pozycja Musifolia Grande czyli "choroba się rozwija"
Awatar użytkownika
Kacper1999
200p
200p
Posty: 226
Od: 19 lut 2018, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Część już wykopana :)
Orange chocolate ma piękne intensywnie pomarańczowe kwiaty, Pretoria różni się od Tropicany Gold kwiatem, Pretoria ma jednolicie pomarańczowy :)
Niedawno do mojej kolekcji dołączyły 2 odmiany White Tiger i Generał Eisenhower oby kłącza przezimowały dobrze :)
Awatar użytkownika
pull
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2340
Od: 13 kwie 2012, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Myślałem, że indica generuje największe kłącza.
Wykopałem Musifolie i nie mogłem uwierzyć. Pierwszy raz zobaczyłem, żeby kłącze rozrastało się aż tak głęboko.

Obrazek
Awatar użytkownika
kinia34
200p
200p
Posty: 341
Od: 17 wrz 2016, o 15:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk,Pruszcz ,okolice

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Z moim miałam problem aby wykopać, tak mocno się ukorzeniła w ogrodzie. Wygląda podobnie. Tylko jak teraz się zająć tym wykopanym paciorecznikiem?

Obrazek Obrazek

Obrazek

Proszę pisz poprawnie używając wszystkich polskich liter i obracaj fotki zanim wstawisz, poprawiłam.
Iwona
Kinia34
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4030
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Kacper piękna kolekcja. ;:138
Piotr fajna odmiana.
Kinia ścinasz górę a kłącza z bryłą ziemi zimujesz, najlepiej w pomieszczeniu ok.8°C.
Te co rosły u mnie w donicy to zimują w tej samej donicy a te wykopane z gruntu zimują w torbach z bryłą ziemi.

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Moje kanny dopiero zabierają się za kwitnienie, ależ są opóźnione w tym roku przez zimną wiosnę i niepodpędzanie.
Tak sobie myślę, czy by jednej nie przesadzić z gruntu do donicy i nie postawić na balkonie. Zawsze ileś metrów nad ziemią, to jednak nieco cieplej, a kwiaty będą lada moment i szkoda byłoby, gdyby nocne ochłodzenie unicestwiło takie piękne pąki.
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
Syriusz
200p
200p
Posty: 238
Od: 7 paź 2017, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Hej Wasze canny bardzo ładne - (Zmod. Iwona) :) Niestety część moich cann sprzed roku nie przetrwała przechowywania - nie wiem czemu, bo takie zwykłe czerwone canny, które już mam kilka lat leżą w zimie w garażu nawet bez okrycia i nic ich nie rusza... (No ale nie mają tak wielkich kwiatów - może są "twardsze")
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Iwonko fajne zdjęcia poglądowe odnośnie zimowania. Ja podobnie w kartonie kilka odmian właśnie w torbach foliowych.
Zimuję tylko te, które sobie zostawiam w odpowiedniej ilości a reszta idzie do chętnych bo nie mam tyle miejsca :)
Piotrze ciekawa jestem czy wszystkie Musifolie mają podobne kłącza. Tak szczerze to widać,że nie są podłużne ale określiła bym je jako " jabłuszka"
Jak duże kłącze sadziłeś - pamiętasz ( ilu oczkowe) bo widać, że po 1 sezonie spora kępa ?

U mnie w tym sezonie największy przyrost miała ROSALINDA
Obrazek
Obrazek

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Witam.Mam na imię Halina i jestem tutaj nowa, chociaż od dłuższego czasu obserwuję uważnie ten wątek o tych cudownych kwiatach.Do tej pory miałam ze dwie czy trzy odmiany, ale nie myślałam że jest ich tak wiele. Dla Was kończy się sezon, a dla mnie zaczyna gdyż udało mi się kupić już kilka wspaniałych odmian, tylko czy uda mi się je dobrze przezimować?Mam już też nasionka, gdzie też spróbuję swoich możliwości.Kilka moich kann z 2019r. Pozdrawiam serdecznie Halina ;:167 .Przepraszam ,że zdjęcia odwrócone, ale dopiero się uczę i mam nadzieję, że P.Iwona mi to wybaczy.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
eda1
100p
100p
Posty: 105
Od: 15 cze 2010, o 18:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Dzień dobry.
Może ktoś potrafi mi odpowiedzieć. Porównuję canny Bella i Una. Wydają mi się podobne kolorem, Una oczywiście mniej kropeczkowa :) Która z nich jest taka bardziej "pink", jak jest z ich wysokością i wielkością kwiatów.
Podpowiedzcie proszę, bo żadnej nie widziałam na żywo, tylko zdjęcia... Może ktoś wrzuci fotki, w celach porównawczych :)
Pozdrawiam.
Pozdrawiam,
Edyta
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4030
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Ula możesz jedną wsadzić do donicy, aby móc cieszyć się kwiatem i trzymać na balkonie w ciepłe dni
a na chłodne noce wciągać do domu.
Syriusz może miały za mokro i za zimno...
Krysiu Twoje fotki cudowne a co do braku miejsca to mam ten sam problem z zimowaniem. ;:196
Halinko witaj wśród wielbicieli pacioreczników. Piękny początek kolekcji. Gratuluję Stuttgarta, ja mam do niego wyjątkowego pecha.
Obejrzyj wszystkie swoje odmiany dokładnie kwiaty i liście, chodzi o wirusa.
Co do zdjęć to najlepiej je zmniejszyć u siebie na komputerze i dopiero wrzucić na forum. Powodzenia i zapraszam. ;:196
Edytko niestety nie powiem która jest bardziej różowa, bo nie mam Uny tylko pokażę fotki Tomka.
Bella ma chyba szersze płatki, jest cudowna jak dla mnie. ;:196 Kolor niestety aparat może troszkę przekłamać.

Bella ;:167
Obrazek Obrazek
Tomeks118 pisze: Canna Una
Obrazek
Tomeks118 pisze: canna Una
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”