Micha storczyków Kahim

Zablokowany
actus
1000p
1000p
Posty: 4193
Od: 13 sty 2013, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reims FR

Re: Micha storczyków Kahim

Post »

Mysle ze trzeba jej dac normalnie,ja przynajmniej bym tak zrobila.W koncu kto nie ryzykuje....... ten nie wygrywa :D
Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Micha storczyków Kahim

Post »

Kurcze... to chyba dosypię... Boję się je znów ruszać :lol:

A co myślisz o podziale? Bo w sumie niebardzo wiedziałam czy odrosty (młode psb) dać ze starymi psb czy raczej z żywymi korzeniami... Wybrałam bramkę nr 1 :D
Uznałam, że skoro jedna część ma korzenie, to nie potrzebuje aż tyle starych psb, bo może sama czerpać z podłoża. Natomiast tam, gdzie jest mało korzeni zostawiłam więcej starych psb- mają pełnić funkcję magazynów pokarmu do czasu, aż się nowe korzenie nie pojawią...

Nie wiem na ile to logiczne, ale wtedy miało to dla mnie "jakiś" sens.... :;230
actus
1000p
1000p
Posty: 4193
Od: 13 sty 2013, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reims FR

Re: Micha storczyków Kahim

Post »

To jest jak najbardziej sensowne i logiczne :D .Teraz ich nie podlewaj jakies 10 dni zeby sie ranki zabliznily a potem po prostu normalnie pielegnuj.Aaaaa i medal dla kici ;:215 .Grzeczna bardzo :D
Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Micha storczyków Kahim

Post »

Taaa... grzeczna... ;:204 Parkowała łapska pod folię i łapała kulki keramzytu... stąd też obrus do prania się tylko nadaje... Nie mówiąc już o cynamonie... przynajmniej w całym pokoju ładnie pachnie :;230
actus
1000p
1000p
Posty: 4193
Od: 13 sty 2013, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reims FR

Re: Micha storczyków Kahim

Post »

A takie niewiniatko na fotkach..... ;:224
Awatar użytkownika
3velyna
500p
500p
Posty: 855
Od: 21 mar 2012, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PYSKOWICE /Śląsk

Re: Micha storczyków Kahim

Post »

Hmm ja myślę, że dobrze to rozwiązałaś - mniej podłoża jest dla mnie logicznym rozwiązaniem :D Może normalniej by to wyglądało, gdybyś miała po prostu mniejsze doniczki, ale wiadomo, że ich nie idzie kupić ot tak, także.. Ja jestem dobrej myśli :D
Pozdrawiam! Ewelina
Uczę się być >dobrą< fal-mamą :) Dopiero zaczynasz? Chętnie POMOGĘ !
Zapraszam do obejrzenia moich storczyków ? mini w szklarence ?
Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Micha storczyków Kahim

Post »

Hmm... czyli może jednak nie dosypywać :wink:
I tak na dziś mam już dosyć, tak więc jak się zdecyduję dosypać, to zrobię to jutro :D
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Micha storczyków Kahim

Post »

Kahim (jak Ty masz w ogóle na imię? ;:131 ) nie martw się, bo teraz jest dobra pora na korzonki, więc zacznie przybywać tych zdrowych ;) Co do posadzenia, ja tez posadziłabym ją normalnie.. taka niestabilność nie sprzyja wytwarzaniu nowych korzonków podobno.. jeśli chcesz aby podłoże szybciej przesychało to zrób gruby drenaż na dnie np. kawałki styropianu, pumeks ogrodniczy, keramzyt, jakieś kamienie ;) Możesz taki drenaż zastosować nawet do 1/2 wysokości doniczki :)
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
3velyna
500p
500p
Posty: 855
Od: 21 mar 2012, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PYSKOWICE /Śląsk

Re: Micha storczyków Kahim

Post »

Ale przez to, że ona doda drenaż i tym samym podniesie roślinę wyżej, to nie ustabilizuje jej bardziej :lol:
Pozdrawiam! Ewelina
Uczę się być >dobrą< fal-mamą :) Dopiero zaczynasz? Chętnie POMOGĘ !
Zapraszam do obejrzenia moich storczyków ? mini w szklarence ?
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Micha storczyków Kahim

Post »

hmm.. no w sumie :D a może warto ją patyczkiem podeprzeć? Są takie szerokie klamry do dendrobiów ;)
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Micha storczyków Kahim

Post »

Ale te gumki recepturki dają radę :D

Na dnie doniczek dałam drenaż z keramzytu, potem poszła sieczka z kory i jakichś farfocli... w sumie to nie wiem co to dokładnie jest, bo kupiłam jako gotowe podłoże i uznałam, że może niekoniecznie do phalaenopsisow się nadaje, ale do storczyków o mniejszych korzeniach, czemu nie 8-)

Czy to nie był błąd metodologiczny, to się okaże ;:224

Dufin, mam na imię bardzo oryginalnie i mało popularnie...Kasia... ;:173 jak rozmawiałyśmy na PV to podpisywałam się swoim imieniem :wink:
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Micha storczyków Kahim

Post »

Ostatnio gdy rozmawiałyśmy? Zabij mnie, ale szukam, szukam i nie widzę ;:131 a pytam bo chyba łatwiej się zwracać po imieniu ;) Całkiem ładna ta Twoja katlejka, ja się skusiłam na tą z allegro co Ci pisałam, ale ona to taka marniutka, 3 pseudobulwy z czego tylko 2 są nowe ;:306 Ciekawe jaki będziesz mieć kolorek :D A powiem Ci, ze moja cambria miała podobne korzonki gdy ja kupiłam, bo przy przesadzaniu okazało się, ze miała bardzo dużo sphagnum. Posadziłam ja normalnie tylko w luźnym podłożu z samej kory i keramzytu, bez "fafrocli" bo ich nie lubię ;) I najpierw się martwiłam bo pseudobulwy jej się lekko pomarszczyły a teraz widzę 3 nowe przyrosty i nowe białe korzonki ;) Także trzymam kciuki za Twojego storczyka, bo wierzę, że po niedługim czasie zacznie z Tobą współpracować ;)
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Micha storczyków Kahim

Post »

Kurcze, fajnie, że ci się udało. No, ja mam właśnie co do niej obawy... a w dodatku jestem szalenie ciekawa jak kwitnie ;:173
Wiesz, dwie bulwy nowe na trzy to i tak ładny bilans :D Spoko, jak znam życie, pewnie ci się ładnie rozkręci :)

A czy cambrię po przesadzeniu trzymałaś w woreczku foliowym? Mi tu pewne głosy coś takiego podpowiadają i w sumie właśnie ją zapakowałam w folię, ale też nie jestem pewna czy to potrzebne i pomocne.... W sumie cattleya nie lubi przeciągu i chłodnych podmuchów, a że u mnie stoi na parapecie to sądząc po pogodzie, jest ryzyko, że oberwie zimnym powiewem...

Chciałabym poznać jakiś magiczny super sposób na przyspieszenie wzrostu korzeni... ktoś zna? :wink:
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”