Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bogumilka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3579
Od: 10 lut 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

Zapomniałam dopisać, że przeprosiłam kiełkownicę i nastawiłam kiełki słonecznika. Będę miała do sałatek i bułeczek orkiszowych :heja Obrazek
Na razie tylko jedno piętro, bo chcę je mieć świeże i będę stopniowo dosypywać :tan
Będzie mi bardzo miło czytać Wasze przepisy na zdrowe odżywianie. Piszcie co sobie gotujecie zdrowego i w miarę taniego ;:108

Ja dzisiaj na obiad ugotowałam zasmażaną kapustę dla rodziny, którą przygotowałam tak jak zwykle, ale dla siebie już po ugotowaniu odłożyłam do osobnego garnka i pozostawiłam tylko z przecierem oraz dodałam dużo przypraw (majeranek, kminek i garść pietruszki)

Kotlety mielone dla rodziny -normalnie a dla mnie z przyprawami, pietruszką, czosnkiem i słonecznikiem. Ugotowałam je w wodzie.
Zjadłam z apatytem bez ziemniaków i się najadłam :tan........

Nie stosuję diet z książek, tylko sama sobie wymyślam i na co mam ochotę to robię. Odstawiłam słodycze i nie żałuję. Jem 5 posiłków dziennie i piję wodę. Jak nie zdążę kupić, to przegotowaną do dzbanka wlewam, studzę i troszkę soku z cytryny wciskam.
Gorzej jest z posiłkami do pracy, ale i ten problem próbuję rozwiązać.
Piszcie co sobie gotujecie to zawsze można podpatrzeć i wprowadzić do swojej kuchni. Będę tu zaglądać i czytać Was z przyjemnością. Pozdrawiam Bogumiłka.
Awatar użytkownika
empuza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4299
Od: 4 cze 2007, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

Bogusiu proszę uprzejmościowo przepisiki

CHLEBEK Z PRZYPRAWAMI(powyższy)

4 całe jajka
9 czubatych łyżek zmielonych otrębów owsianych i pszennych (ja daję pół na pół)
150 gram serka homo beztłuszczowego (około 3 łyżki z czubem - kupiłam zwykły carrefurowy)
1 łyżeczka płaska proszku do pieczenia
1/2 łyżeczki soli
1 czubata łyżeczka papryki mielonej (daję po pół ostrej i słodkiej)
1 łyżeczka czosnku granulowanego (daję 4 duze ząbki przeciśnięte przez praskę)
3/4 łyżeczki bazylii lub innego ziela

Nagrzewamy piekarnik do 170 stopni(na dwójeczce).
Wszystkie składniki wrzucamy do miski i mieszamy mikserem i wykładamy na wyłożoną papierem do pieczenia keksownicę. Pieczemy 60 minut (ja najpierw piekłam na 2 a po 40 minutach, jak wierzch się zrobił brązowiutki i chrupiący, to przełączyłam na 1).
Zostawiamy jeszcze 10 min w piekarniku, wyciągamy i ostudzony zawijamy w lnianą ściereczkę.
"Gdy w jednym domu światło gaśnie i ogród przestaje żyć, w drugim rodzi się nowe życie."
Empuzka i jej ROD-wy świat-rok 2012
Awatar użytkownika
empuza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4299
Od: 4 cze 2007, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

CHLEBEK NA DROŻDZACH
0,5 op. drożdży
0,5 szkl skrobii kukurydzianej
1 łyżeczka słodzika do pieczenia
1 czubata łyżeczka soli
0,5 szkl ciepłej wody
1 op. otrąb owsianych (150g)
1 mały jogurt naturalny (180g)
3 żółtka

Otręby(nie mielone) zalać jogurtem odstawić do nasiąknięcia.
Drożdże rozpuścić w wodzie, dodać słodzik i wymieszać ze skrobią/mąką kukurydzianą. Odstawić w ciepłe miejsce do wyrośnięcia. Gdy już wyrosną, dodać do otrębów żółtka i sól. Wymieszać ręką do połączenia składników. Ciasto wylać do formy keksowej wyłożonej papierem do pieczenia, ew.wysmarowaną lekko oliwą i wysypaną otrębami.
Odstawiamy w ciepłe miejsce do wyrośnięcia na pół godziny.
Piekarnik nagrzewamy do 220 stopni. Pieczemy 35-45min. Zostawiamy w wyłączonym piekarniku i z otwartymi drzwiczkami na pół godzinki.
Wyjmujemy z formy i zostawiamy do całkowitego wystygnięcia.

Obrazek


PASZTET PROTEINOWY
0,5 kg piersi z indyka
30 dkg wątróbek drobiowych
2 jajka
3 łyzki otrębów pszennych
4 łyzki otrębów owsianychi
2 duże cebule
4 zabki czosnku
kmin rzymski, majeranek, pieprz i sól, gałka muszkatołowa
Mięso zmielimy dwa razy i mieszamy z resztą produktów. Wkładamy do foremki i wstawić do piekarnika naokoło godzinę i 20 minut w temp. ok. 200 C.

Obrazek
"Gdy w jednym domu światło gaśnie i ogród przestaje żyć, w drugim rodzi się nowe życie."
Empuzka i jej ROD-wy świat-rok 2012
Awatar użytkownika
Miiriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6148
Od: 13 maja 2007, o 00:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

A ja zaczynam się zastanawiać nad tą dietą .....
Należę do tych , co to nawet od wąchania tyją a tu święta za nami ... i na wagę boję się wejść :(
Na razie czytam , czytam i czytam - zobaczymy
Pozostawić ciepły ślad na czyjejś ręce... - Bernadetta
Zapraszam pod Krzywą Jabłoń: Miiriam ; Rok 2012 ; Rok 2013
Awatar użytkownika
Jolusia
1000p
1000p
Posty: 1055
Od: 25 gru 2008, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niemcy, Toruń

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

Miiriam probuj bo naprawde warto. Ja juz mam za soba 36 kilo i nie jest latwo bo teraz waga spada wolno ale najwazniejsze ze spada. Poczatek jest najtrudniejszy a potem to juz z gorki.
Pozdrawiam Jolanta
Storczyki Jolanty

:wit
Awatar użytkownika
Bogumilka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3579
Od: 10 lut 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

Jolusiu 36 kilo :roll: toć to siok :shock: :shock:
Ja też tyle chcę ;:108
marzenaF
1000p
1000p
Posty: 1680
Od: 24 sie 2009, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

Siok siok ;:63 ;:63 ;:63
pozdrawiam zielono zakęconych Marzena:)
Spełnione marzenie Marzenki
Awatar użytkownika
empuza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4299
Od: 4 cze 2007, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

marzenaF pisze:Siok siok ;:63 ;:63 ;:63
Siok nie siok!
Trzeba o sobie pomysleć :roll: Prawdaż Calineczko?
"Gdy w jednym domu światło gaśnie i ogród przestaje żyć, w drugim rodzi się nowe życie."
Empuzka i jej ROD-wy świat-rok 2012
marzenaF
1000p
1000p
Posty: 1680
Od: 24 sie 2009, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

No przeca myślę .....
Staram się nawet wrócić do formy :oops:
pozdrawiam zielono zakęconych Marzena:)
Spełnione marzenie Marzenki
Awatar użytkownika
empuza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4299
Od: 4 cze 2007, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

Ja też!!!! ;:224
"Gdy w jednym domu światło gaśnie i ogród przestaje żyć, w drugim rodzi się nowe życie."
Empuzka i jej ROD-wy świat-rok 2012
Awatar użytkownika
Miiriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6148
Od: 13 maja 2007, o 00:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

Poczytałam i juz wiem ... ta dieta nie jest chyba dla mnie :(
1. Mam chore nerki i wątrobę - a ta faza uderzeniowa chyba by im nie sprzyjała :(
2. Nie lubię jajek, owoców morza ( nie jadam ), rzadko jem mięso a jeżeli juz to pierś z kurczaka lub malutko schabowego ... innych rzeczy prawie wcale.
Jestem warzywno - owocowo - serowa.

I mam dość - w ciągu roku zgubiłam ponad 10 kg - a w ciagu ostatnich 2 tygodni przybyło mnie 5 .....
Od jutra znów rezygnuję z chleba i może uda się z kolacji ....

GRATULUJĘ takich wyników ( wprost nie do uwierzenia !!!!!!!!!!!!!! ) - ja chciałabym zrzucić 10 kg .
Pozostawić ciepły ślad na czyjejś ręce... - Bernadetta
Zapraszam pod Krzywą Jabłoń: Miiriam ; Rok 2012 ; Rok 2013
Awatar użytkownika
_Misia
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 11 sty 2011, o 23:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

Witam bardzo gorąco!!!!!
Postanowiłam również dołączyć się do Was bo zdecydowanie potrzebne jest wsparcie. Czytałam cały ten wątek i bardzo chciałabym z Wami pisać.
Przede wszystkim chciałabym pogratulować Śliweczce. Jestem pod ogromnym wrażeniem, dokonujesz rzeczy wielkich... Gratuluję !! !! !!
Sama jestem na diecie czwarty dzień. Czytałam książkę. Zastanawiam się nad kilkoma rzeczami, mam nadzieję że coś poradzicie.
W ogóle nie rozumiem mojej wagi, kupiłam sobie oczywiście jak zaczynałam odchudzanie. Dlaczego ona tak skacze? Może mam jakąś zepsutą? Ważę się rano po przebudzeniu bez ubrań, wskazuje mi (np dziś) 65,9 kg. Schodzę, wchodzę, widzę 66,1 kg. Schodzę, wchodzę, widzę 66,3 kg. I np na tej wadze się zatrzyma. Ale wypiję tylko kilka łyków kawy i widzę 66,5 lub nawet 66,9. Ubiorę się prysznic makijaż itp. i waga wskazuje 67,5. A teraz na wieczór w ubraniach 68,1, wcześniej było 68,8. Po prostu tego nie ogarniam. Takie skoki? Biorę leki na TSH, Euthyrox N50 ale mam 9 TSH, czyli nie szalenie dużo, no ale zdrowa nie jestem.
Jeśli macie doświadczenie w tej diecie, pomóżcie. Skąd to może być? zmienić wagę?
Zaczynałam od wagi 69,3 kg. wychodzi na to że jakieś 3 kg w dół. bardzo się cieszę, ale nie wiem co mam myśleć po tych skokach. Chciałabym wiedzieć, ile dokładnie ważę a nie widzieć trzy propozycje jedna po drugiej.
Bardzo wszystkich pozdrawiam i życzę super efektów!!
Awatar użytkownika
harpia411
200p
200p
Posty: 411
Od: 8 paź 2009, o 16:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

sari pisze:Dzięki Moniko, jak Tobie się udało to wierzę że mnie też musi, tylko zacząć najpierw muszę. Będę na bieżąco zdawać relacje z tego czego osiągnęłam i na pewno prosić o rady. Jedno mnie tylko martwi, ...woda... ja przez cały dzień wypijam tylko trzy kawy, wiem że mało ale nie mogę więcej, próbowałam wlewać w siebie mineralną ale po trzech dniach nie mogłam na nią patrzeć :(

Nie musisz pic wody ;) bylebyś wypiła 2 litry płynów dziennie ;)

Może to być kawa, Herbata zioła jak lubisz albo Coca cola 0 bez cukrowa. ja zamiast wody pije colę



Dziewczyny Dukanowy chlebek jest pysznyyyyyy sama go robię ostatnio cala rodzina się nim zajada ;))))


Misia skoki wagi to normalne ;)))) waz się raz dziennie po rannej toalecie ;) albo raz w tygodniu ;) pamiętaj ze gdy wprowadzisz warzywa waga znowu podskoczy,spadnie gdy wejdziesz znowu na czyste białko ;)
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=29378" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”