Familokowego ciąg dalszy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, moja Fernicliff jednak nie przeżyła zimy ;:145 Już jesienią wyglądała marnie, większość karpy po prostu zgniła od deszczu. Wiosną ją posadziłam, licząc że jednak urośnie. Jednak jako jedyna nie wyrosła. Chyba, że jeszcze jej nie dojrzałam, co w moim buszu wcale nie jest takie trudne. Ale wszystkie już ją a tej nie widzę.
Cudna jest różnorodność kwiatów i kolorów w Twoim ogrodzie. Lilie wszystkie są śliczne i kilka mamy takich samych. Podejrzliwie przyglądałam się swojej Pink Parrot Cariba, czy może jaka chora, ale widzę, że Twoja taka sama. Widać ten typ tak ma ;:306
Nie choruj, nie tylko dlatego, że lato. Szkoda zdrowia na chorowanie ;:196
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3199
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, widać, że lubisz ogród kolorowy i bogaty :D . Ja też! Twój Familokowy jest jak jedna wielka angielska rabata i bardzo mi się to podoba. Budleja ma takie fajne, mięsiste te kwiatostany, że aż chciałoby się dotknąć. Zachwyciły mnie floksy i liliowce a razem to już w ogóle super wyglądają.
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

U mnie od wczoraj nic tylko leje i leje, ale to dobrze przynajmniej porządnie nawodni suchą ziemię na jakiś czas.
Wypatrzyłam u Ciebie werbenę patagońską - bardzo ją lubię, takie wysokie wiotkie pędy.
Jak widać i Tobie już kwitną hortki i śliczne lilie i floksy.
Robisz ładne ujęcie owadów na kwiatach i jeszcze wiesz jak się nazywają. ;:63 ;:63 ;:63
Gałązka pomidorów niczego sobie. ;:108 ;:108 ;:108
U mnie Abrahamki wysadzone wiosną na swoje miejsca docelowe niziutkie tez trzeba przed nimi klękać ;:131 , ale mam nadzieję,że kiedyś będą wyższe. Złapały plamistość więc chodzę i obrywam liście.
pozdrawiam i życzę zdróweczka. :wit
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu ale u ciebie ogrom kwiecia, czego tam nie ma.... ;:138
Super że już czujesz się dobrze.A jak fajnie , że znalazłaś chwilkę na odwiedziny u forumowych przyjaciół....
Leje chyba w całym kraju, u mnie też(podobno, bo ja na wyjeździe, wczasujemy się w pomorskim....i też pada od wczoraj ;:222 )
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

OLU miłego wypoczynku ;:196 pada ,pada deszczu już za wiele a ma padać do końca tygodnia .Co to za wczasy jak też okraszone deszczem to nic tylko siedzieć z książką albo ;:304 Zajechałabyś nie masz daleko i obejrzałabyś wszystko w realu. Zawitałam także do Beatki ,a tam taka mniamuśna wyżerka i pogoda na 102 nam sprzyjała

Obrazek

IRENKO też uważam ,ze na moje piaski deszczu nigdy dosyć .Padało calutką noc wczoraj również z przerwami na odwiedzenie ogrodów i zminimalizowanie strat teraz na chwilkę też ustało a w ogródku roi sie od takich przybyszów ;:222 Jedna dalia prawie całkiem ogołocona z liści i kwiatu nawet szkoda pokazywać ;:222 U mnie z plamistością na razie OK tylko podłapał ją Doktorek Jamain, trochę rdzawych liści podłapał też Kaptain Hoyward ,a to za sprawą gruszy sąsiada. Pomidorki koktajlowe, więc fajna gałązka jednak czy zdążą dojrzeć tego nie wiem .Patagonki też uwielbiam i zostawiam im prawo wyboru miejsca bo nie ma co ingerować w ich miejsce zamieszkania :wink:

Obrazek

Obrazek

KASIU mój ogródek o tej porze przypomina raczej wiejskie sioło, jednak mnie to nie przeszkadza, bo lubię mieć kolorowo .Przypomina mi babciny ogródek w którym uwielbiałam przesiadywać i spijać nektar z floksów .Nie wiem czy kiedyś to próbowałaś . :)

Obrazek

Obrazek

IWONKO wiem ,że szkoda czasu na chorobę więc ją szybko odgoniłam gdzie pieprz rośnie. Mnie jakoś ta lilia Pink parrot cariba nie bardzo przypadła do gustu takie czupiradełko jednak wciąż wypatruje Lancongense i na razie nie widać ani nie słychać .Udanego wypoczynku i miłych forumowych spotkań

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17042
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu ślimaki blee :evil:
Ale ciacho bardzo apetycznie wygląda .prawdziwy mniamus :D
Lilie śliczne. A i ten mieczyk żółciutki ładny.
I u mnie lada dzień one rozkwita.
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4358
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

JAKUCH pisze: taka mniamuśna wyżerka i pogoda na 102 nam sprzyjała
Przy takim deserze to i deszcz by mi nie przeszkadzał :;230
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu,kwiatowy zawrót głowy w Twoim ogrodzie ;:oj deserek i kawusia w miłym towarzystwie,
to i deszcz niestraszny ;:304 Po deszczach na pewno będziemy mieli inwazję ślimaków, ponoć wystarczy
porozstawiać miseczki z piwem, albo puszki z resztką piwa aby ślimaczki, smakosze piwa potopiły się w nim ;:136
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4358
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

mimoza55 pisze:ponoć wystarczy
porozstawiać miseczki z piwem, albo puszki z resztką piwa aby ślimaczki, smakosze piwa potopiły się w nim
Gdzieś dzwonią ... :wink:
Faktem jest, że ślimaki ciągną do piwa (wiedzą co dobre) i w ten sposób zakłada się pułapki - najlepiej wykopać dołek, wstawić miseczkę, nalać piwo i przykryć deseczką zostawiając dojście - wypróbowałem :)
Ale że piwo to zdrowy napój, więc nie szkodzi nikomu, nawet ślimakom :D
Napiją się i idą ze śpiewem do swoich kryjówek :;230
Takie pułapki zakłada się w celu odłowienia pijących ślimaków, bo czekanie aż się utopią nic nie da, tylko piwa nam ubędzie, a ślimaków nie znajdziemy :wink:
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jejku Jadziu jakie Ty masz lilie...uwielbiam te nakrapiane....po prostu boskie.
I nawet Hanuśka zakwitła. ;:138
Pisałaś o lankongense...moja też się nie pokazała ale jakieś listeczki w tych okolicach są więc może jednak przeżyła. Zobaczymy w przyszłym roku.
Floksy i cała reszta to jeden wielki bukiet.
Cudownie i na pewno bardzo pachnąco a po deszczu jak przyjdzie słonko to będzie jeszcze lepiej.
Mocno ściskam. ;:168 ;:196
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

:wit Jadziu u mnie też dużo takich obślizgłych gadów, deszcze im bardzo sprzyjają, a u mnie pada od czterech dni bez przerwy, dobrze,że mieszkam na górze, bo sąsiadów już podtapia :( Ja tam już nie zakładam żadnych pułapek na ślimaki, tylko wychodzę wieczorem lub wczesnym rankiem i zbieram do wiadra z solanką, niestety pracochłonne, ale robię to bo kocham moje kwiaty, a te paskudy sama wiesz co robią... Dosyć o ślimakach :? Jadziu piękny kolorowy ogród lilije cudowne ;:167 Pink Peace kiedyś posiadałam, piękny zapach ;:138
Crem Abudans mam od wiosny i na razie mnie nie zauroczyła, chyba z kwitnieniem nie trafiła na pogodę, może następne kwiaty będą ładniejsze. Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12961
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu czy to tak ładnie [przed snem serwować takie pyszności, ślinię się jak dziecko, smaczne ciacho ;:108
Widzę, że u Ciebie tez powychodziły ślimory, u mnie jeszcze dochodzą latające mrówki szok!
Tańce z wężem odstawione roślinki napiły sie inne powietrze no może tylko chwaściory zbyteczne dają o sobie znać.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
AnaAn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1963
Od: 10 gru 2012, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, wspaniałe bogate rabaty świetnie się prezentują na tle drewnianego ogrodzenia :)
Teraz wszystko kipi kolorami. Ślicznie prezentują się floksy i lilie ;:167
Pozdrawiam, Ania
Ogród 100 róż cz. IV
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”