Witam w ogrodzie u Aguniady cz. 20

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
majowa
1000p
1000p
Posty: 2338
Od: 20 kwie 2010, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: k/Radom

Re: Witam w ogrodzie u Aguniady cz. 20

Post »

Zachęcona rozmową o miskantach poszperałam w necie i najbardziej wyprostowany z miskantów chińskich paskowanych będzie Strictus - bardzo podobny do Zebrinusa, zresztą nazywany jest też "Zebrinus Strictus".
Pozdrawiam, Iwona
cz.5_aktualna, spis wątków
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Witam w ogrodzie u Aguniady cz. 20

Post »

Widzę że rozgorzała dyskusja na temay Miskantów ;:oj
Aguś powiedz mi czy wiesz coś na temat DRONNING INGRID?
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Witam w ogrodzie u Aguniady cz. 20

Post »

Aga, witaj! niestety nie wiem nic na jej temat... nie natrafiłam na tę trawę na swojej drodze, jeszcze ;-)
Iwona, dokładnie tak! On ma taki strzelisty wręcz pokrój, do ogrodów nowoczesnych świetny, moim zdaniem :)
Ewa, u mnie Zebrinus kwitnie, nawet całkiem ładnie, biorąc pod uwagę żarłoczne towarzystwo jakie mu w postaci brzóz nad oczkiem zafundowałam ;-) Radzi sobie fajnie i gdyby był odpowiednio wyeksponowany, mogłabym się nim nawet zachwycać.
Awatar użytkownika
lulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5107
Od: 31 mar 2011, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/w-wa płd

Re: Witam w ogrodzie u Aguniady cz. 20

Post »

No popatrz, też zwierz afrykański. Jakoś mi się wydawało, że masz zeberkę ;:223 Może to i dobrze, że u mnie ten mniejszy rośnie :D.
Pooglądałam sobie dzisiaj trawki na trawy.eu i wpadła mi w oko rozplenica black beauty i little boy.
A z innej beczki, czy twoje bodziszki o tej porze roku też tak szpetnie wyglądają na rabacie? Mam ochotę je wykopać, bo nie mogę patrzeć w tamtą stronę :!:

P.S doczytałam, że masz obie trawki ;:223
Monia68
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11672
Od: 25 wrz 2007, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witam w ogrodzie u Aguniady cz. 20

Post »

Aguś, spotkanie nie może nam uciec!!! ;:196

Lulko, bodziszki należy przycinać (i to dosyć zdecydowanie) po kwitnieniu, żeby zachowały ładny gęsty pokrój. Jeśli nie przytniesz, też się nic nic stanie :lol: W kolejnym sezonie równie obficie zakwitną - to rośliny całkowicie bezproblemowe i bezobsługowe - należy je tylko separować od host, potrfią je całkowicie zagłuszyć w ciągu dwóch sezonów :lol:
Serdecznie pozdrawiam, Monika
AFRYKA
Mój ogród.
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Witam w ogrodzie u Aguniady cz. 20

Post »

Moniko, w przyszłym tygodniu powinnam być względnie wolna - zapraszam, umówimy się :)
Lulka, Monika już wszystko napisała o bodziszkach - jak wszystkie byliny, możesz ściąć bez żalu po kwitnieniu :) Rozplenice są wspaniałe - myślę, że mogą się u mnie pojawić w dużych ilościach ;-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
lilaki Palibin powtórnie zaczynają kwitnąć! :)
Awatar użytkownika
Nutka81
1000p
1000p
Posty: 2806
Od: 13 maja 2010, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Witam w ogrodzie u Aguniady cz. 20

Post »

Piękne te różowe pelargonie, takie delikatne i subtelne :) Ja w tym roku poddałam już się, jeśli chodzi o doniczkowe nasadzenia...widziałaś sama moje "oryginalne" kompozycje ;:306
Aga, a co ciekawego wypatrzyłaś w naszym ulubionym ogrodniczym? Nie mów tylko, że nie byłaś. Widziałam Twój samochód :D Nawet napisałam ci sms-a... :)
Pozdrawiamy! Małgosia i Nutka :wit
Nutkowy ogród...czyli "ogary lubią kwiatki"...>> Cz.1 <<,>> Cz.2 <<,>> cz.3 <<
>>Róże Nutki << >>Nutkowe kwiatki doniczkowe<<
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Witam w ogrodzie u Aguniady cz. 20

Post »

Gosiu!!! Nic się nie ukryje przed Tobą :) Nic nie kupiłam - robiłam rekonesans czy są przetaczniki lub tojeść orszelinowa, która mnie ostatnio woła 'kup mnie', ale nigdzie jej nie ma ;-) Do telefonu dopiero teraz zajrzałam :lol:
Awatar użytkownika
Nutka81
1000p
1000p
Posty: 2806
Od: 13 maja 2010, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Witam w ogrodzie u Aguniady cz. 20

Post »

Ja ostatnio oglądałam tam żurawki, ale takie małe knypki po 12 zł... za drogo. W przyszłym roku będę na nie polować.
Nawet sądzę, że kupię je w Książenicach. Widziałam w takim ogrodniczym po drodze do Grodziska, po lewej stronie, nie wiem czy wiesz gdzie to jest (takie szklarnie mają)... Miała jeszcze nie dawno ta pani, po 15 zł żurawki. Tylko że dwa razy takie, jak te u nas w ogrodniczym.
Pozdrawiamy! Małgosia i Nutka :wit
Nutkowy ogród...czyli "ogary lubią kwiatki"...>> Cz.1 <<,>> Cz.2 <<,>> cz.3 <<
>>Róże Nutki << >>Nutkowe kwiatki doniczkowe<<
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Witam w ogrodzie u Aguniady cz. 20

Post »

Wiem, o jakim miejscu mówisz, chyba... czy tam stoi taki ukwiecony wóz przed wejściem? Kojarzy mi się to miejsce z bylinami, choć jeszcze nigdy tam nie zajrzałam... warto? znajdę tam przetaczniki np.?
Żurawki po 12zł to drogo... chociażby w Melonie są po 8zł.
Awatar użytkownika
IWONA1311
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2577
Od: 28 mar 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Niemce

Re: Witam w ogrodzie u Aguniady cz. 20

Post »

:wit Agnieszko
Szpaler hortensji i budlei z dnia na dzień wgląda coraz piękniej, chyba w przyszłym roku będę musiała gdzieś coś podobnego wymyśleć, no ale na to mam jeszcze czas... Pelargonie też pięknie u Ciebie kwitną i te na pierwszym zdjęciu mają takie śliczne kwiatuszki jak mini różyczki, zresztą co tu dużo pisać wszystko pięknie Ci rośnie i kwitnie, dlatego lubię tu zaglądać, choć nie zawsze się wpisuję.
Dziś i u mnie troszkę popadało i mam nadzieję na jeszcze trochę deszczu bo to było trochę za mało na tą suszę i upały.
Miłego popołudnia.
Awatar użytkownika
Nutka81
1000p
1000p
Posty: 2806
Od: 13 maja 2010, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Witam w ogrodzie u Aguniady cz. 20

Post »

Tak, tak Aguś. Tam ten wóz ukwiecony stoi przy bramie, dobrze kojarzysz. Kurcze nie pamiętam dokładnie, ale chyba widziałam tam przetaczniki, no chyba że się mylę i było to coś innego. O tej porze nie mają już wielkiego wyboru(wszystko przebrane i raczej pustkami świeci, jedynie lilii masa kwitnie i liliowce), ale w sezonie warto zajrzeć. Ostatnio byłam tam jakieś 2 tygodnie temu.
Pozdrawiamy! Małgosia i Nutka :wit
Nutkowy ogród...czyli "ogary lubią kwiatki"...>> Cz.1 <<,>> Cz.2 <<,>> cz.3 <<
>>Róże Nutki << >>Nutkowe kwiatki doniczkowe<<
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Witam w ogrodzie u Aguniady cz. 20

Post »

Rozmawiacie sobie o trawkach to i ja powiem, że posadziłam kilka moich pierwszych... ;:224 Mam rozplenicę japońską, miskanta Morning Light, turzyce i ostnice cieniutkie :D hihihi, ale co to przy Waszych planach na rabaty preriowe... ;:224 ;:131

Aguś, fajnie, że pelaśki ruszyły z kopyta, biorąc pod uwagę jak późno zaczęły, to powinny kwitnąć do stycznia :uszy
B. Britten bardzo mi się podoba, cieszę się, że mój odratowany żyje i zaczyna puszczać oczka :wink:
Miłego :wit
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”