Biały nalot na nasionach pod folią

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nikors
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 8 cze 2015, o 11:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Sląska

Biały nalot na nasionach pod folią

Post »

Witam serdecznie.

Z racji, że sezon ciężko rozpocząć, z powodu deszczów, postanowiłem posiać nasionka pod folie na przyszłe rozsady. Zakupiłem taką szklarnie foliową z biedronki, foto u mnie, i dwa dni temu rozsiałem nasionka nas interesujące. Podchodzę do tego jako próba. To mój pierwszy raz.

Wyskoczyło mi na części z nasion, rzodkiew mieszanka, rzodkiew mantanghong, kalafior średniowczesny pionier, biała narośl. Jak na fotce poniżej:

Obrazek

Wczoraj wieczorem przed pracą popryskałem jeszcze bo miałem wrażenie, że ziemia jest sucha. 18 godzin po pierwszym pryskaniu. Co do samej ziemi, to workowana z kauflandu przeznaczona do wysiewu i rozmnażania. Do tego mam tylko dostęp. Spryskiwacz wyparzony, woda do spryskiwania przegotowana, temperatura pokojowa (20 stopni z racji ze mała na świat przyszła)

Czy to normalna sytuacja czy coś mi infekuje nasiona? Może za wilgotno?

Z góry dziękuję za porady.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8003
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Biały nalot na nasionach pod folią.

Post »

Nasiona jak najszybciej przykryj ziemią.
Zdenerwowana
ZBANOWANY
Posty: 251
Od: 22 kwie 2015, o 18:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Biały nalot na nasionach pod folią.

Post »

A co to za nasionka są? Bo mnie ten biały nalot przypomina korzenie włośnikowe, ale tak szybko to tylko chyba rzeżucha kiełkuje.
Awatar użytkownika
Nikors
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 8 cze 2015, o 11:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Sląska

Re: Biały nalot na nasionach pod folią.

Post »

selli7 pisze:Nasiona jak najszybciej przykryj ziemią.

Selli powód? Co źle zrobiłem? Siane wg instrukcji. Dzięki wielkie za podpowiedz.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8003
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Biały nalot na nasionach pod folią.

Post »

Nie wiem co to za nasiona, ale widać, że większe, a takie przykrywa się ziemią.Tylko bardzo drobnych można nie przykrywać, tylko wcisnąć lekko w podłoże.Też jak ktoś tu wczesniej napisał ten 'nalot' wygląda na korzenie włośnikowe, które nie przykryte szybko obumrą.
Awatar użytkownika
Nikors
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 8 cze 2015, o 11:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Sląska

Re: Biały nalot na nasionach pod folią.

Post »

selli7 pisze:Nie wiem co to za nasiona, ale widać, że większe, a takie przykrywa się ziemią.Tylko bardzo drobnych można nie przykrywać, tylko wcisnąć lekko w podłoże.Też jak ktoś tu wczesniej napisał ten 'nalot' wygląda na korzenie włośnikowe, które nie przykryte szybko obumrą.
Dziękuję za obszerna odpowiedz. Wczoraj dosypalem warstewke ziemi. Zobaczmy co sie bedzie dzialo.
Awatar użytkownika
Nikors
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 8 cze 2015, o 11:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Sląska

Re: Biały nalot na nasionach pod folią.

Post »

selli7 pisze:Nie wiem co to za nasiona, ale widać, że większe, a takie przykrywa się ziemią.Tylko bardzo drobnych można nie przykrywać, tylko wcisnąć lekko w podłoże.Też jak ktoś tu wczesniej napisał ten 'nalot' wygląda na korzenie włośnikowe, które nie przykryte szybko obumrą.

Selli zabieg chyba pomógł. Tak to wygląda dzisiaj. Ograniczyłem też o połowę zraszanie i na pół godzinki zostawiam folię otwartą dla przewietrzenia.

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”