Ogród na łące

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Daria_Eliza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1735
Od: 26 lut 2013, o 01:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród na łące

Post »

Ja zazwyczaj noszę rękawice, to w nich będę polować na Azjatkę.

Pokażę teraz półcienisty kawałek naszej działki przy wjeździe, a pokazuję go bardzo rzadko - bo piękny to on nie jest, zwłaszcza z garażem sąsiada w tle - nie widać na zdjęciach, ale za walerianą po prawej stoi taki obdarty blaszak i kojec dla pas.
Ale kiedyś, jak będzie ogrodzenie... ;:224 i krzewów dosadzimy, a one urosną, to powinno być lepiej. :wink:
W każdym razie - bardzo pozytywnie mnie zaskoczył kozłek lekarski! ;:oj
Mam go po raz pierwszy, w zeszłym roku był małą rozetą liści, a w tym - przerósł mnie na wysokość - nie podejrzewałam go o to. Na dodatek ma leciutko różowe kwiaty na ciemnych łodygach i pachnie! Czuć go na odległość. Podobno nie każdemu pasuje ten zapach, ale mnie jak najbardziej.

Obrazek

Obrazek

Na początku maja było tu tak: bez szału - nic nie urosło specjalnie podczas ubiegłorocznej suszy, a poza tym coś tam ryje i podcina korzenie - więc i tak dobrze, że rośliny żyją.

Obrazek

Obrazek

Zdjęcie wprawdzie już nieaktualne, ale rośnie tam też bergenia, która zakwitła nam dopiero po 3 latach - widać nie tylko na piwonie trzeba tak długo czekać.
Obrazek
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogród na łące

Post »

Święte słowa Dario, sztuczne nawozy tylko chwilowo poprawiają sytuację.
Na dłuższą metę powodują zasolenie gleby i wyjaławiają , też mam takie doświadczenia.
Przez kilka lat było niby lepiej a potem to już nic nie chciało rosnąć.
Powrót "do korzeni" okazał się zbawienny i tego będę się trzymać. :uszy
Mam waleriankę od kilku lat i stale ją rozsadzam, też uwielbiam jej zapach i cenię za długie kwitnienie. ;:333
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Lyanna
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 5 mar 2013, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród na łące

Post »

Całkiem malownicza stodoła :).
Pozdrawiam,
Asia
Na łące
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród na łące

Post »

Witaj Dario. Masz podobne widoki na stodole jak ja ;:224 . Rabata bardzo fajna a ten kozlek to i mnie zaskoczył ;:oj. Nie mam pojęcia jak pachnie 8-) . Bardzo ładny zakątek sobie tworzysz, trzymam mocno kciuki . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
MartisM
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1003
Od: 14 mar 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Ogród na łące

Post »

Ta stodoła / garaż to całkiem klimatyczny budynek :D na pewno ładniejszy od budki z zardzewialej blachy falistej :)
lawenda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1603
Od: 22 mar 2007, o 19:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ogród na łące

Post »

Idziesz jak burza.. wygląda na to że rośliny bardzo dobrze sobie radzą. Piękne widoki, zawsze się nimi zachwycam, cóż.. tęsknimy za tym czego nie mamy :) Z biedronkami też nie mogę sie połapać, jest duża różnorodność jednak. A jak z motylami u Ciebie? W mojej okolicy w tym roku jest wyjątkowo mało motyli, a zawsze w czasie kwitnienia lawendy fruwały chmarami

-- Wt 28 cze 2016 13:58 --
Daria_Eliza pisze:
Obrazek
to jakiś penstemon?
Awatar użytkownika
Daria_Eliza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1735
Od: 26 lut 2013, o 01:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród na łące

Post »

Grażynko, liczę, że mi się rozsieje/ rozrośnie waleriana, bo chcę mieć dużą kępę. ;:108
A widzę, że w tym półcieniu mu bardzo dobrze.
Jedną sadzonkę dostałam od naszej forumowej Lidzi, a drugą od naszego Jacka. :)

Asiu, Ewelinko, Martuś: stodoła to najładniejszy budynek w najbliższym sąsiedztwie! :) Bardzo lubię stare stodoły i chętnie bym widziała u nas jedną jako garaż i budynek gospodarczy. ;:108
Ale garaż sąsiada i kojec dla jego psa są tu i wcale to ładne nie jest: (Martuś - mówisz zardzewiała blacha falista - i masz!)
Obrazek

To miejsce przy wjeździe, pod sosnami sąsiada, to jedyne cieniste miejsce, jakie mamy do sadzenia naszych roślin i do parkowania w lecie. Jesienią i zimą, gdy słońce jest o wiele niżej, to jeszcze dom sąsiada rzuca długi cień. Ale wtedy wegetacja już zamiera, więc nie biorę tego pod uwagę.

Ula - próbuję zdążyć z paroma postami przed wylotem. :wink: Jako, że dłuższy czas mnie nie było na forum, to chciałam trochę nadrobić relację.
Na zdjęciu jest wielosił 'Heaven Scent'. Bardzo lubię wielosiły, ale wkurza mnie to, że nie da się ich dzielić, bo kępa ma główny korzeń palowy - czytałam u Zoji Litwin (w komentarzach). A szkoda, bo bardzo chciałabym móc je rozmnożyć przez podział. Już dwie sąsiadki się mnie pytały o niego.
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogród na łące

Post »

Najlepiej rozmnożysz ją z korzonków, ja jeszcze nie dochowałam się siewek z nasion.
I uważaj na korzenie, strasznie lubią je koty i wyjadają do ostatniej nitki.
Zawsze dosypuję ziemi jak tylko pojawi się jakiś jego kawałek na wierzchu.
Jakiś inny ten wielosił, mnie też kojarzy się raczej z penstemonem.
Czytam o wylocie, no to miłych i słonecznych wakacji. ;:168 :wit
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
carterka
500p
500p
Posty: 886
Od: 29 sie 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Karniowice koło Krakowa
Kontakt:

Re: Ogród na łące

Post »

Dario u mnie kozłek lekarski bidniutki....chyba w złym miejscu go posadziłam. Chyba muszę mu inne miejsce znaleźć :). A co do brzydkiego garażu...jak się ma takie nasturcje, to kto patrzy na garaż ;)
Pozdrawiam Agata
mój wątek - Moja zieleń
Awatar użytkownika
LukaszNu
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 22 lip 2016, o 16:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Baby koło Kruszyny
Kontakt:

Re: Ogród na łące

Post »

Ufff, udało mi się przeczytać od początku :) Naprawdę ogrom pracy włożone w ten nie taki mały kawałek własnej ziemi (łąki). Podziwiam, tym bardziej że działka nie ogrodzona, a jednak udaje sie wszystko utrzymać. Ja mam ciągle obawy, że to co zrobię, zniszczy dzika zwierzyna, więc czekam na ogrodzenie, ale jak tak patrzę na Twoje efekty, to zaczynam zmieniać zdanie :D

Z tymi biedronkami pokazanymi parę postów wcześniej, to naprawdę jakaś masakra jest. Jak jeszcze mieszkałem w Częstochowie, przeżyłem prawdziwą inwazję tego dziadostwa. Zleciała sie ich cała chmara i obsiadły cały blok w którym mieszkałem. Nie dało się okien otworzyć czy wyjść na balkon bo były wszędzie! Zanim się spostrzegłem, przez uchylone okno tyle ich naleciało że potem przez godzinę z nimi walczyłem i w całym mieszkaniu (niewielkim - kawalerka) zabiłem ponad 30 ! Jak wyglądałem przez okno to aż ciarki przechodziły bo było ich pełno na bloku a jeszcze więcej w powietrzu. Jak jakaś szarańcza. Potem czytałem ze one zmierzały gdzieś i na odpoczynek przysiadają na elewacjach południowych lub zachodnich. Rzeczywiście po tygodniu czy dwóch zniknęły, ale i tak ich nie cierpię. Na działce i w okolicy w której mieszkam, nie ma ich na szczęście (przynajmniej nie widziałem jeszcze) ale zawsze podejrzliwie patrzę na biedronki...

Tak czy inaczej, ogród na łące bardzo fajny i pozostaje tylko życzyć jeszcze większej ilości gatunków, cierpliwości do sąsiadów no i ogrodzenia jakiegoś, które ochroni ten Wasz ogród :)
Awatar użytkownika
AguJa
500p
500p
Posty: 570
Od: 28 lip 2015, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Ogród na łące

Post »

Daria, gdzie się podziewasz?? Wracaj do ogrodu ;) No i odkurz wątek:)
Awatar użytkownika
Humbak
50p
50p
Posty: 83
Od: 10 kwie 2013, o 09:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród na łące

Post »

Ja w imieniu Darii napiszę, że ona jest przez całe wakacje w USA. :)
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogród na łące

Post »

No to czekamy na powrót Darii, oby jak najszybciej. :uszy
Grażyna.
kogro-linki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”