Kolejna Storczykomaniaczka:)

ODPOWIEDZ
Blue Monkey
500p
500p
Posty: 501
Od: 31 gru 2008, o 20:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolejna Storczykomaniaczka:)

Post »

Kamila przycinanie na skos to tak jak z różami w wazonie :) ;:108 Jeszcze raz dzięki za rady ;:196 spróbuję może faktycznie w misce podcinać ;:108

Henryk o tym czyms nie słyszałam ale się rozejrzę przy okazji :)

Aniu Agnieszko oto mój najnowszy prezento-nabytek :tan :tan :tan
Obrazek

W kwiaciarni było jakieś dziwne światło i dopiero w domu zauważyłam:
Obrazek

Zmartwiłam się, niby to najstarszy liść więc nie powinnam się martwić ale kurczę, zostaną mu tylko 3 :? Poradzicie co z nim zrobic?
Korzenie wyglądają zdrowo:
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Basia:)
Awatar użytkownika
pani_storczyk
500p
500p
Posty: 778
Od: 15 mar 2010, o 14:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Prudnik

Re: Kolejna Storczykomaniaczka:)

Post »

Ojej ! ale śliczne maleństwo ;:32 Z tym liściem to zobaczysz jak będzie żółkł to odetnij boi tak nic z niego.Z trzema liśćmi to sobie raczej poradzi ,wygląda na zdrową roślinkę :wink:
Gdyby tak każdego dnia na drogę naszego bliźniego rzucali jeden kwiatek
, to drogi ziemi byłyby pełne radości.:)

Pozdrawiam Ania
empe88
200p
200p
Posty: 272
Od: 18 mar 2010, o 14:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ZG

Re: Kolejna Storczykomaniaczka:)

Post »

Piękny, Basiu, cieszę sie razem z Tobą :D Moja mama wybrała sobie podobnego :)
Magda
Awatar użytkownika
-ewelina-
500p
500p
Posty: 677
Od: 14 sie 2007, o 23:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolejna Storczykomaniaczka:)

Post »

Piękna miniaturka, tylko się cieszyć :lol:
Po kwitnieniu uznasz czy potrzebna jest operacja.


Pozdrawiam,
Ewelina
Blue Monkey
500p
500p
Posty: 501
Od: 31 gru 2008, o 20:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolejna Storczykomaniaczka:)

Post »

Aniudzięki :tan Co do listka to już widzę że żółknie ale chyba zostawię go samemu sobie, niech sam odpadnie (ja jeszcze bym pędzik złamała próbując go uciąć;:223 )

Empe te na zdjęciach u Ciebie wyglądają na sporo jaśniejsze, ale może to kwestia światła :) Ten jest na prawdę barrrrdzo ciemny, uwielbiam ten kolor! :heja

Ewelino miło mi że wpadłaś :wit i że Ci się podoba :D Co do operacji to wygląda mi, że ta doniczka jest trochę za mała, więc już zamówiłam większą doniczkę i, tak jak radziła Dusia w odniesieniu do poprzedniego malucha,przesadzę ją. Oczywiście tak jak radzisz-po kwitnieniu :D
Pozdrawiam, Basia:)
Awatar użytkownika
AnnaL
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4499
Od: 2 lut 2008, o 14:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Kolejna Storczykomaniaczka:)

Post »

Maluszek śliczniusi a jaki malusi ;:138 ;:138 ;:138 Niech Ci długo kwitnie. :tan Ja wczoraj robiąc zakupy widziałam takie maleństwa w Kauflandzie w różnych kolorach. ;:108
Początek mojej przygody.
Początek ... cz.II, cz. III - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=36123" onclick="window.open(this.href);return false;
Fotogaleria Garnek - moje kwitnienia i miejsca gdzie bywam :)))
basia.h12
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 4 mar 2009, o 14:34

Re: Kolejna Storczykomaniaczka:)

Post »

Radziłabym jak najszybciej przesadzic w podłoże z kory nie czekajac na koniec kwitnienia.
Miałam podobne rosliny z biedronki.Spagnum zbyt długo trzyma wilgoc i jest bardzo zbite.Objawem jest żółknący liść.Korzenie profilaktycznie zasypac cynamonem.mimo,że wyglądają na zdrowe.
Awatar użytkownika
Mamba
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1378
Od: 25 cze 2008, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolejna Storczykomaniaczka:)

Post »

Maleństwo jest śliczne :)
Nie zgodzę się z basia.h12 w kwestii przesadzania. Mam kilka podobnych maluszków i wszystkie posadzone w sphagnum. Jak dotychczas, a niektóre mam już ok. 2 lat, czują się b. dobrze w tym podłożu. Zbyt pochopne przesadzanie może mu zaszkodzić. W tak maleńkiej doniczce podłoże przesycha dość szybko, trzeba tylko obserwować i podlewać w miarę potrzeby.Ogólnie jestem przeciwniczką częstego przesadzania, które zawsze jest szokiem dla rośliny i często przynosi więcej strat niż korzyści. Jeśli chodzi o żółknięcie liści, gdy proces ten zaczyna się od czubka jest to naturalne zjawisko i najlepiej liść zostawić do całkowitego zeschnięcia. Życzę powodzenia w opiece nad maleństwem ;:63
Awatar użytkownika
Agita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2327
Od: 5 lis 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Kolejna Storczykomaniaczka:)

Post »

Basiu, uważam, że Mamba dobrze mówi- zostaw jak jest, korzenie wyglądają zdrowo, tylko pilnuj żeby nie przelać- raczej zraszaj całość niż mocz.

Rok temu też kupiłam maluszka w sphagnum- miał 3 liście z 5-ciu pożółkłe, ale stał w wysuszonym sphagnum na wiór- kupiłam go z przeceny, zaczęłam podlewać i 2 listki się zregenerowały, zzieleniały ponownie o dziwo, odpadł tylko jeden.

To żółknięcie u Ciebie to wg mnie typowe starzenie się listka. Wszystko będzie z nim dobrze, zobaczysz! :)
Maleństwo cudne, zestaw kolorystyczny z doniczką- marzenie! :)
Pozdrawiam, Agnieszka
Storczyki cz. I ; Storczyki cz. II ; Tu inne zielone
"Nie ma jednej prawdy, jeśli rzetelnie obserwuje się człowieka" Z. Zapasiewicz
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Kolejna Storczykomaniaczka:)

Post »

Ale piękny miniaturek :).
Blue Monkey
500p
500p
Posty: 501
Od: 31 gru 2008, o 20:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolejna Storczykomaniaczka:)

Post »

Dziewczyny dzięki za rady :D

Aniu widziałaś miniaturki w Kauflandzie i nie kupiłaś? :shock:

Basiu.h12 witaj :wit Dziękuję za radę. Już raz się pośpieszyłam z przesadzaniem miniaturki ze sphagnum do kory co skończyło się zmarnowaniem roślinki więc chyba nie będę się śpieszyć tym razem...

Mambo cześć ;:7 Dzięki za to co napisałaś, uspokoiłaś mnie :) Utwierdziłam się w decyzji żeby na razie nie przesadzać ;:108 Zastanowię się nad tym jak przekwitnie bo chyba mu na prawdę ciasno. Co do przesychania podłoża to może zrobić dziurki w doniczce dla lepszej wentylacji, jak sądzisz?

Agnieszko Ty też mnie uspokoiłaś, dzięki ;:196 To sphagnum jest wilgotne, więc zaczekam aż przeschnie, a potem będę zraszać tak jak radzisz ;:108
Jak miło, że doceniłaś osłonkę ;:138

Dusiu dziękuję, cieszę się, że Ci się podoba :D

Dziś zdarzyło się coś STRASZNEGO!!!
Gigant został niechcący zepchnięty na podłogę :evil:
Mieliśmy oboje niesamowite szczęście, że nie złamał mu się żaden pęd (uffff) odpadły dwa kwiatuszki (szkoda mi zwłaszcza jednego, to był taki nieśmiały pączek, otwierał sie powolutku chyba z tydzień i dziś właśnie kiedy ukazał się w całej okazałości :cry: ) i nadłamał się jeden z liści:/

Z ciekawostek dodam jeszcze, że nie wytrzymałam i zajrzałam (delikatnie) co to jest za tajemniczy COŚ w mojej Miltonii. Pamiętacie? pokazywałam go kilka postów wyżej. Okazało się, że miałam rację, nie był to pędzik, a stary, uschnięty korzonek.
Czyli nadal czekam na swój pierwszy pęd...
Pozdrawiam, Basia:)
empe88
200p
200p
Posty: 272
Od: 18 mar 2010, o 14:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ZG

Re: Kolejna Storczykomaniaczka:)

Post »

Och Basiuuuu... Zapowiedz storczykom, że limit pecha wyczerpany! ;:14 ;:14 ;:14 Niech się nie ważą upadać, dawać sobie coś ułamać albo uschnąć albo zalać, nic nic nic. Nie wolno. Kwitniemy, drogie towarzystwo! I puszczamy nowe pędziki! Basia czeka! ;:65 ;:65 ;:65
Magda
Awatar użytkownika
Mamba
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1378
Od: 25 cze 2008, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolejna Storczykomaniaczka:)

Post »

Basiu, cieszę się, że mogę podzielić się swoim doświadczeniem :) Tak jak pisałam, mam kilka miniaturek ( 6 :wink: ) i wszystkie rosną w sphagnum, poza jedną która "wyszła" z doniczki co zmusiło mnie do przesadzenia jej do większej :D ale z drobnym podłożem. W dwóch doniczkach zrobiłam małe dziurki, a w pozostałych nie i nie widzę szczególnej różnicy w przesychaniu podłoża :roll: Te doniczki są tak maleńkie, a korzeni sporo, że w zasadzie podłoże przesycha dość szybko. Oprócz zraszania, po przeschnięciu sphagnum, na chwilę zanurzam całą doniczkę w wodzie, żeby mocniej je nawodnić. Mam wrażenie, że one lubią takie podłoże i wilgoć. Storczyki lubią tez jak jest im ciasno. Uważam, że możesz spokojnie go trzymać w takim stanie jak jest, obserwować i opiekę dostosować do jego potrzeb, a wszystko będzie dobrze ;:108 Powodzenia i niech długo cieszy Twoje oczy ;:3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”