Astry- uprawa

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tygi11
200p
200p
Posty: 214
Od: 11 lut 2012, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Astry

Post »

Ja coś czuję że mi te karłowe też już nie wzejdą ;:223 . Wychodzi że te tańsze z biedronki lepsze. Kupiłam dzisiaj też karłowe z biedronki i jutro wysieje
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=52851" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam Ola
Awatar użytkownika
tygi11
200p
200p
Posty: 214
Od: 11 lut 2012, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Astry

Post »

W moich karłowych z Ożarowa dopiero dzisiaj coś ruszyło, może jeszcze coś z nich będzie ;:224
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=52851" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam Ola
ViolaAga
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 6 lut 2011, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Astry

Post »

Witam
Moje z Ożarowa peoniowe czerwone wzeszły wszystkie a żółte w ogóle...i stąd wniosek nasuwa się sam, (ta sama odmiana wysiana w tym samym pojemniku tylko przedzielone, ziemia ta sama i podlewanie również). Do tej pory wychwalałam nasiona z w/w firmy ale jak widać wpadki zdarzają się w nawet najlepszych firmach.
Pozdrawiam
AgaW
50p
50p
Posty: 54
Od: 20 kwie 2010, o 21:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wola Sernicka koło Lubartowa

Re: Astry

Post »

Moje wysiane w połowie marca astry (różne odmiany) też się ociągają, chyba trzeba będzie siać jeszcze raz.
Agnieszka
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Astry

Post »

Mi ładnie wzeszły astry z Biedronki - książęce i peoniowe. Normalnie szok, jak one szybko rosną ;:63 Trochę gorzej z nasionami z ubiegłego roku astra chińskiego karłowego, który rok temu w ogóle mi nie kiełkował. Tak na marginesie, nie macie wrażenia, że w tym roku nasiona lepiej wschodzą? Powschodziło mi dużo roślin, z którymi namiętnie i wielkorotnie acz nieskutecznie się cackałam w zeszłym roku. Kurcze, juz nie mam miejsca a tu jeszcze kilka torebek z nasionami zostało.....
Awatar użytkownika
Yvona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1558
Od: 31 sie 2011, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin/ Zachodniopomorskie

Re: Astry

Post »

Mi dziś wpadły jeszcze jedne astry w rękę ;:oj Walczyłam sama ze sobą, bo były trzy różne rodzaje w niebieskim kolorze ;:134 i to właśnie ich barwa mnie skusiła. Czy ktoś już je uprawiał i są rzeczywiście niebieskie?
Trzeba być szalonym, żeby za własne pieniądze katować się w górach...
Trzeba być głupim by tego nie robić.
Awatar użytkownika
tygi11
200p
200p
Posty: 214
Od: 11 lut 2012, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Astry

Post »

Też muszę pochwalic astry z biedronki ;:63 wzeszły i to po kilku dniach. Niestety z Ożarowa się przejechałam na astrach bo niebieskie wyszły 2 a białe wcale :roll: poczekam jeszcze kilka dni ale to juz 2 tygodnie, trochę za długo ;:223
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=52851" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam Ola
Awatar użytkownika
Yvona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1558
Od: 31 sie 2011, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin/ Zachodniopomorskie

Re: Astry

Post »

Zapomniałam wkleić zdjęcie ;:14 ;:14 ;:14
Obrazek
Trzeba być szalonym, żeby za własne pieniądze katować się w górach...
Trzeba być głupim by tego nie robić.
Awatar użytkownika
Cinka80
50p
50p
Posty: 56
Od: 13 mar 2011, o 07:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Astry

Post »

Astry chińskie karłowe (niebiskie na opakowaniu) wysiałam jakoś tak miesiąc temu bo już nie mogłam się powstrzymać :oops: Teraz wyglądają mniej więcej tak:
Obrazek Obrazek

i jutro zamierzam je popikować ;:108
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia...
ivona15
200p
200p
Posty: 221
Od: 12 lut 2012, o 16:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Astry

Post »

Piękności, przepikuj to się wzmocnią.Ja chyba w tamtym roku siałam identyczne, ale nie były niebieskie tylko bardziej w fiolet wpadały.
Iwona
Awatar użytkownika
Cinka80
50p
50p
Posty: 56
Od: 13 mar 2011, o 07:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Astry

Post »

Jutro ma padać i wiać to nie wyjdę raczej na ogródek, więc będę pikować te cudeńka ;:138
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia...
Awatar użytkownika
Yvona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1558
Od: 31 sie 2011, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin/ Zachodniopomorskie

Re: Astry

Post »

Ten niebieski na opakowaniu wygląda fantastycznie, ale właśnie też wydaje mi się, że będzie bardziej wpadał w fiolet :roll:
Trzeba być szalonym, żeby za własne pieniądze katować się w górach...
Trzeba być głupim by tego nie robić.
Awatar użytkownika
Plum
100p
100p
Posty: 107
Od: 12 mar 2012, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Astry

Post »

Yvona nie mam doświadczeń z niebieskimi astrami, ale za to mam te same wątpliwości co do koloru- tyle, że do mieczyków- skusiłam się na mieszankę niebieskich. Jak zakwitną dowiem się w tym roku... ;:131 Miejmy nadzieję, że i moje i Twoje zakwitną w tym fantastycznym kolorze! :uszy

Moją mieszankę astrów karłowych siałam 12.03, na dzień dzisiejszy wyrosła mi z nich taka łączka:
Obrazek

Proszą się o pikowanie, ale jak na razie wyglądają ładniej niż rzeżucha, którą wysiałam na święta... ;:131

Pozdrawiam!
"W naturze człowieka leży rozsądne myślenie i nierozsądne działanie."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”