Koleus Blumego cz.2

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

I co? Bez odbioru? Ten Pan hoduje w gruncie, to inna bajka, i zauważ, że pokazuje niekwitnące. Więc albo jakieś czarymary, albo pozują do zdjęć.
Kupiłem ten krystaliczny Miracle-Gro, NPK 24-8-16+mikro(B,Cu,Fe,Mn,Mo,Zn) w przyzwoitych ilościach. 1kg 15PLN. Zobaczymy, no niech spróbują się źle wybarwić ;:134
Awatar użytkownika
Russski
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 875
Od: 3 lut 2013, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Niestety na razie 0 odpowiedzi, moje w zeszłym roku zaczynały kwitnąć już przy kilku cm wzrostu, więc miałem robotę cały sezon :D Każde tygodniowe opóźnienie dla mnie jest na wagę złota, no ciekaw jestem Twojego nawozu, chociaż po składzie wydaje się świetny. Pojadę w weekend do ogrodniczego, może sam znajdę coś ciekawego, ewentualnie jakaś saletra+ coś innego.

Żeby tak nie spamować, wrzucam koleusy.
Obrazek
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6754
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

W moich zimujących koleusach pojawiły się ziemiórki. Na razie wyłapuję je na żółte tabliczki lepowe ale jak nie pomoże to zastosuję chemię. Na wszelki wypadek przyspieszyłem troszeczkę pozyskiwanie sadzonek i pościnałem wszystkie silne pędy. Widzę, że po 5 dniach pobytu w słoiku z wodą na niektórych pojawiają się korzonki. Początkowo chciałem zebrać nasiona z mojej ulubionej odmiany Peter Wonder ale w końcu odpuściłem i pościnałem wszystkie kwiatostany. Peter Wonder to bardzo ciekawa odmiana, która w zależności od warunków świetlnych zmienia barwę liści z żółto-zielono-czerwonych na brązowo-czerwony. Ciekawe jak reaguje na nawozy o różnym składzie NPK?
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Te sadzonki są z tego roku? ;:oj ;:oj Ja też chciałem wysiać koleusy,ale to dopiero w połowie lutego ;:oj
Awatar użytkownika
Russski
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 875
Od: 3 lut 2013, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

przemek1136 ja zbierałem nasiona i nawet testowałem w grudniu, większość powtórzyła cechy mateczne. Teraz wiem co sieję i nie muszę wysiewać takiej ilości, żeby mieć to co chcę. Polecam więc, jeśli zależy Ci na jakimś kolorze.

--julian-- Chciałem sprawdzić jakość kiełkowania i wysiałem w grudniu. Prawidłowy wysiew także zrobię dopiero w połowie lutego, tych po prostu szkoda było mi wyrzucić :wink:
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6754
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Z tego co widać to Russski wysiewał nasiona w listopadzie 2017 r. Jeżeli rośliny mają docelowo rosnąć w gruncie to nie ma się co spieszyć z wysiewami. Początek marca to dobry termin.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Russski pisze:ciekaw jestem Twojego nawozu, chociaż po składzie wydaje się świetny
Sie okaże, ma b. dużo azotu i hmmm..Przemek może mieć rację. Po cichu, bez wiedzy mojej Ż, prysnąłem po jej zamioculcasie, który wypuszcza nowe pędy :lol: Powtórzę za kilka dni i zobaczę czy polecą w kosmos czy nie.
W opakowaniu są 2 woreczki po 0,5 kg, za dużo wg mnie.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Powiem tak, strasznie pędzi, oprysk 2x, roztwór 0,1% (w pudełku miarka), w ciągu 5 dni ok. 8-10cm. Zwłaszcza w nocy widać jak się giba na wszystkie strony, kiedy rośnie. Porównam jeszcze za tydzień czy przyhamuje. https://images81.fotosik.pl/984/9e739b8570f33f49m.jpg
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

W życiu :lol: jak tylko zobaczyłem co się dzieje to od razu podbudowałem jej ego. Łudzi się, że jej taki wyrośnie :lol:
https://youtu.be/2wi8WiogVlk?t=218
Przy okazji ktos mi przywiózł z UK, ale widziałem, że na all.o czy olx bywa. Tylko nie wiem czy go polecać, bo to typowy azotowy, w ogromnej ilości, 1 kg krystalicznego to naprawdę dużo.
Tak wygląda http://www.wilko.com/plant-food+fertili ... vt/0070899
Awatar użytkownika
Russski
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 875
Od: 3 lut 2013, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

No to i ja dziś zakup poczyniłem 16-6-14. Nawóz do trawników, kilogram 12 zł.
Granulowany wolno działający. Dzisiaj podsypię pod część sadzonek, część zostawię tak jak jest.
Za tydzień lub dwa okaże się na ile się sprawdza ;)
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Twojego to nawet nie zatrzymasz :lol: pokaż to porównasz za chwilę. Długodziałające zależne są chyba od temperatury
Po moim dolistnym 3 dni temu viewtopic.php?p=5973880#p5973880 teraz trochę przystopował, urósł może jeszcze z 3-4 cm i teraz otwiera liście. Moderator zamienił moje zdjęcie na link, to za kilka dni, jak rozwinie liście, wstawię w doniczkowcu. W każdym razie ostro popędził.
Awatar użytkownika
Russski
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 875
Od: 3 lut 2013, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Dowiedziałem się trochę rzeczy od Rosjanina z filmików u góry. Mianowicie podobno coleusy ze szczepek nie kwitną tak szybko jak te uprawiane z nasion. Bardzo często w ogóle nie chcą kwitnąć. Używa najzwyklejszego nawozu do roślin ozdobnych z liści, co jakiś czas także mocznik. Wszystkie odmiany pozyskane z nasion bardzo źle zimują, dlatego najlepiej jesienią pobierać szczepki i dopiero je próbować zimować. Jeśli roślina podczas zimowania zaczyna zamierać (łodygi od doły stają się czarne) powinno się ukorzeniać młode sadzonki i tak do wiosny.

Ja już się nie mogę doczekać i w sobotę wysiewam pierwszą partię koleusów.
Mam nadzieję, że wiosna w tym roku przyjdzie wcześniej :D

Edit_________________________________

Środa 14 lutego, pierwsza partia już wykiełkowała, następne 3 partie wysieję za około 10 dni.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Szybko toto wschodzi ;:333
Test nawozu wypadł tak: pierwsze foto 3.02 i po 10 dniach, widać, że cały zmężniał, no ale ten jeden pęd poszybował
https://images83.fotosik.pl/992/5f11c4db520dc6a0m.jpg
https://images83.fotosik.pl/992/bde9e64d648b0a8fm.jpg
Powinien być dobry dla koleusów, nawóz o takim NPK to myślę że tak co 10 dni doglebowo do donic 0,1%. Może przy max wegetacji 1xtydzień
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”