Storczyki - Do zakochania jeden krok :)

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
chmara3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 591
Od: 21 lip 2007, o 00:18
Lokalizacja: Podkarpacie

Post »

Witam!!!
No to mi sie ostatnio udało bo w Auchanie było ze 30 szt. Paphiopedilum wystawionych dlatego też zastanawiałam sie chyba z godzię ;:88 aż musiałam podjąc jakąś decyzję z mojego kwiatuszka jestem zadowolona co nie znaczy,że pozostałych do tej pory nie mogę przeżałować :)
Pozdrawiam
Kiedy coś uparcie gaśnie zaufaj iskierce nadziei ~~~~ Pozdrawiam Aga
Moje storczyki :)
Moje kaktusiki:)
Awatar użytkownika
monisia
200p
200p
Posty: 495
Od: 9 lut 2008, o 17:24
Lokalizacja: lubuskie

Post »

Witajcie :D
Ja ostatnio również widziałam masę sabotków w Auchanie, i wiele innych też było, ale płakać sie chciało jeżeli chodzi o ich stan, te kwiatki były chore i zniszczone :cry: szczególnie zauroczył mnie seledynowy phalaenopsis, miał zdrowe listki, aż 3 gałązki z kwiatami, i dużo pączków-niestety chorych :!: nie mających szans na rozkwitnięcie. Ten kolor bardzo mi sie podoba i na pewno jeszcze zawita na moim oknie :D
Ale oczywiście nie skończyło sie na 1 sklepie i nie wróciłam do domu bez nowego okazu, dlatego proszę o zaglądniecie do mnie i odp na moje pyt :) Ślicznie dziękuje
Awatar użytkownika
sonia
1000p
1000p
Posty: 1086
Od: 21 maja 2007, o 00:50
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Wiecie, ale w tych sklepach to większość winy za zły stan kwiatów ponoszą sami kupujący, ten kto się zna nie dotyka każdego egzemplarza, bo i po co :?: ale jak widzę jak ludziska zachowują się szczególnie przy storczykach to serce boli ;:110
Aż Ci zazdroszczę tych 30 okazów ;:112 ciekawe czy ja wrócę w poniedziałek z jakimś cudeńkiem
Awatar użytkownika
dewuka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2406
Od: 1 sty 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stary Tomyśl, Wielkopolska

Post »

Ja byłam wczoraj w Castoramie - nędza. 2 cymbida w złym stanie, cena oczywiście normalna. Szkoda patrzeć. :cry:
Awatar użytkownika
chmara3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 591
Od: 21 lip 2007, o 00:18
Lokalizacja: Podkarpacie

Storczyki

Post »

Witam !!!

Moja mini kolekcja pod tytułem "Storczykowy mix" :D

Obrazek

P.S. Ta fotka to w większości zasługa mojego męża
Kiedy coś uparcie gaśnie zaufaj iskierce nadziei ~~~~ Pozdrawiam Aga
Moje storczyki :)
Moje kaktusiki:)
Awatar użytkownika
gucia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2740
Od: 27 wrz 2007, o 18:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Witaj Chmaro, storczykowy mix, super! Zdolnego masz M, pogratulować
Pozdrawiam serdecznie, Bożena
Moje wątki
Awatar użytkownika
sonia
1000p
1000p
Posty: 1086
Od: 21 maja 2007, o 00:50
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Piękna fotka z cudownymi kwiatkami ;:138
Awatar użytkownika
chmara3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 591
Od: 21 lip 2007, o 00:18
Lokalizacja: Podkarpacie

Storczyki

Post »

Witam!!!

Soniu, Guciu dziękuje :) i cieszy mnie, że sie Wam fotka podoba :)
A u mnie tak pierwszy różowy Falek rozkwitł się w całości :tan
Ostatni Falek biało-fioletowy z jednym kwiatuszkiem własnie się rozkwita i od poniedziałku jest pod obesrwacją aparatu fotograficznego ;:177
A mój jedyny Sabotek jeszcze kwitnie a dzis zauważyłam, że otwiera mu sie następny kwiatek :heja
Oczywisie jak tylko zrobie fotke to wstawie.

Pozdrawiam ciepło

P.S. Mojego M. interesuje fotografia cyfrowa a mnie kwiaty więc łączymy przyjemne z pożytecznym :)
Kiedy coś uparcie gaśnie zaufaj iskierce nadziei ~~~~ Pozdrawiam Aga
Moje storczyki :)
Moje kaktusiki:)
Awatar użytkownika
sonia
1000p
1000p
Posty: 1086
Od: 21 maja 2007, o 00:50
Lokalizacja: pomorskie

Post »

same radości :tan teraz tylko fotki proszę, a jak pielęgnujesz sabotka, bo ja tak czytam i czytam i jak zwykle tylko głupsza się robię od nadmiaru wiadomości ;:128
Awatar użytkownika
chmara3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 591
Od: 21 lip 2007, o 00:18
Lokalizacja: Podkarpacie

Storczyki

Post »

Witam!!!
Więc tak :)

Pamietacie mojego pierwszego storczyka rozkwitł się na całego :) oto fotka, a druga fotka to Sabotek z otwierajacym pąkiem

Obrazek Obrazek

a tu fotki ostatniego Falka też był z jednym kwiatkiem a teraz zobaczcie sami

Obrazek Obrazek

No więc tak ten ostani Falek nadal jest jeszcze pod nadzorem aparatu te fotki tylko na razie mam nadzieje,że uda nam sie zrobić taką fotkę na której bedzie kilka stadium rozwoju pąków o takie marzenie hehe
aha i dzisiaj przybyły mi dwa nowe storczyki ale jakie to za chwile jak porobie fotki

Pozdrawiam
Kiedy coś uparcie gaśnie zaufaj iskierce nadziei ~~~~ Pozdrawiam Aga
Moje storczyki :)
Moje kaktusiki:)
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

piękne Phalaenopsisy :) inne storczyki też.
monika k
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 12 wrz 2007, o 19:45
Lokalizacja: Kalisz

Sabotki

Post »

Witajcie wszyscy pozytywnie zkręceni. Chciałam się pochwalić moimi sabotkami, mam ich 5 szt, a oprócz tego cymbidium, dendrobium, encyclię i oczywiście phalaenopsisy. Znalazłam hurtownię gdzie zaopatruję się w storczyki, ceny są przystępne, bo za sabotki płaciłam 20 zł/szt i mam pewność, iż są niezalane, bo długo nie stoją. Wcześniej kupowałam w marketach, ale póżniej musiałam je reanimować, bo albo były zlane, albo przesuszone.
Żółty sabotek miał być miniatórką, ale po pół roku kwitnięcia, nstp kwiaty powiększyły swoją objętość dwukrotnie, natomiast fioletowy nadal jest miniaturką
Obrazek Obrazek Obrazek
Mam nadzieję, iż będą jeszcze dlugo kwitły, ponieważ mają pąki, a pierwsze dwa kwitną od wrzesia (kwiaty utrzymują się około mies) Sabotki z trzeciego zdjęcia mam dwa tyg, j.to gatunek ciepłolubny,więc nie wiem jak będą się zachowywać.
Spacer+uśmiech=zdrowie.
Tego wszystkim wam życzę
Maria
Awatar użytkownika
monisia
200p
200p
Posty: 495
Od: 9 lut 2008, o 17:24
Lokalizacja: lubuskie

Post »

Jejeku śliczne :D mój sabotek kwitnie u mnie już 1,5 miesiąca i nawet nie myśli o przekwitnięciu :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”