Wszystko o pomidorach cz. 8

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
magdalenka147
100p
100p
Posty: 105
Od: 25 lut 2013, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wszystko o pomidorach cz. 8

Post »

Jesteś pewien, że betalux też? Przecież on jest samokończący i chyba niezbyt wysoki. Ja miałam zamiar, może nie na żywioł, ale na 3 pędy go prowadzić
Pozdrawiam. Magda
Awatar użytkownika
kanclerz
500p
500p
Posty: 505
Od: 15 lip 2012, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 8

Post »

Betaluxa możesz i trzy w kupie posadzić i to na żywioł :heja ,najlepiej w wiaderku bo szkoda miejsca na karła w tunelu ;:173
Tomi9
50p
50p
Posty: 52
Od: 17 maja 2013, o 21:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Wszystko o pomidorach cz. 8

Post »

kanclerz pisze:
Pyxis pisze:
mizuba pisze: Sadzonka z tunelu gotowa do posadzenia w systemie dwie rośliny przy jednym paliku.
Jak jest zaleta takiego systemu sadzenia, poza mniejsza iloscia uzytych podpor?
Podstawowe zalety przy sadzeniu 2 krzaków przy jednym paliku prowadzonych na 1 pęd w porównaniu do sadzenia 1 krzaka prowadzonego na 2 pędy to: wcześniejsze dojrzewanie owoców, większe owoce, i sumarycznie więcej owoców, w tym systemie sadzenia lepiej sprawdzą się odmiany mało krzaczaste np generatywne. Jeżeli uprawa pod folią to zapewnić dobre wietrzenie.
Awatar użytkownika
lunaria
50p
50p
Posty: 80
Od: 5 sie 2013, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: południowe Mazowsze

Re: Wszystko o pomidorach cz. 8

Post »

Moje pomidory zawiązują już kwiatki, ale przy takiej wietrznej pogodzie nie będę ich wysadzać do gruntu. Może uda się w przyszłym tygodniu - ma być cieplej.

Podpowiedzcie mi, czy taka pogoda nie zaszkodzi megagroniastemu? Wiem, że nie boi się chłodu...ale ten deszcz.....
?Be the type person that when your feet touch the floor in the morning, the - says, ?Aww shit..they`re up??.
pozdrawiam Ania
piotraspl
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 27 kwie 2014, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach cz. 8

Post »

Hej,

Mam do was jeszcze jedno pytanie a na forum nie udało mi się znaleźć odpowiedzi. Co sądzicie o takim "okryciu" na pomidory?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8fb ... dff3b.html

Moja "plantacja" będzie na tarasie w bloku bez zadaszenia i nie mam możliwości postawienia szklarni. W ten sposób w dużej mierze ochronię sadzonki przed bezpośrednim opadem deszczu (przez dziurki zawsze coś wpadnie ale w ograniczonym zakresie) i wiatrem (lepsze utrzymanie wilgoci).
Planuję w doniczkę wsadzić 4 bambusy jako stelaż aby jak najbardziej unikać bezpośredniego styku liści z folią ale na pewno nie uniknę całkowicie, co wy na takie rozwiązanie? może być jakiś problem lub macie jakieś cenne uwagi?

Dodam, że folia ma 1,5m średnicy więc sporo miejsca tak więc na bezpośredni styk powinny być narażone tylko wyrośnięte liście/gałązki a z tego co kojarzę najbardziej delikatne są nowe pędy - te powinny być bezpieczne w środku.
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13449
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wszystko o pomidorach cz. 8

Post »

Nieciekawie to będzie. Przyjdzie upał i się w tej folii zagotują.
Taras nie ma daszku, ale możesz zrobić jakiś stelaż, który będzie zadaszeniem dla pomidorków.
Nawet takie gazebo, czyli namiot ogrodowy, albo parasol. Wystarczy zdjąć materiał i nałożyć folię, zszyć, lub sznurkami ściągnąć i gotowe.
Awatar użytkownika
Xavierka
500p
500p
Posty: 543
Od: 6 maja 2012, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: między Wrocławiem, a Opolem

Re: Wszystko o pomidorach cz. 8

Post »

Poza tym takie opakowanie utrudnia zrobienie oprysku w razie pojawiena się jakiś chorób grzybowych bądż insektów, a poza tym trochę nie rozumiem dlaczego chronić roślinę od deszczu? Deszczówka nie jest szkodliwa dla roślin. Szklarnie buduje się by chronić roślinę od zimna, ale nie od deszczu. Przed wiatrem i połamaniem rośliny uchronisz ją przywiązując do palika...- i to tyle w temacie. :wink:
Pozdrawiam
Najcenniejsza wiedza z własnego doświadczenia.
Awatar użytkownika
PaulaPola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 26 mar 2012, o 21:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Wszystko o pomidorach cz. 8

Post »

forumowicz ja bym chciała Cię zapytać czy pasowo rzędowy system sadzenia w gruncie, sprawdzi się jeśli co któryś pomidor będzie na 2 pędy puszczony?
piotraspl
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 27 kwie 2014, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach cz. 8

Post »

>> Comcia, na tarasie czasem wieje więc parasolki itp to trochę ryzyko że odleci :/ Musiałbym pomyślać o solidnym obciążeniu

>>Xavierka, oprysk to nie problem, tylko więcej roboty jest. Jeżeli chodzi o ochronę przed deszczem to wynika z informacji, że wszędzie piszą o nie polewaniu liści podczas podlewania bo przyjdzie choroba itp. deszcz to też forma podlewania a że mieszkam w Warszawie to masa tu pyłu itp. No chyba, że błędnie zrozumiałem ideę :)
Awatar użytkownika
PaulaPola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 26 mar 2012, o 21:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Wszystko o pomidorach cz. 8

Post »

Część moich pomidorasów
Obrazek
Tak było 26 kwietnia.
A tak jest dziś :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13449
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wszystko o pomidorach cz. 8

Post »

Nie tyle chodzi o pył a zarodniki zarazy ziemniaka które mnożą się w sprzyjających warunkach.
A te warunki to wilgoć na liściach i wysoka temperatura.
Są parasole na tarasy z betonowym obciążnikiem, te powinny się nadawać.
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10181
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach cz. 8

Post »

Fajna rozsada Paula. Robisz postępy- widzę. ;:433
Awatar użytkownika
PaulaPola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 26 mar 2012, o 21:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Wszystko o pomidorach cz. 8

Post »

forumowicz, pochwała od Ciebie to dla mnie większa radość niż kolejna biżuteria :D Bardzo dziękuje. Są troszkę przekarmione niektóre, inne trochę wybiegnięte. Ale Warunki na produkcję mi się pogorszyły. Jakbym miała te parapety południowe co rok temu, to bylo by cudownie :D
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”