Wszystko o pomidorach cz. 16

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
kupniulaUK
200p
200p
Posty: 288
Od: 14 lut 2018, o 09:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

Post na poprzedniej stronie. Z 4 lutego.

Przypominam o obecnie bardzo groźnym wirusie na pomidorach ToBRFV, jak zamawiacie nasiona to starajcie się zamawiać z większych sklepów a nie od Pana Ziutka z Alledrogo.
darek90_16
50p
50p
Posty: 82
Od: 7 mar 2019, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk-Pszczyna

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

Ale mam sucho w tunelu, obornik przeorany późną jesienią, potem podlane troche wodą która musiałem zużyć z zbiornika. Obornik też suchy już a był świetny bo od krów i bardzo mocno przegnity. Teraz jest mega sucho, mysle czy nie przelać wodą całej grządki teraz przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac. ? dobry pomysł?
kupniulaUK
200p
200p
Posty: 288
Od: 14 lut 2018, o 09:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

Ja bym tak zrobił, aby Ci życie biologiczne w glebie kwitło. Jak będzie za sucho to będzie martwa gleba.
darek90_16
50p
50p
Posty: 82
Od: 7 mar 2019, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk-Pszczyna

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

DZis troche pokopałem , w kilku miejscach próbki pH z płynem helliga. Zauważyłem że pod ziemią kiełkuja a nawet pędy puszczają zalążki chwastów. STrasznie folia od środka brudna, chyba trzeba bedzie jakieś czyszczonko zastosować;) Jaskółki spiewają że koniec lutego wiosenny.
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1954
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

KupniulaUK, z wymienionych odmian uprawiałam 6 w gruncie. Byłam z nich zadowolona.
maxx
100p
100p
Posty: 124
Od: 14 kwie 2011, o 22:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Północne Mazowsze

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

Witam. To trochę popytam :).
Ile krzaków pomidorów wysokich na 7 metrach kwadratowych? Mam OXYheart i malinowy ożarowski.
Amerykańscy badacze pogody przepowiadają temperatury około 20 stopni od 2 dekady kwietnia. Może warto zrobić kilka sadzonek "na ryzyk fizyk" miesiąc wcześniej przed sugerowanymi terminami 15marca/15 maja?
Czy rządek sałaty albo siewki kwiatów w multipalecie będą bardzo przeszkadzać pomidorom?
Siateczka przeciw kretom wskazana?
Ściółka z pociętej słomy to wymysł?
Dziękuję.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13708
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

Biorąc pod uwage, że krzak pomidora potrzebuje te 50 cm z jednej i 50 cm z drugiej, to można łatwo przeliczyć dzieląc metry kwadratowe przez powierzchnie. Musisz tylko wziąc pod uwage odstępy przy ścianach oraz jakąś ścieżke.
Arash37
200p
200p
Posty: 371
Od: 26 lut 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sułkowice (koło Krakowa)

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

Jestem kompletnie zielony w uprawie warzyw, do tej pory w kręgu moich zainteresowań były jedynie kaktusy i sukulenty. W tym roku postanowiłem jednak posiać kilka odmian pomidorów i paprykę jalapeno. Przy nasionach jalapeno producent pisał żeby je wysiać w doniczce a następnie przykryć folią w celu utrzymania wilgotnego podłoża aż do momentu wschodów. Czy z pomidorami jest tak samo? Powinienem nasiona trzymać pod przykryciem czy po prostu spryskiwać podłoże kilka razy dziennie?
Pozdrawiam, Filip
Rośliny Filipa
darek90_16
50p
50p
Posty: 82
Od: 7 mar 2019, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk-Pszczyna

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

Ja nakładam ziemię, lekko ubijam, rozsiewam nasiona, przykrywam i spryskuje obificie wodą. Potem nakrywam folią no i gumka receprturka;)
Jak nie mam odpowiedniej temperatury to na chwile daje pojemnik obok lub na kaloryfer. W zeszłym roku miałem folie aż mi listki dotykały, jeden pojemnik z 2 odmianami zrobiłem mini szklarenke, tzn podwyzszyłem pojemnik patyczkami, i nałożyłem folie którą sciagnołem 3 dni przed pikowaniem. I te admiany były naprawde udane.
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

Arash37 a skąd masz nasiona?
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5107
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

Pomidory posiałem 8 lutego, po trzech dniach wzeszły, jutro zamierzam dopiero po raz pierwszy podlać. Nasiona były zamoczone w soku aloesowym i potem w ogóle nie były podlewane, ani skrapiane wodą. Odmiana Vp-1 i Vp-2. Papryka dopiero zaczęła wschodzić po sześciu dniach, ale może dlatego słabiej, bo w sierpniu zeszłego roku skończył się termin jej kiełkowania.
Obrazek Obrazek
Arash37
200p
200p
Posty: 371
Od: 26 lut 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sułkowice (koło Krakowa)

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

Dzięki bardzo za odpowiedzi. :) Czyli rozumiem że jest kilka ścieżek "rozwoju" nasion i niekoniecznie któraś jest najlepsza.

whitedame
Nasiona pomidorów mam od forumowiczki a jalapeno dostałem jako upominek który był zakupiony na ostrepapryczki.pl
Pozdrawiam, Filip
Rośliny Filipa
darek90_16
50p
50p
Posty: 82
Od: 7 mar 2019, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk-Pszczyna

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

iIle tych siewek? chyba w tysiącach liczyć;) Pięknie to wygląda. U mnie papryka JAlapeno posiana wczoraj, 6 lutego posiałem papryke słodką z nasion odzyskanych z papryki sklepowej i siewki mają około 5 cm a na 6 nasion 4 wzeszły.
Pomidory sieję pod koniec tygodnia, lub nawet początkiem marca bo za szybka rozsada to wiecej problemu niż pożytku.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”