Hortensje - ogrodowa, bukietowa, drzewkowata cz.I

Drzewa ozdobne
Basia
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 654
Od: 28 maja 2006, o 15:43
Lokalizacja: Kędzierzyn (opolskie)

Post »

Sadzić najlepiej na wiosnę, szczególnie im zimniejszy region tym to ważniejsze.
Z ogrodową zawsze porządki robię na wiosnę, kiedy wiem co przemarzło. W tym roku w większości przemarzły krzewy 20 letnie a te w ubiegłym roku przesadzane przezimowały dobrze. Bukietową i drzewiastą jeśli są młode można ciąć co 2 lata. Będą wówczas większe krzewy.
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

I odwrotnie również- jeśli chcemy ,aby nasze krzewy miały niewielkie rozmiary ,tniemy je corocznie silnie.

Oczywiście poza hortensją ogrodową ,której nie wolno ciąć , bo nie zakwitnie
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21865
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Witam Was.A oto moje hortensje,które rosną 3ci rok w tym miejscu.Zauważcie jak płytko mają osadzony system korzeniowy.Pod nimi znajdują sie dwa ogromne,wybetonowane szamba.Krzewy te nie są zabezpieczane na zimę w jakiś szczególny sposób,czasem trochę torfu.W minioną zimę nie okrywałam,ale było dużo śniegu,więc z konieczności były przysypane nim,bo obok jest ciąg komunikacyjny.


Obrazek Obrazek


Obrazek



Obrazek
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Basia
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 654
Od: 28 maja 2006, o 15:43
Lokalizacja: Kędzierzyn (opolskie)

Post »

Szambo ma swoją temperaturę i chcesz czy nie uwalnia ją do atmosfery. A ta zimą choć długa i mroźna miała dużo śniegu a to wystarczy. Te dwa czynniki powodują, że cieszysz się pięknymi krzewami. Jeśli ich nie okryjesz, a zdarzy się bezśnieżna zima to już tylu kwiatów nie będzie.
martas

Post »

Moje hortensje baaardzo słabo kwitą (1 lub 0 kwiatów na roślinę) - czy to efekt przycięcia, czy czegoś innego?

A jeśli przycięcia, to jest szansa, że zakwitnie w przyszłym roku?
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21865
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Jak nie zetniesz wiosną lub teraz pąków kwiatowych ,które zawiązują się jeszcze teraz,to zakwitnie większą ilością kwiatów,n a p e w n o :!:

;:8
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
koza
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1683
Od: 26 lip 2006, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.śląskie

Post »

Ja nowincjuszka!! W tym roku późną wiosną posadziłam hortensje białą. Przyjęła sie. Nie zakwitła czego zresztą nie oczekiwałam.... Czy zakwitnie w przyszłym roku? Czy powinnam ja okryć na zimę????
Ulka buziaki przesyła
Basia
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 654
Od: 28 maja 2006, o 15:43
Lokalizacja: Kędzierzyn (opolskie)

Post »

Zasada w ogrodnictwie wszystkie świeżo posadzone rośliny okrywamy. W tym wypadku zrób spory kopiec okrywając dół rośliny na wysokość około 30 cm.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21865
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Hej!POczytaj stronę 1 tegoż tematu,wszystko wyjaśnione :!:Ale w skrócie: Jeśli to hortensja ogrodowa nie ścinaj ani teraz ani wiosną,bo usuniesz pąki kwiatowe i nie będzie kwitnąć!Bez względu na gatunek powinnaś okryć bo jest młoda :!:
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21865
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Basiu, to moja jednoroczna hortensja w innym miejscu ogrodu.Czy uważasz,ze skoro nie rośnie na szambie,to ma mniej kwiatów niż tamte trzyletnie?na pewno nie.Ale może będzie tak,jak już kiedyś zauważyłam,z drzewami owocowymi,że dają dużo i piękne owoce co drugi rok .Może być tak,że na kolejne piękne kwiaty będę musiała poczekać .Zobaczymy,wolałabym NIE ;:113



Obrazek
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Basia
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 654
Od: 28 maja 2006, o 15:43
Lokalizacja: Kędzierzyn (opolskie)

Post »

Ja tylko wskazałam, na ogólnie sprzyjające warunki w jakich rosną tamte hortensje. I nic więcej nie miałam na myśli.
I nie widzę powodu poza zimnem i mroźnymi wiatrami byś nie miała mieć kwiatów w przyszłym roku.
Basia
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 654
Od: 28 maja 2006, o 15:43
Lokalizacja: Kędzierzyn (opolskie)

Post »

Przykład jak wyglądają jesienią liście hortencji rosnącej na alkalicznym podłożu i którym brakuje fosforu
Obrazek
goni@k
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 18 wrz 2006, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą
Kontakt:

Post »

Basiu , jak im dostarczyć tego fosforu i czy teraz to nie za późno na nawożenie??
Jako ,że dopiero zaczynam swoją przygodę z hortensjami proszę o uświadomienie ,czy moja hortensja na zdjęciu poniżej kwitnie na pędach tegorocznych ?
Ona teraz ma listki prawie czerwone a ja" gupia" myślałam,że tak pięknie sie przebarwia na jesieni( nawet do głowy mi nie przyszło poszukać info na ten temat)
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”