Glicynia,Wisteria - choroby

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
Awatar użytkownika
bogdanm
200p
200p
Posty: 319
Od: 29 kwie 2014, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wadowice

Wisteria problem.

Post »

Wisteria usycha co może być powodem ? jeszcze w tamtym roku miała kwiaty a w tym ledwie kilka listków.!!
kosta188
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 15 cze 2018, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glicynia,Wisteria - choroby

Post »

Witam. Wychodowalem wisterie z nasion. Mają już z 5 cm. Jedna z nich ma na listkach żółte plamki i robią się małe dziurki. Wie ktoś może co im dolega?


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
rafalx
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 18 sty 2012, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Wisteria

Post »

Witam ,mam problem z moją glicynią na niektórych liściach są jasne przebarwienia. Nie jestem pewien czy to objawy jakiegoś grzyba czy niedobór składników.
Jeśli ktoś z was może mi pomóc byłbym wdzięczny.
Obrazek
Pozdrawiam Rafał!
Yakima
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 3 lip 2019, o 18:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Glicynia

Post »

Witam Forumowiczów

Miesiac temu kupiłam glicynie i coś zaatakowało liscie, żółkną a od spodu liscia znalazłam jaja jakiegoś szkodnika. Czy możecie mi podpowiedzieć co to jest i jak sobie z tym poradzić?
Pozdrawiam
Obrazek
Marzik123
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 26 maja 2020, o 18:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Glicynia,Wisteria - choroby

Post »

Witam, moja wisteria przetrwała pięknie zimę, puściła nowe listki i pnącza. Podsypałam jej nawóz tzw jesienny, wszystko było dobrze i nagle coś ją zżera, myślę, że grzyb lub przędziorek. Jak myślicie, co to?
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
natarasie
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 23 maja 2024, o 13:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glicynia(Wisteria) uprawa,pielęgnacja ,doświadczenia

Post »

Dzień dobry,
czy ktoś może mi powiedzieć co się stało mojej glicynii?
W zeszłym roku na jesieni już w sierpniu zaczęła mieć żółte liście , tak jak normalnie miała w październiku.
W tym roku na wiosnę przycięłam ją jak zwykle, wypuściła pąki kwiatowe ale o dziwo nie pojawiały się liście. Jak już się pojawiły to bardzo późno i takie jak na zdjęcie: karłowate, poskręcane i jest ich bardzo, bardzo mało. Większość gałęzi pusta.
Od razu dodam nic ją nie podgryza, rośnie przy tarasie wewnątrz osiedla, na wiosnę podlew nawozem (może za mało). Jedyny problem to ziemia jest piaszczysta ale dawała radę przez 20 lat a od kilku nawet obficie kwitła. Może za mało ją dokarmiałam?
Bardzo proszę o rady.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”