Moje parapetowce-butterfly_owa

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
butterfly_owa
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 9 sie 2013, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Radzionków

Re: Moje parapetowce-butterfly_owa

Post »

Spieszę się pochwalić,że maluchy mają się coraz lepiej :) Zrobiłam im dziurki w doniczkach żeby lepiej przepuszczały powietrze i na moje oko więcej im nic do szczęścia nie trzeba :P Czekam więc na efekty moich działań :D
Pochwalę się dzisiaj moimi zdobyczami,które przeszły długą i trudną drogę w mojej torebce, zanim trafiły do ziemi (nosiłam je 2 dni i mimo to żyją!)Ja im taką krzywdę a one tak pięknie mi się odwdzięczają za życie.
Coś jest w powiedzeniu,że kradzione najlepiej rośnie bo one właśnie zostały pozyskane nielegalnie (ale ciiiiicho sza ;) )

Obrazek
Miałam kiedyś fittonię zieloną,ale kiedy zobaczyłam tę,nie mogłam się powstrzymać,żeby nie skubnąć szczepki :P

Obrazek
bluszczyk (jaki-nie mam pojęcia)

I jeszcze kolejny wilczomlecz:

Obrazek
Tym razem nie kradziony :wink: Mam do niego ogromny sentyment- dostałam go w prezencie od mojej Mamy.
Póki co taki pyrtek,ale mam nadzieję,że urośnie wielgachny.Jednego już straciłam (miał ok 50 cm) i kiedy kwiatki mu uschły o odpadły to uznałam,że już nic z niego nie będzie i wylądował na śmietniku...
Pozostawię to bez komentarza ;:223
Fraszka_1
1000p
1000p
Posty: 3948
Od: 16 cze 2013, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje parapetowce-butterfly_owa

Post »

Bardzo ładne maluszki ;:138

Te "zabrane" też :wink:
Awatar użytkownika
Malachitek
1000p
1000p
Posty: 1177
Od: 13 kwie 2013, o 01:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje parapetowce-butterfly_owa

Post »

Trzymam kciuki za maluchy, niech rosną ;:138
Ja do bluszczy coś nie mam ręki, ostatniego zjadły przędziorki...
No i wiadomo, że "pożyczone", skubnięte to tu to tam sadzonki najlepiej rosną!
butterfly_owa
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 9 sie 2013, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Radzionków

Re: Moje parapetowce-butterfly_owa

Post »

dziękuję :) będę co jakiś czas informować co u nich.
Co do bluszcza to jakoś specjalnie się o niego nie troszczę (na jego szczęście, bo ja z troski o najulubieńsze lubię czasem 2 razy w ciągu dnia podlać jakiś egzemplarz bo może akurat za mało wody mu nalałam :D Efekty wiadomo jakie są)
butterfly_owa
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 9 sie 2013, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Radzionków

Re: Moje parapetowce-butterfly_owa

Post »

Po dłuższej nieobecności w końcu jestem.Reanimowane storczyki mają się "nijak", tzn.dolne liście żółkną i lada moment odpadną, wyrastają jednak nowe.Zauważyłam też,że na pędzie pojawiają się pączki...być może zakwitnie :)
Jedne korzenie zielone,inne jakieś takie ciemne..ciężko mi rozgryźć o co tym moim storczykom chodzi.Generalnie jednak ani lepiej,ani gorzej.Czekam zatem na dalszy rozwój sytuacji.

Nie pochwaliłam się jeszcze moją okazałą juką.Oto i ona:
Obrazek
Fraszka_1
1000p
1000p
Posty: 3948
Od: 16 cze 2013, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje parapetowce-butterfly_owa

Post »

Hmm... nie chcę Cię zasmucać storczyków kwitnienie czasem jest oznaką, że nie wszystko jest dobrze. W sensie: kwitną, zanim umrą, by wydać nasiona. Oczywiście, u Ciebie może byś inna sytuacja. Co do reanimacji, to (jeśli można) przedstawię Ci pewien sposób: ja swoje storczyki przywracałam do życia tak, że brałam osłonkę, sypałam na dno kamyczki, zalewałam wodą i stawiałam na tym roślinkę. Po czym szło to wszystko na północne okno (pokój nie może być zbyt zimny). Trzeba też kontrolować, czy nie rozwijają się glony i stale uzupełniać zapas wody.
Puszczają się, że hej :wink:
PS
Juka bardzo dorodna ;:215
butterfly_owa
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 9 sie 2013, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Radzionków

Re: Moje parapetowce-butterfly_owa

Post »

O nie ;:202 Czyli to jest złudna poprawa przed śmiercią ;:202
Właśnie moje storczyki też są na kamyczkach (keramzycie) i uzupełniam pod spodem wodę.Widać nie mam do nich ręki.Stoją na oknie wschodnim,ale kiedy mocno świeci słońce,opuszczam roletę.Nie wiem jak im jeszcze dogodzić.

A juka została uratowana przed śmiercią po tym, jak jej poprzedni właściciel mało jej nie zasuszył.Rośnie w oczach i co chwilę muszę ją obracać żeby się nie przewróciła, bo kieruje się do źródła światła i gnie ją na jedną stronę :wink:
Fraszka_1
1000p
1000p
Posty: 3948
Od: 16 cze 2013, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje parapetowce-butterfly_owa

Post »

Z tym kwitnieniem to nie należy generalizować. Przepraszam, jeśli Cię przestraszyłam :oops: poobserwuj je :wink: a juka się ślicznie odwdzięcza za ratunek ;:215
butterfly_owa
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 9 sie 2013, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Radzionków

Re: Moje parapetowce-butterfly_owa

Post »

Maluchy znowu mnie zasmuciły.Powyskakiwały im jakieś dziwne,ciemne plamy na liściach.Przeczytałam,że to grzyb i potraktowałam moje roślinki Miedzianem,mam nadzieję,że poskutkuje.Kurcze...one mają taką wolę życia w sobie a co chwilę im coś dolega.

Dostałam od mojej cioci szczepkę hoi- jaka to,ktoś wie?
Obrazek
Póki co moczy się w wodzie,oczekuję korzonków :)
Fraszka_1
1000p
1000p
Posty: 3948
Od: 16 cze 2013, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje parapetowce-butterfly_owa

Post »

Hej :wit

To chyba hoja carnosa :wink: i będę trzymać kciuki za storczyki ;:215
Awatar użytkownika
Karti
200p
200p
Posty: 225
Od: 31 maja 2013, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: Moje parapetowce-butterfly_owa

Post »

Hejo :wit

Trzymam kciuki za storczyki!
Piękny wilczomlecz trójżebrowy, mam nadzieję, że mój się napatrzy na twojego i też zechce podrosnąć na razie wypuszcza kilka odnóżek więc może taka terapia poskutkuje! :D
Juka równie piękna ;:167

Ahh jakbym miała wypisywać każdą z twoich roślin i tak musiałabym uznać że są rewelacyjne więc napiszę tak zbiorowo: Jest czego zazdrościć :)
Arleta
Moje wątki:
Roślinny pokój
butterfly_owa
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 9 sie 2013, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Radzionków

Re: Moje parapetowce-butterfly_owa

Post »

A dziękuję,dziękuję :)
Maluszki jeszcze żyją :) a dziś skubnęłam szczepkę fikusa benjamina i mam nadzieję,że wypuści korzonki.
Miałam też piękną palmę areca,ale zaatakowały ją ziemiórki i powoli umiera :( Popryskałam czosnkiem,wetknęłam go do doniczki i nic.A w żadnym sklepie ogrodniczym w mojej okolicy nie mają żadnego preparatu na to cholerstwo ;:14
Powoli się godzę ze stratą mojej pięknej palmy.
Awatar użytkownika
Paulii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2462
Od: 25 lut 2013, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PsiaSkórka południowe mazowsze

Re: Moje parapetowce-butterfly_owa

Post »

:wit Witaj Piękny Wilczomlecz, Storczyk łaciaty prześliczny, :D różowy piękny ile ma odnóżek z kwiatuszkami, śliczne te sierotki bliskie Twemu ;:167 Trzymam kciuki za fittonie aby zdrowo i dobrze Ci rosła Juka przepiękna :D :)
Pauli :) "To możli­wość spełnienia marzeń spra­wia, że życie jest tak fascynujące"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”