Ogródek ? najpierw balkonowy, potem pełnowartościowy.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Mini ogród - czyli balkon Lokiego

Post »

Loki Ty masz niebieski i różowy w jednej donicy? fajnie to wygląda .

Bardziej podoba mi się ten irysek biało niebieski co pokazywałeś jakiś czas temu .
Chabry są jednoroczne chyba ?

Genia
Awatar użytkownika
iwciach
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1476
Od: 18 sty 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

Re: Mini ogród - czyli balkon Lokiego

Post »

Niesamowite te powojniki ;:oj .
Awatar użytkownika
bystrzanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 551
Od: 26 wrz 2010, o 17:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bystra k. Bielska Białej

Re: Mini ogród - czyli balkon Lokiego

Post »

Jeśli pomimo 2 miesięcy deszczu masz tyle kwiatów, a nie pogniłą kupkę zielska, to naprawdę nieźle.
Od jakiegoś czasu oglądam się za powojnikami i coraz bardziej kuszą... Ale zacznę chyba od bylinowych albo botanicznych. Irysy fantastyczne, tym bardziej, że u nikogo innego nie widziałam ich na balkonie.
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Mini ogród - czyli balkon Lokiego

Post »

Święte słowa Loki......święte słowa.......
Ale może to i dobrze, że mamy taki ograniczony areał, bo inaczej byśmy całkiem się zatracili na tych naszych włościach.
A życie przecież nie tylko ogrodem stoi. ;:113 ;:112
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Mini ogród - czyli balkon Lokiego

Post »

Jeszcze raz pozachwycam się powojnikami 8-) Super takie trzy odmiany przeplecione z sobą.
Wiesz, słabo się znam na powojnikach i nawet nie wiedziałem, że tak wcześnie kwitną. W wątkach, które odwiedzam, nie wpadły mi w oko.
Irys - cudo :!: Znam irysy o takich dolnych płatkach ale w połączeniu z bielą lub żółtym, a ten ma piękną, kompozycję barw ;:108
Awatar użytkownika
kasik 69
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3669
Od: 10 maja 2010, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Mini ogród - czyli balkon Lokiego

Post »

Hejka Loki :wit .Ile razy zaglądam tyle razy nie wierze,że takie kwiaty można mieć na balkonie.Wielki szacun dla ciebie ;:180
Zapraszam do mnie,
Moje wątki
Nasz Ogród
dawidbanan
---
Posty: 7593
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mini ogród - czyli balkon Lokiego

Post »

Pełne clematisy podobno kwitną pełnymi kwiatami na zeszłorocznych albo na tegorocznych pędach- nie pamiętam już jak to jest ;:223
Musisz poczytać o tym..
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12205
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Mini ogród - czyli balkon Lokiego

Post »

@ E-Genia ? Tak, mam wszystkie moje powojniki w jednej donicy. Jeśli chodzi o iryska ? fakt, że tamten podobał mi się też trochę bardziej... :-) Wiem, że byś go ode mnie chciała ? ja już też zastanawiałem się, co bym od Ciebie chciał na wymianę, ale muszę przyznać, że mnie trochę otrzeźwiło, jak sobie pomyślałem o kosztach przesyłki pomiędzy Francją i Polską. Ja wyślę Tobie Ajax The Less (jak już podzielę kłącze ? a jest co dzielić), Ty mnie jakiegoś innego, a oboje za przesyłkę zapłacimy tyle, że by nam taniej wyszło, gdybyśmy pokupili te irysy w jakimś sklepie wysyłkowym w swoim kraju... Przesyłka priorytetowa (o zwykłej nie ma nawet co mówić, bo może iść ponad miesiąc, a tego żaden irys nie zniesie) z Polski do Francji kosztuje minimum 80PLN. Podobnie przesyłka z Francji do Polski.

Jeśli chodzi o chabry ? owszem, są one jednoroczne, ale ? żeby przyspieszyć kwitnienie ? można je posiać np. w październiku. Bez problemu zimują, a dzięki temu kwitną już w maju.

@ Iwciach ? Dzięki!

@ Bystrzanka
? W sumie mam loggię, a nie klasyczny balkon, więc ? za wyjątkiem sytuacji, gdy oprócz deszczu jest naprawdę silny wiatr ? na balkon (i do skrzynek) mi nie pada. Ale i tak siewki wilców mi wygniły... Część cynii i wdówek też. A co do irysów ? jeden z mitów głosi, że w donicy to się ich uprawiać nie da. Jak widać, jest to tylko mit...

@ Kogra ? Co prawda to prawda. :wink:

@ JacekP ? Dzięki. Powojniki kwitną dosyć wcześnie i to nie tylko we Francji ? w wątku ?Sezon 2012? w dziale o powojnikach wszyscy już masowo wklejają swoje foty.

@ Kasik 69 ? Dzięki. :) Jak widać, jak się chce, to się da.

@ Dawidbanan ? Szukałem informacji... Jedne strony twierdzą, że Multiblue kwitnie pełnymi kwiatami zawsze... Inne, że kwiaty Multiblue są bardzo zmienne ? od całkowicie pojedynczych po całkowicie pełne, wraz ze wszystkimi formami pośrednimi... I tak każdy sobie pisze co chce, a ja nie wiem, komu wierzyć.

A poniżej nowy cudak na moim balkonie ? i jednocześnie absolutna rekrodzistka jeśli chodzi o tempo rozwoju. Jest to pierwsza kwitnąca u mnie roślina z tegorocznego siewu (a przypominam, że siałem 3. marca ? czyli wystarczyły jej dwa miesiące i dziesięć dni, by od wsadzonego w glebę nasionka przejść do stadium kwitnienia)... panie i panowie: lnica marokańska (Linaria maroccana).

Obrazek

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Mini ogród - czyli balkon Lokiego

Post »

Pierwszy raz widzę to cacko. ;:224
Nawet nie słyszałam o takiej roślinie.
Wygląda bardzo ciekawie i delikatnie.
Duże są te kwiaty ?
Bo nie mam skali porównawczej.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12205
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Mini ogród - czyli balkon Lokiego

Post »

@ Kogra ? kwiaty są bardzo małe. Tak z centymetr mają gdzieś. Ale tak czy siak jest to bardzo urocza roślinka. Zwłaszcza że ? z tego co widzę ? tych kwiatów będzie mieć całe mnóstwo.

A poniżej wklejam kolejne trzy odmiany barwne chabrów bławatków, które raczyły zakwitnąć w międzyczasie, oraz następny wariant kolorystyczny lnicy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Mini ogród - czyli balkon Lokiego

Post »

Urocza ta lnica.
Ale powalił mnie chaber z 3 fotki - cudo. :shock:
Mój ulubiony zestaw kolorów. ;:108
Bratnia dusza :wink: wie co wysiać. :D
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
bananowy_kot
200p
200p
Posty: 380
Od: 22 kwie 2012, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mini ogród - czyli balkon Lokiego

Post »

Chabry przepiękne, zwłaszcza ten pierwszy ;:oj i lnica też mnie zachwyciła ;:108 ma takie maleńkie, urocze kwiatuszki - powiem tak - wyrafinowana :)
Bardzo lubię zaglądać na Twój balkon ;:65
Mój wątek - Zapraszam: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=57077" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam, Ola
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Mini ogród - czyli balkon Lokiego

Post »

Tak, z tymi irysami w doniczce to jakaś kompletna bzdura. Nadwyżki sadzę do płaskich donic i bez problemu kwitną. Irysy sadzi się niemal na wierzchu więc 10-15 cm warstwa ziemi mu wystarczy. Byleby mógł się rozrastać w szerz.
Lnicę mam ale naszą rodzimą - żółtą. Obficie się rozsiewa. Twoje kolorowe bardzo ładne.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”