Od wiosny do jesieni w moim raju.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju.

Post »

Zeniu - Twoja NN to Gloria Dei ( Peace). Teraz też je mam, ale takiego koloru nie mają. Natomiast moja przyjaciółka pokazała mi kiedyś swoją Glorię ( gdzieś u mnie w poprzednim wątku jest jej zdjęcie), taka sama jak u Ciebie. Dbaj o nią. Mój tata mówił, że to najpiękniejsza róża na świecie.
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4872
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju.

Post »

Witajcie ;:128 . Zdrowa, cała i wypoczęta jestem. ;:oj . Dziękuję za życzenia udanego wypoczynku. Urlop nad morzem się udał, pogoda dopisała. W dniu wyjazdu do domu nastąpiło załamanie pogody z czego nawet się ucieszyłam bo nie żal było wracać. Gdybym ja wtedy wiedziała jaka nas czeka podróż do domu, nic nie robiłam tylko zdrowaśki odmawiałam. :;230 .

Obrazek

Na szczęście wróciliśmy cało i zdrowo. Syn się spisał z podlewaniem działeczki niemniej wichura jaka przeszła nie oszczędziła wielu kwiatków zwłaszcza liliowców. Jednak troszkę jeszcze zostało i mogłam je zobaczyć. Dziś przyjechałam z działeczki bo jutro przyjeżdżają goście a gości trzeba ugościć. ;:173

Krysiu....to prawda, cieszyłam się z wyjazdu a martwiłam o działkę. ;:306 . Po przyjeżdzie następnego dnia byłam już na działce. ;:oj

Basiu......dziękuję. ;:168

Ewelinko...a ja muszę się pochwalić że moja różyczka na pniu zbiera się do drugiego kwitnienia. :tan Boję się jedynie o jej przezimowanie. :wink: Posadzona w donicy więc będzie pewnie schowana.

Marysiu...z chwastami po przyjeżdzie nie mogłam dać rady. Dobrze że byłam wypoczęta ale i rozleniwiona. ;:306 Nie było czasu do namysłu tylko od razu brać się do roboty, zarosło by mnie. :;230

Ewuniu......ślicznie dziękuję za rozpoznanie mojej róży. Mam Gloria Dei....... :tan . To tegoroczny zakup. Ładna choć wyglądała z daleka jak sztuczna. Może zbyt ładna i gdy kwitła dawała wrażenie sztucznej. Róże jednak są piękne. ;:108

Tak wyglądały liliowce po moim przyjeżdzie. Kwiaty leżały na ziemi. Obrazek





Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
zbyszek50
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 13 gru 2009, o 15:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju.

Post »

Podziwiam Twoje liliowce, sa wspaniałe. ;:oj
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju.

Post »

Zeniu cieszę się, że wypoczęłaś. :D
Ty wracałaś w czas tej ulewy a ja jechałam nad morze. Gdańsk był mocno zalany.
Kochana jestem oczarowana Twoimi kremowymi i różowymi liliowcami. Jeśli nadto Ci się rozrosną, to chętnie odkupię uszczuplone fragmenty. ;:215
Taras teraz wygląda bardzo elegancko. Już czuję radość sąsiadów jak przez to okno skakałaś. ;:333
Po raz kolejny zachwycę się Twym porządkiem. ;:224
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju.

Post »

Oj to miałaś Zeniu podróż... u nas od kilku dni ulewy, parów, burze... zaduch. No cóż lipiec bywa taki właśnie.

Powiedz mi co to za kwiat?
Obrazek
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42152
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju.

Post »

Zeniu podróż najważniejsze że szczęśliwie przebyta, a warunki bywają różne co odczuły liliowce. Pozostałe kwiaty w świetnej kondycji , a chwasty są wszędzie nawet tak gdzie ogrodnik nie wyjeżdża ;:306 Padające deszcze i ciepło bardzo im sprzyja :D
Jak goście wyjadą to pokaż więcej swojego pięknego ogrodu. Lilie, liliowce i jeżówka przecudnie się prezentują ;:333 Pozdrawiam serdecznie ;:196
Awatar użytkownika
Mirabela
1000p
1000p
Posty: 1899
Od: 30 wrz 2011, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju.

Post »

Witaj Zeniu! Rozpocznę od urlopu. Masakra to co musiałaś przeżywać w czasie jazdy. Dobrze, że już po. My nad morze jedziemy na początku września. Co dwa lata tak spędzam urlop. Melduję, że zostałam babcią po raz drugi . Mamy wnuczkę Anielkę - 14.07.
Braciszek 2,5 roku ucieszył się z dzidzi w domku.
Liliowce masz okazałe. Te od Ciebie, które dostałam są piękne i mają się dobrze. W tamtym roku dokupiłam kilka cebul drzewiastych lilii. I wszystkie zakwitły. Jeżówki Papai jeszcze nie mam (?) , mam żółtą, pomarańczową, białą i różową. Fajny sezon w tym roku. Wszystko pięknie zakwitło, rośnie ( może trochę chorują liście róż po tych deszczach i upałach), owocuje. Borówek tak dużych owoców to jeszcze nie zbieraliśmy jak w tym roku. Udało mi się ukorzenić hortensje drzewiastą( ?) i różyczkę- czekam aż się rozwinie pąk i zobaczę co to wyrosło :shock: . Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju.

Post »

Witaj. Kurczę ale ulewa Was złapała ;:oj, dobrze ze wrociliscie cało. Liliowce masz cudne a ta jeżówka jest zjawiskowa ;:108. Bardzo podobają mi się Twoje kompozycje w koszach. Pozdrawiam :wit.
zbyszek50
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 13 gru 2009, o 15:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju.

Post »

Na Twoim zdjęciu to przepiękny okaz Jeżówki !!!!
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4872
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju.

Post »

Witam wszystkich serdecznie, jestem w domku ale być może jeszcze dziś będę znów na działeczce. :D . Pogoda w kratkę ale niech już nie pada. Na działeczce no cóż, pomalutku coraz mniej kwitnień. Te najpiękniejsze dla mnie już przekwitły bądż przekwitają, cieszą jeszcze coraz piękniejsze hortensje. :tan . Róże zbierają się do powtórnego kwitnienia choć nie opuszcza je czarna plamistość przez co nie są zbyt okazałe. :cry: . Z dobrych wieści...nareszcie mam laptopa. :heja . Za jego sprawą przyjechałam do domku. Teraz już z działeczki będę mogła odwiedzać wasze wątki. ;:168

Zbyszku......dzięki za odwiedziny i pochwały. :D
aneczka1979 pisze: Taras teraz wygląda bardzo elegancko. Już czuję radość sąsiadów jak przez to okno skakałaś. ;:333
Aniu...ależ ja przez okno skakałam dyskretnie , tak jak dyskretnie focę kwiatki ;:306 . Nie było innej opcji, mam tylko jedno wyjście i to przez taras. ;:108 . Co do liliowców, nie sprzedaję ale napisz na PW o które konkretnie chodzi, może da się coś zrobić. :uszy

Basiu...co do kwiatka Zbyszek już napisał. Tak to jeżówka. Dla mnie te odmianowe są dość wybredne, żółta mi padła. Niemniej na jesiennych targach jak spotkam to znów kupię. ;:oj

Marysiu..z chwastami się nieco uporałam choć ostatnio padające dość często deszcze nie pozwalają do końca ale już tym się nie przejmuję. ;:131 . Denerwują mnie bardziej choroby grzybowe i kończące kwitnienie kwiatki. ;:108

Witaj Mireczko. :D Jeszcze raz gratuluję wnusi. No to teraz jesteś prawdziwą babcią. ;:168 Cieszę się że liliowiec ode mnie ma się dobrze. Co do wyjazdu nad morze, wspaniale czyli wszystko dopiero przed tobą. My już tylko na jesień odwiedzić rodzinkę. To też bardzo cieszy.

Ewelinko...takiej podróży jak ta w swoim życiu nie miałam. ;:108 Niemniej wszystko dobre co się dobrze kończy. ;:306 . Co do liliowców , jednych z moich ulubionych....tak długo się na nie czeka a tak szybko przekwitają. Zresztą jak wszystkie inne w większości. ;:173

No i kilka fotek z działeczki. :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Dorota71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6554
Od: 2 cze 2011, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju.

Post »

Piękne to ogólne zdjęcie!
Pozdrawiam cieplutko -Dorota
Zapraszam serdecznie- Spis moich wątków.
Aktualne: Ogród Dom Hobby
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju.

Post »

Zeniu chyba zawsze to co bardziej "rasowe", to i wrażliwsze i trudniejsze w obsłudze, śliczne te jeżówki.
Hortensje bukietową masz baaaardzo bogatą!!! ;:138
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42152
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju.

Post »

Zeniu ;:168 ja też zwróciłam uwagę na hortensje ;:215 obydwie śliczne. Mają duzo kwiatów ale są takie kompaktowe ;:215
Jeżówki też mi się podobają, ja w tym roku kolejny raz próbuję hodować jezówki ;:306
Pozdrawiam cieplutko ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”