Storczyki - Do zakochania jeden krok :)

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
chmara3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 591
Od: 21 lip 2007, o 00:18
Lokalizacja: Podkarpacie

Storczyki - Do zakochania jeden krok :)

Post »

Witam!!!
Wszystkich pasjonatów tych pięknych kwiatów :)
A więc to było tak, wszystko zaczęło się około 2 tygodnie temu :) kiedy to dostałam pierwszego storczyka na imieniny, a tydzień później drugiego. Hm i tak to mnie wzieło hehe ale jak tu widze na forum nie mnie jedną :)

A więc mój pierwszy storczyk wygląda tak:

Obrazek Obrazek

A drugi tak:

Obrazek Obrazek
Kiedy coś uparcie gaśnie zaufaj iskierce nadziei ~~~~ Pozdrawiam Aga
Moje storczyki :)
Moje kaktusiki:)
Awatar użytkownika
chmara3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 591
Od: 21 lip 2007, o 00:18
Lokalizacja: Podkarpacie

Post »

Hm zakupiłam im takie doniczki jak widać na zdjęciu w środku jest drenaż więc doniczki ze storczykami stoją na kamyczkach dość dużej warstwie mam nadzieję, że im się to spodoba :D
A tu na zdjęciu razem :)

Obrazek
Kiedy coś uparcie gaśnie zaufaj iskierce nadziei ~~~~ Pozdrawiam Aga
Moje storczyki :)
Moje kaktusiki:)
Awatar użytkownika
myszek
500p
500p
Posty: 679
Od: 28 kwie 2007, o 00:37
Lokalizacja: Mazowsze 6b

Post »

Oj tak, tak! I coraz więcej osób ten " jeden krok" ;:65 ma już za sobą .

Kwiaty śliczne, obie hybrydki mam w swoim zestawie i muszę stwierdzić, że to jedne z najlepszych zawodniczek :). A kupione po przecenie....
Różowa przeżyła atak wełnowców jak gdyby nigdy nic i kwitnie wytrwale kolejny miesiąc a żółtej należy się koniecznie przesadzenie, bo ma w doniczce glony i trochę "niewyraźnych" korzeni. No i czekałam kiedy zacznie przekwitać a ta nie dość, że kwiaty nadal ma piękne, to jeszcze zaczyna wydłużać pęd... więc mam małą zagwozdkę ;:24 .

Niech Ci pięknie rosną ;:333
Mysza

'Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.' Albert Einstein
Awatar użytkownika
FIGA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6999
Od: 16 cze 2007, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Ja też :P zawsze byłam przeciwnikiem storczyków w domu :oops:
Wystawy tak :P kwiatki tak :P ale nic poza :oops:
Teraz jestem ciekawa :P :P :P
Myślę że jak nie spotka mnie porażka :arrow: choroba się pogłębi :P :P :P
Moje linki
KATARZYNA
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Post »

Chmaro3, WITAJ w takim razie wśród zakochanych :P , bo storczyki naprawdę
można pokochać...

Figo, nawet jeśli spotka Cię porażka, to i tak choroba się pogłębi :lol:
Zwłaszcza, gdy uda Ci się odratować jakiegoś podopiecznego :!:
Awatar użytkownika
sonia
1000p
1000p
Posty: 1086
Od: 21 maja 2007, o 00:50
Lokalizacja: pomorskie

Post »

życzę mnóstwa kwiatów i nowych nabytków :wink:
Awatar użytkownika
chmara3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 591
Od: 21 lip 2007, o 00:18
Lokalizacja: Podkarpacie

Storczyki

Post »

Witam!!!
Cieszę się, że wam się podobają :D a ja już czuje uzależnienie bo jeszcze nie minął tydzień jak dostałam tego drugiego storczyka a ja już nie mogłam się powstrzymać i kupiłam trzeciego do kolekcji :) tylko ten na przecenie był bo Pani w kwiaciarni już przekwitał hehe taki Piegusek :)

A oto fotki :

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Hm wygląda na zdrowego tylko nie wiem czy ta doniczka nie jest w środku za bardzo zielona??
na pewno znacie się na tym lepiej odemnie także jakby ktoś coś zauważył nie tak to będę wdzieczna za rady.
Pozdrawiam Wszystkich
Kiedy coś uparcie gaśnie zaufaj iskierce nadziei ~~~~ Pozdrawiam Aga
Moje storczyki :)
Moje kaktusiki:)
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Post »

Witaj Chmara Oj uzależniają te piękności, uzależniają... :P ...
Bardzo sympatyczny ostatni falek :)
Troszkę małe zdjęcia, by ocenić ale w doniczce rzeczywiście coś zielono :roll: ... Przydałoby się wyczyścić te "glonki". Jednak w trakcie kwitnienia przesadzanie odpada... (Chyba, że coś się dzieje niedobrego z roślinką i trzeba ją ratować.)
A czy ja widzę plamy na liściach od wody?..
Awatar użytkownika
chmara3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 591
Od: 21 lip 2007, o 00:18
Lokalizacja: Podkarpacie

Storczyki

Post »

Narine czy mi sie wydaje czy Twój pierwszy Falek jest bardzo podobny do mojego Pieguska?? hehe
jeśli chodzi o glonki to ok na razie sie wstrzymam z czyszczeniem.
A odnosnie tych plamek na lisciach to chyba dobrze widzisz, pewnie musiał być w kwiaciarni czymś pryskany czy co?? Sama nie wiem czym go moge przemyć zwykłą wodą??
aha a miejsce ma na oknie wschodnim nad kaloryferem i jak go przyniosłam w piatek z kwiaciarni to go jeszcze nie podlałam bo wydaje mi się, że korzonki są zbyt zielone no i te glony mam nadzieję,że dobrze robie?
Pozdrawiam Wszystkich :)
Kiedy coś uparcie gaśnie zaufaj iskierce nadziei ~~~~ Pozdrawiam Aga
Moje storczyki :)
Moje kaktusiki:)
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Post »

Narine czy mi się wydaje czy Twój pierwszy Falek jest bardzo podobny do mojego Pieguska??
Mój jest podobny do Twojego, ale tylko z ciapek :) Reszta zupełnie inna - zauważysz jak się dobrze przyjrzysz.
Okno wschodnie (i zachodnie) jest najlepsze dla falenopsisów :) Listki przemyj odwapnioną wodą (np. przegotowaną i odstałą) i osusz chusteczką. Uważaj, żeby woda nie dostała się do stożka wzrostu - może pojawić się gnicie :(
Co do podlewania i pielęgnacji falenopsisów - znajdziesz wiele informacji na tym forum i np tu http://www.orchidarium.pl/rodzaje/index.html
Zaczęłam swoją przygodę ze storczykami dopiero kilka miesięcy temu, wiec nie jestem znawcą :oops: Jednak najważniejszą zasadę co do falenopsisów już sobie przyswoiłam - Podlewać dopiero po całkowitym przeschnięciu podłoża
Oczywiście odwapnioną wodą (najlepiej deszczówka lub śniegówką)
Awatar użytkownika
chmara3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 591
Od: 21 lip 2007, o 00:18
Lokalizacja: Podkarpacie

Storczyki

Post »

Witam!!!
Liście przemyte :)
A mam pytanko odnosnie nawożenia czy ktoś z Was nawoził SUBSTRALEM bo na etykiecie też są wymienione storczyki oprócz innych kwiatów. Czy lepiej kupić specjalny do storczyków???
Moja pistacja hm miała dwa kwiatki jeden juz zwiedł i sie zastanawiam czy to była jego pora czy inna przyczyna :(

Pozdrawiam
Kiedy coś uparcie gaśnie zaufaj iskierce nadziei ~~~~ Pozdrawiam Aga
Moje storczyki :)
Moje kaktusiki:)
Awatar użytkownika
krusz
50p
50p
Posty: 63
Od: 2 gru 2007, o 12:54
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post »

Czy storczyki mogą stać na parapecie na południowym oknie? Za oknem są drzewka ale nie przycieniają zbytnio... Pytam, bo podobno storczyki mają być w jasnych miejscach ale nie bezpośrednio na słońcu. W jakim miejscu więc polecalibyście mi go postawić, jeśli okna mam tylko na południe i jedno wąziutkie okienko na wschód. Wolałbym nie tam bo nie będzie go za bardzo widać, a szkoda by było takiego pięknego kwiatu ;)
Awatar użytkownika
myszek
500p
500p
Posty: 679
Od: 28 kwie 2007, o 00:37
Lokalizacja: Mazowsze 6b

Post »

krusz pisze:Czy storczyki mogą stać na parapecie na południowym oknie?
Mogą stać na południowym oknie, z tym, że musi być możliwość ich cieniowania ;:47 od maja do września, w dni kiedy słońce długo i mocno przypieka ;:3 .
Jesienią, zimą i wczesną wiosną południowa wystawa może storczykom tylko pomagać szybciej zakwitnąć ponownie.
Dotyczy to większości storczyków ale dla porządku zapytam, czy w tym przypadku chodzi o Phalaenopsis? Bo już np. Sabotkowi byłoby na południowym parapecie za gorąco ...
Zawsze też należy pamiętać o podnoszeniu wilgotności powietrza wokół roślinki i dokładnym oglądaniu liści, czy się przypadkiem nie "przysmażają" :) .
Pozdrawiam,
Mysza

'Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.' Albert Einstein
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”