Familokowego ciąg dalszy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2344
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Piękne piwonie! Zauroczyła mnie ostatnio 'Sara Bernhardt', którą widziałem na żywo w ogrodzie znajomej kolekcjonerki.
Czy ta dalia anemonowa, która już Ci kwitnie, ma bordowe listki? Już ją lubię za to ;:108
Jadziu, to nie będzie kosaciec 'Phalenauge', który pokazałaś. Nie zgadza się rozmieszczenie żyłek na dolnych płatkach. Jeśli miałbym porównywać do którejś z moich, to raczej do 'Lorelei' :idea:
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu jeszcze raz dziękuję pięknie za wczorajsze spotkanie ;:196 Do dzisiaj mam kolorowy zawrót głowy od tych przecudnych kwitnień w Twoim ogrodzie ;:oj
Tyle tego na własne oczy ujrzeć i podziwiać - to rozkosz dla oczu i miód na serce ;:180 Spacerowałyśmy wielokrotnie po tym Twoim buszu i za każdym razem dostrzegałam kolejne i kolejne smaczki ;:108

Oczywiście bardzo miło było mi też, albo przede wszystkim, poznać osobiście Właścicielkę tego różanego kawałka raju ;:168
Oraz miałam przyjemność poobcować z Małą Ogrodniczką Amelką, która dzielnie mnie po tym ogrodzie oprowadzała i pokazywała mi różne roślinki, w tym wysiane przez siebie maczki ;:215

;:196 za darowane sadzoneczki. Ja też już teraz wiem, czym mogłabym Cię obdarować przy okazji z mojego ogródka.

Jadziu jeszcze raz dziękuję za mile spędzone chwile.

P.S. Do domu wracałam już z przepisową prędkością :wink: ;:306
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Róże piękne. ;:167 Charles Austin przykuwa moją uwagę często, ilekroć go gdzieś widzę, to musze się zatrzymać...
Lubię ten angielski szyk :)
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

BASIU teraz mamy forum ogrodnicze bez roślinkowych fotek .Austin to jedyna angielka która u mnie dobrze rośnie reszta tak sobie jednak myślę ,ze po paru latach i one się zbiorą w sobie i zadowolą mnie swoim kwitnieniem .Abraham miał 3 kwiatki i zaledwie 2 dni i było po nich przy tych upałach .Teraz będę czekać i czekać aż raczy powtórzyć kwitnienie może też ze 3 kwiatki . W miarę dobrze z angielek kwitnie Munstead wood

BEATKO to ja sie cieszę ,ze zechciałaś odwiedzić mój buszowaty ogródek .Jednak jak widziałaś rośliny z tego powodu nie narzekają i kochają sie wzajemnie :wink: Przypadłaś Amelce bardzo do serca nie opuszczała Cię ani na chwilke .Potem jeszcze do wieczora siedzieliśmy z synem i synowa w ogródku przy grilu. Jadłam przepyszny Camembert z grila Coś wyśmienitego lepszy niż taki świeży na chlebek .to trochę wspomnień z wczoraj .Dzisiaj spotkałam pająka który zrobi sobie śniadanko z ogrodnicy pochwaliłam go za to i troche tych drani wczoraj unicestwiłaś ;:196

Obrazek

Obrazek

FLORIANIE tak ona ma ciemne listki to ta która miała być Mick's Pepermint .Fajny z niej Pepermint, ale powiem szczerze ,ze mi się podoba . Ta druga z zielonymi listkami jeszcze nie ma pąków może rzeczywiście ta będzie tą która była na etykiecie. Twoja Baby Pink też już buduje pączki ;:180 'Sarah Bernhardt' ma cudne kwiaty tylko zbyt delikatne łodyżki które wyginają sie pod ich ciężarem.Może im czegoś brak a może tak mają nie wiem

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Ale cudnie u Ciebie ;:138 podoba mi się ,ze wśród róż rosną pomidory i ogórki ;:306 super.
A u mnie Fotosik zastrajkował i wszystkie moje fotki wykasował, wcześniejsze też ;:145
na razie nic nawet nie wklejam bo nie wchodzi ;:124
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Gdzie nie wejdę, fotek brak ;:224 . Dobrze, że u Ciebie mogłam nacieszyć oczy pięknymi różyczkami i nie tylko. Przyglądałam się Twojej Gartenspass i zastanawiam się, czy przypadkiem jedna z moich angielek, kupiona w kartoniku, to właśnie nie ona, bo na Glorię Dei mi nie pasuje. Mam ją w ogrodzie i moja nigdy tyle różu nie miała i nigdy żadnych "ciapek" po deszczu. Niestety nie mogę Ci pokazać, bo fotosik odmówił współpracy, nie podając żadnych powodów, nieładnie z jego strony ;:185 .
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

:wit Jadziu

Twoje różyczki bajecznie kwitną ;:138 ;:138 Obrazek Aphrodyty z szałwią jest śliczny ;:167

Mam też Jaśminowca Snowbelle, ma takie wątłe gałązki, a kwiatów bardzo dużo i się pokłada, czy u Ciebie Jadziu on też taki, czy może u mnie mu coś nie służy? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu Twoje różane księżniczki przepięknie kwitną ;:63 nic tylko podziwiać. I jak tu człowiek może spać spokojnie jak tyle pięknych okazów kryje się pod każdym zdjęciem :)
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

MARIUSZU gdy takie widoki roztaczają się w koło nie można spać ,albo ma się wtedy różane sny ,tylko szkoda ,ze zapachu nie można przenieść w krainę snu .Weszłam teraz wieczorem do ogródka a tam kakofonia zapachów ;:167 ;:167 Nic tylko tam nocować

Obrazek

Obrazek
prezent od Beatki [Beaby]

KRYSIU przed chwilka podpisałam kolejną piwonię która dopiero w tym roku mi zakwitła, a mam ją już parę lat i nawet myślałam ,ze wybyła to Bowl of beauty ;:180 Mój jaśminowiec ma sztywne pędy może Twój to młodzież, a swojego mam chyba ze 4 lata i jesienią go dzieliłam na pół .Uwielbiam Aphrodite to cudowna róża z tymi wielkimi jak głowa kwiatami ;:167

Obrazek

Obrazek

Fotki z telefonu są jakieś takie jednak mają ten plus ,że łapią większą perspektywę i to mi się podoba

DAYSY Gartenspass to floribunda Kordesa z 2001 roku od kiedy zakwitła wciąż ma swoje kwiaty. To chyba najdłużej trzymająca kwiaty róża w moim ogródku Ciekawe ,żeby do koszyka angielek dali taka różę .Novalis juz pokazuje kolorek fajnie zgra się z JPII .Teraz już widzę fotki w wszystkich wątkach może mieli jakąś awarię serwerów

Obrazek
liliowiec od Marysi[mar] ;:196

a to moja cudna Silesia i jej pąk ;:167

Obrazek

Obrazek

KAROLCIA muszę zajrzeć do Ciebie bo chyba znów wstawiłaś nowe fotki bo Fotosik juz działa.W ogrodzie musi być bioróżnorodność wtedy wszystko rośnie zdrowo.No cóż każdy skrawek ziemi musi być wykorzystany inaczej wykorzystają go chwasty a tego nie chcę :;230

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu pięknie ukwiecony twój ogród ,róże kwitną jak marzenie ;:224 Ta twoja Elżbietka ;:173 Lilie już tak pięknie kwitną ...pędzi ta przyroda w tym roku oj pędzi ;:108 Czy masz może wrażenie że różane kwiaty w tym roku jakby są większe ,dorodniejsze?
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu dziś Twoje zdjęcia nabierają dla mnie całkiem innego uroku, bo przed chwilą widziałam je w rzeczywistości ;:215
Twój ogród jest wspaniały, a ten miszmasz różności to sam urok. To takie ciasto z bakaliami, jesz i z każdym kęsem natrafiasz na kolejną apetyczną niespodziankę ;:108

Nie napiszę, co mi się najbardziej podoba, bo na podium byłoby za mało miejsca, tyle masz piękności.

A i zapomniałam dodać - przepyszna szarlotka ;:333

Pozdrawiam Ciebie i Małą Ogrodniczkę Amelkę ;:196
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17005
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu :wit
Ja tam mogę i chcę mieć różane sny... ;:167
Nawet takich cudnych róż jak twoje. :D
Co jedna to ładniejsza. :) ;:108
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, przyszłam zameldować, że werbena którą mi podarowałaś zaczyna kwitnąć... :heja
niech się tylko teraz rozrośnie porządnie, to będzie piękny widok... Pink Abudance to Twoja nowa róża ? mam tą biało- kremową, ale muszę ją przesadzić bo mi nie pasuje na rabacie... tylko gdzie... ;:219
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”