Opadające z drzew owoce

Drzewa owocowe
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7569
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Opadające z drzew owoce

Post »

lgrom pisze:Opad czerwcowy.
To nie jest czerwcowe zrzucanie zawiązków. To samo dzieje się u nas na działkach. Jestem skłonna zgodzić się , że to efekt przymrozków. Z czereśni opadło mnóstwo już dużych owoców - została garstka akurat dla szpaków. To samo dzieje się w tej chwili z jabłoniami, ale nie z wszystkimi. W głębi działki, za domkiem jest zasłonięte dwa drzewka, grusza Leclerc i Koksa. Z tych drzewek nie opadł ani jeden owoc, nie były nawet muśnięte przymrozkiem . Natomiast u wszystkich, którzy mają drzewka w takim pasie , wzdłuż działkowej drogi i kwiaty miały leciutko zbrązowiałe po przymrozku, opadają owoce, nie wszystkie naraz, ale po 7-8 , nawet 10 codziennie. Owoce zupełnie zdrowe, gdyby chociaż były dojrzałe, kwaśne jeszcze, tylko do smażenia na dżem się nadają. Muszą mieć osłabione w jakimś sensie ogonki czy cóś! No bo jakieś wytłumaczenie musi być
Pozdrawiam! Gienia.
Rossynant
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2551
Od: 5 maja 2011, o 20:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Opadające z drzew owoce

Post »

Drzewa są wyraźnie słabe po poprzedniej suszy, wiosną też im sucho było, a przymrozki do tego na dokładkę. Sorry, taki mamy klimat ;:224
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Opadające z drzew owoce

Post »

Z suszą u siebie walczę (jak na razie udaje mi się ją jakoś oszukać podlewaniem) od 2017 roku i tak jak już wcześniej tutaj pisano drzewka w razie przesuszenia najpierw zrzucają owoce, potem liście a na końcu całe usychają niestety. Oczywiście przymrozki też mają negatywny wpływ na owocowanie (jak to mówią jak nie urok to ... przemarsz wojsk :wink: ). Dodatkowo na możliwość przesuszenia drzewek mają istotny wpływ podkładki, które często nie nadają się na określony typ naszej gleby, a my przy zakupie nie możemy dobrać sobie odmiany z najlepszym dla nas rodzajem podkładki. :(
berthold61
200p
200p
Posty: 448
Od: 3 lis 2017, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kędzierzyn -koźle

Re: Opadające z drzew owoce

Post »

garom pisze:Z suszą u siebie walczę (jak na razie udaje mi się ją jakoś oszukać podlewaniem) od 2017 roku i tak jak już wcześniej tutaj pisano drzewka w razie przesuszenia najpierw zrzucają owoce, potem liście a na końcu całe usychają niestety. Oczywiście przymrozki też mają negatywny wpływ na owocowanie (jak to mówią jak nie urok to ... przemarsz wojsk :wink: ). Dodatkowo na możliwość przesuszenia drzewek mają istotny wpływ podkładki, które często nie nadają się na określony typ naszej gleby, a my przy zakupie nie możemy dobrać sobie odmiany z najlepszym dla nas rodzajem podkładki. :(
Chyba o te podkładki i kombinacje genetyczne chodzi , wszystkie drzewka kupione w szkółkach czy marketach są w tym roku w wyjątkowo słabej kondycji pogoda itc ale mam jedną siewkę starej węgierki gdzieś ukradzioną i jako jedyna nie ma ani mszyc i trzyma owoce jak by nigdy nic .
Przepraszam za moją pisownię ale nie jestem czystym Polakiem i mam trudności.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”