Clemoholizm - mania zbierania, co kupiła(e)m nowego cz.1

Powojniki
Zablokowany
Awatar użytkownika
wena
100p
100p
Posty: 101
Od: 20 kwie 2008, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południowe krańce Pomorza :)

Re: Clemoholizm.....

Post »

Gosiu, no to troszkę szkoda, że nie możesz kupić Omoshiro, bo tu, w Polsce, u multifiori, udało mi się go zamówić i mam nadzieję, dostać go w tym tygodniu, a oprócz niego jeszcze kilka :). Wymyśliłam go jako towarzystwo do róży Parade. Rok temu zaczęłam przygodę z clematisami, zaczęłam od odmian łatwiejszych, czyli viticella. Za kilka dni będę mieć wielkokwiatowe. Zamówiłam też kilka takich, które wolą wystawę niezbyt słoneczną m.in. Asao, Hagley Hybrid i Kakio. Doły wykopane, tylko sadzić :)
pozdrawiam cieplutko:)
Bogusia
Awatar użytkownika
izabelka34
100p
100p
Posty: 169
Od: 15 lip 2009, o 16:54
Lokalizacja: irlandia

Re: Clemoholizm.....

Post »

Obrazek
:D rozkwitł mój pierwszy pojownik ;:3
pozdrawiam Iza
Awatar użytkownika
redchilly
50p
50p
Posty: 96
Od: 22 cze 2009, o 23:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: J&J by Sandcity:)

Re: Clemoholizm.....

Post »

Dzisiaj w rzeczonym francuskim markecie znów widziałam clemki z kolekcji R. Evision - tym razem malutkie sadzonki odmiany Bijou.
Wyobraźcie sobie, że NIE kupiłam! Może zdrowieję?
Ale gdyby udało mi się upolować Pikardy... No i jeszcze Ooh La La. Hmmmm...
Awatar użytkownika
myszek
500p
500p
Posty: 679
Od: 28 kwie 2007, o 00:37
Lokalizacja: Mazowsze 6b

Re: Clemoholizm.....

Post »

Jeśli chodzi o kolekcję Evipo, to mnie biorą tylko pełne. Reszta jest moim zdaniem wtórna i bardzo podobna do wspaniałych polskich odmian o dużo większych kwiatach. Więc pojedynczych z premedytacją NIE BIORĘ ;).
Mysza

'Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.' Albert Einstein
Awatar użytkownika
redchilly
50p
50p
Posty: 96
Od: 22 cze 2009, o 23:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: J&J by Sandcity:)

Re: Clemoholizm.....

Post »

No coż - wiadomo, "wzory" powtarzają się trochę. Podobnych odmian jest wiele. Jednak wielkim plusem tych powojników (kolekcja Evipo-Boulevard) jet to, mają zwarty pokrój, kwitną "na okrągło" całe lato, są niskie - nadają ję do małych ogrodów i doniczek, nawet niewielkich. Na razie zauważyłam też , że są wyjątkowo wytrzymałe na deszcz (widać, że przystosowane do brytyjskiego runku ;).
Awatar użytkownika
redchilly
50p
50p
Posty: 96
Od: 22 cze 2009, o 23:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: J&J by Sandcity:)

Re: Clemoholizm.....

Post »

No coż - wiadomo, "wzory" powtarzają się trochę. Podobnych odmian jest wiele. Jednak wielkim plusem tych powojników (kolekcja Evipo-Boulevard) jet to, mają zwarty pokrój, kwitną "na okrągło" całe lato, są niskie - nadają ję do małych ogrodów i doniczek, nawet niewielkich. Na razie zauważyłam też , że są wyjątkowo wytrzymałe na deszcz (widać, że przystosowane do brytyjskiego runku ;).
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2074
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Clemoholizm.....

Post »

redchilly pisze:No coż - wiadomo, "wzory" powtarzają się trochę.
Nie tylko wzory... :lol:
Awatar użytkownika
raistand
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 18 mar 2007, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Clemoholizm.....

Post »

redchilly pisze:(kolekcja Evipo-Boulevard) jet to, mają zwarty pokrój, kwitną "na okrągło" całe lato,
Naprawdę kwitną całe lato?
Widziałem dwie odmiany . Fleuri i Cezanne ale uznałem, że za tą cenę będę miał dwa "nasze"
Awatar użytkownika
gosia22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1263
Od: 31 sty 2009, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Francja/ Bretania

Re: Clemoholizm.....

Post »

wena pisze:Gosiu, no to troszkę szkoda, że nie możesz kupić Omoshiro, bo tu, w Polsce, u multifiori, udało mi się go zamówić i mam nadzieję, dostać go w tym tygodniu, a oprócz niego jeszcze kilka :). Wymyśliłam go jako towarzystwo do róży Parade. Rok temu zaczęłam przygodę z clematisami, zaczęłam od odmian łatwiejszych, czyli viticella. Za kilka dni będę mieć wielkokwiatowe. Zamówiłam też kilka takich, które wolą wystawę niezbyt słoneczną m.in. Asao, Hagley Hybrid i Kakio. Doły wykopane, tylko sadzić :)
Rzeczywiście mam problem z zakupem "omoshiro" ale z innymi tez jak "avant garde" czy "anna louise". Z tego co zauważyłam to tutejsze sklepy są bardzo klasyczne nie zamawiają kwiatów które są mniej popularne czy znane. Nie wspominając o nowościach :roll: . Wszystko na jedno kopyto, a szkoda bo wybór jest ogromny. Nie mogę teraz zamówić bo już po sezonie, muszę czekać aż do października. Facet mi zamówi jeśli go znajdzie ...cdn hihi.
Awatar użytkownika
redchilly
50p
50p
Posty: 96
Od: 22 cze 2009, o 23:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: J&J by Sandcity:)

Re: Clemoholizm.....

Post »

raistand pisze:Naprawdę kwitną całe lato?
Tak napisane jest w opisie na stronie producenta.
Jak jest rzeczywiście, zobaczymy - na razie mam je parę tygodni - ale nie zanosi się na to, aby miały ochotę przestać kwitnąć.
Dosłownie każdy pęd ma co najmniej jeden kwiat i kilka pąków rożnej wielkości, a kwiaty trzymają się b. długo. Nawet nie mam czego odciąć, aby ukorzenić cokolwiek - bo szkoda odcinać pęd z taką ilościa pąków. Przygiąć też trudno, bo pędy są dość krótkie i bardzo sztywne.
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Clemoholizm.....

Post »

...a ja omoshiro z rąk wypuściłam :roll: i kupiłam Nelly Moser.Dzis natknełam się na M T Ledóchowską i Jana Pawłai tez nie kupiłam,jakoś nie umiełam sie zdecydować.
Awatar użytkownika
nutka71
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 14 maja 2010, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Studzienno

Re: Clemoholizm.....

Post »

Ja poległam i uległam przy Romantice :D Kwiat i jego kolor mnie powalił. Wziełam od razu dwie sztuki :D A dzisiaj znalazłam pierwszy kwiat u zeszłomiesięcznego nabytku - Gizeli - piekne bordowe wielkie cudo :) Pozdrawiam wszystkich zakochanych w clematisach ;:3
Awatar użytkownika
LilaRose
200p
200p
Posty: 385
Od: 22 paź 2009, o 23:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Clemoholizm.....

Post »

A ja w końcu dopadłam 'Królową Jadwigę' i zamiast 'H.Hybrid' zakupiłam 'Omoshiro'- za co może czuć się bezpośrednio odpowiedzialny Jurek ;:136 - takie zdjęcie zapodał, że nie mogłam się oprzeć... Za mój trzeci zakup obciążam :D Skrzata- kupiłam 'Purpurea Plena Elegans'.
Moje powojniki, te już zadomowione, stoją ciągle w "blokach startowych", zwłaszcza 'Dr Ruppel'- ewidentnie czekają na odrobinę cieplejszą pogodę. Pięknie też odbił po przemarznięciu do gruntu 'Fujimusume'. Cieszę się bardzo, bo to mój ulubiony.

I przy okazji pytanko- jak na chłopski rozum odróżnić 'Utopię' od 'Omoshiro'? Ten pierwszy ma więcej działek w kielichu i idzie bardziej w fiolet? Przeglądałam fotki w necie i doszłam do wniosku, że 'Utopia' wygląda zawsze jak 'Utopia", natomiast 'Omoshiro' na ogół wygląda jak 'Omoshiro', choć i czasem jak ;Utopia'... :roll: :;230
Pozdrawiam- Liliana
Zablokowany

Wróć do „Powojniki”