Kosa spalinowa - jaka, dobór,montaż żyłki i inne sprawy

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cohen
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 12 cze 2018, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Dzięki za odpowiedzi.

Kosa kolejny raz poszła w ruch i "tradycyjnie" przybyło pytań. Odnośnie mieszanki, to prawdopodobnie źle zrozumiałeś - kręciłem tylko śrubę "T" (obroty na biegu jałowym), bo głowica mi się kręciła po puszczeniu gazu. Tak czy inaczej z czystej ciekawości świecę wykręciłem i zrobiłem zwiad. Na jakimś forum motocyklowym znalazłem link do stronki ze zdjęciami świec oraz ich opisem (czy mieszanka jest dobra). Strona ta, to: http://www.dansmc.com/spark_plugs/spark ... talog.html Moja świeca wygląda na ten moment następująco: https://i.imgur.com/nLjzysj.jpg Według tego katalogu mieszankę mam w porządku, także na razie śpię spokojnie. :D

Kosiłem dzisiaj i niestety w trakcie złapał mnie deszcz. Nie byłoby nic w tym złego, gdyby nie to, że prognozy pogody prezentują się w mojej miejscowości niezbyt zachęcająco (conajmniej tydzień opadów, burz), a zbiornik zalany w połowie paliwem. Przypomniałem sobie, że ta kosa (BC240T) posiada (rzekomo) diodę paliwową, więc przystąpiłem do zlania mieszanki z powrotem do pojemnika. Gdy większość już zlałem, to przystąpiłem do usunięcia resztek z pompki, a to wymagało ułożenia kosy w "dziwnych" pozycjach. Potem z ciekawości (zbliża mi się 10 godzina pracy) zerknąłem na filtr powietrza, a tam ujrzałem mokry "kanał", gdzie było trochę jakiegoś czarnego syfu. Domyślam się, że to właśnie mieszanka się cofnęła, nie było tego dużo, a i filtr nie został zamoczony (tylko kanał był mokry, oraz kawałek plastiku - pokrywy, którą się odkręca). I teraz pytania:

1. Czy to normalne, że ona może się w ten sposób cofnąć?
2. Czy może mieć to jakieś późniejsze konsekwencje (mokry kanał oraz niewielkie ilości czarnego syfu)?

PS. Przyjechała do mnie żyłka Oregon Duoline + (2.4mm okrągła) i muszę przyznać, że w porównaniu do tej z pakietu jest zdecydowanie: cichsza, wydajniejsza, lepiej tnie. Miałem kupić kwadrat Nylium, ale producent podaje, że nadaje się dla silników o pojemności 27 cm3 wzwyż, więc trochę mi brakuje... Ale na pewno będę się jeszcze rozglądał za jakimś kwadratem do porównania.

Z góry Dzięki za odpowiedzi.
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Paliwo się zlewa, później 2-3 pompnięcia i masz suchą pompkę bez cudowania. Na tydzień to właściwie szkoda zlewać.
emila94maria
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 25 lip 2018, o 12:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Witam,
mamy zamiar kupić kosę spalinową i zastanawiamy się nad kosą stiga SBC 252 D.
Chciałam zapytać jakie macie opinie na jej temat?
:D
sauber94
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 1 sie 2018, o 13:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Witam, poszukuję kosę spalinową w kwocie do 1500 PLN. Wpadła mi w oko Makita EBH341U. Ponoć 4 suwowe silniki lepsze i żywotniejsze. Czy w tej cenie kupię coś lepszego od Makita EBH341U?
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Silniki czterosuwowe są też cięższe, wymagają regulacji luzów i mają mniejszą moc z tej samej pojemności.
Remont silnika 4t jest też droższy. Mają oczywiście plusy.
Porównaj moc i masę, za te pieniądze kupisz mocniejszy i lżejszy 2t.
sauber94
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 1 sie 2018, o 13:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Mógłbyś mi coś doradzić w kwocie do 1500 PLN?
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Ja kupiłem oleo-mac sparta 440t, chodziło mi o przyzoitą jakość, możliwie dużą moc, umiarkowane spalanie i żeby nie kosztowa jak seria FS od Stihla ;-)
Na pewno jeśli koszenia jest więcej, kupić sobie dobre szelki od stihla - takie z pianką na paskach.
To mogę polecić w tym przedziale cenowym.
sauber94
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 1 sie 2018, o 13:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Polecasz jakiś sklep czy na allegro szukać?
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Kupiłem w sklepie w Krakowie (Marax) bo mam tam znajomych i dostałem upust.
Gdybym nikogo nie znał to albo bym kupił na miejscu żeby najpierw pomacać, albo przez aledrogo czy inny sklep online bo jak kolor nie będzie pasował do butów to można odesłać ;)
No i wiadomo, warto porównywać ceny bo można urwać ładnych parę złotych albo dostać dużą rolkę żyłki duoline w gratisie :)

Edit: Poczytaj jeszcze wątek, niektórzy polecają inne kosy, sam powinieneś dokonać wyboru
sauber94
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 1 sie 2018, o 13:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Właśnie każdy poleca to co kupił, ja poszukuję najlepszą do 1500 PLN. Każdy wiadomo co innego powie.

EDIT: znalazłem przykładowo nieco droższą kosę Makita DBC400, będzie lepsza od oferowanej przez Ciebie oleo-mac sparta 440t czy nie ma sensu przepłacać?
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Ja polecam to co wybrałem porównując różne kosy i ich parametry oraz ceny. Jeden z głównych parametrów to pojemność (im więcej tym lepiej) i moc.
Makity nie używałem, kolega jakąś ma i chwali - porównaj i kupuj :)
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Zdecydowanie kupuj dwu suwa,jeśli faktycznie maszyna ma być dobra to rozważ zakup Kawasaki KHB45,jest mocniejsza i troszkę droższa ale w tym przypadku jakość masz najwyższą za umiarkowaną cenę,zobacz ile jest mocniejsza i jak mało musisz dołożyć,w tym przypadku Oleo nie będzie tak wytrzymałe i mocne
sauber94
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 1 sie 2018, o 13:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Mógłbyś zapytać kolegi jaki model ma tej makity?
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”