Ogrody botaniczne, parki, itp.

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Cieszę się , Kasiu, że komuś przydałam się moja relacja :D Jeśli możesz wklej zdjęcia , tego nigdy za wiele, sama chętnie obejrzę.
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
tengel27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 6 sie 2007, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Nowinka z Przelewic: w niedzielę wykluły nam się 3 małe pawiątka :)

Obrazek
Dawid
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Za oknem zimno, choć to dopiero wrzesień...Dziś mam kiepski dzień, więc "umilam "go sobie wspominaniem wakacyjnych wędrówek. Tam przynajmniej było ciepło i słonecznie ;:3
Powędrujcie wraz ze mną przez rozległyRezerwat Przyrody Camarque na południu Francji. To kraina lagun, bagien i ptactwa wodnego , a także tereny bezkresnych pastwisk, gdzie wypasają się czarne byki i białe konie.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Rzeczywiście koni pełno wszędzie... swobodnie się pasą, albo czekają na jeźdźców , gotowe do wycieczki. Co ciekawe - hoduje się tu wyłącznie białe, ale źrebaki rodzą się ciemne i dopiero z wiekiem bieleją... Stad czarnych byków nie udało mi się sfotografować - były zbyt daleko, a zoom słabiutki...

Obrazek Obrazek

Za to na mokradłach w parku ornitologicznym byłam tak blisko różowoskrzydłych flamingów , jak nigdy dotąd...

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Po Camarque można podróżować samochodem, rowerem, konno i ...pieszo. Zawsze należy mieć przy sobie wodę do picia i ...OFF ! Najlepiej w większej ilości, bo i komarów tam zatrzęsienie :wink:
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
FIGA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6999
Od: 16 cze 2007, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Śliczne miejsca :P
Niesamowite widoki :P
Moje linki
KATARZYNA
Awatar użytkownika
Dorota T.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1379
Od: 11 mar 2007, o 12:09
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Dobrze, że istnieje taki wątek, możemy poznać i nacieszyć oczy pięknymi widokami nie ruszając się z domu. Może to być również kopalnia pomysłów na spędzenie wolnego czasu.
Ja pokażę Wam mijsce, które mnie przyciąga jak magnes podczas każdego pobytu w Łebie. Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek
Inter vepres rosae nascuntur. Róże rosną wśród cierni.
Mój ogródek-cz.1 ... Mój ogródek-cz.2 ...
Awatar użytkownika
KarolinaL
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1290
Od: 2 kwie 2007, o 18:08
Lokalizacja: Poznań

Post »

Ależ piękne miejsca pokazujecie dziewczyny! Aż się chce gdzieś jechać. Ale jesienią, to mnie najbardziej w góry ciągnie. Może ktoś ma jakieś górskie widoczki? :wink:
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Za oknami szaro, wietrznie i...deszczowo :( Co powiecie na zmianę klimatu ( tak +35 st. i pełne ;:3 ) ?
Oto zdjęcia z miejsca , gdzie po raz pierwszy w życiu chowałam się przed słońcem w cieniu ... kaktusów !

OGRÓD EGZOTYCZNY w MONAKO
To podobno największy ogród tego typu w Europie.Usytuowany jest na skalnym cyplu wznoszących się stromo nad wybrzeżem i już sam widok na morze, zatokę i maleńkie Monako - zapiera dech w piersiach.Zgromadzono tu niezwykłą obfitość kaktusów i innych sukulentów oraz roślin charakterystycznych dla obszarów półpustynnych - w sumie ponad 6000 odmian !!! Ogród założono w 1912 r. a otwarto dla zwiedzających w 1933.
Wędruje się tu pośród kolczastych i kwitnących piękności skalną ścieżką, tylko miejscami ocienioną. Żar leje się z nieba , jest słonecznie, gorąco i ...pięknie .Popatrzcie sami :




Obrazek Obrazek

Wejście do ogrodu znajduje się ,na szczęście, na górze ,a trasa zwiedzania wiedzie w dół skały...

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Kolejne zdjęcia w cz. II. :D ...czyli cdn.
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
goni@k
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 18 wrz 2006, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą
Kontakt:

Post »

Piękne i ciekawe widoki ,i ta egzotyczna roślinność na prawie białych skałach ..... :D
Bardzo mi się podoba Eonium drzewiaste ,cudne czarne rozetki .
Awatar użytkownika
Dorota T.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1379
Od: 11 mar 2007, o 12:09
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Piękne widoki serwujesz nam Ewelinko.
Ja nie przepadam za żarem lejącym się z nieba, ale jak siąpi tygodniami to marzę o odmianie, a dzięki Forum i Forumkom mogę choć duszę ogrzać.
Przeraża mnie to najeżone towarzystwo :shock: , a jednocześnie fascynuje.
Inter vepres rosae nascuntur. Róże rosną wśród cierni.
Mój ogródek-cz.1 ... Mój ogródek-cz.2 ...
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

OGRÓD EGZOTYCZNY w MONAKO - cz. II

Na terenie ogrodu znajduje się także ciekawa jaskinia,pełna form naciekowych utworzonych z roztworu soli morskiej.Można ją traktować jako miejsce wytchnienia- jest tu o wiele chłodniej niż na zewnątrz , a temperatura jest podobno stała przez cały rok i wynosi TYLKO 21st.C.


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Po wyjściu z jaskini kontynuujemy egzotyczny spacer... ;:65 Idziemy po mostkach, schodkach i kładkach łączących kolejne półki skalne.Ten teren zaspokaja wszystkie wymagania sukulentów( korzystny mikroklimat dla roślin, ciężki dla ludzi...),toteż rosną wspaniale. Większość okazów ma po kilkadziesiąt lat !!!


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Na koniec ciekawostka - coś , co bardzo mi się podoba. Księstwo Monako jest maleńkie, ma powierzchnię zaledwie 2 km.2. Dlatego prywatne ogrody zakładane są ...na dachach ! Z góry wygląda to tak
Obrazek Obrazek
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
basga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7700
Od: 12 sie 2007, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

O matko...normalnie dech zapiera...przecież ja się zaraz rozchoruję od tych cudności!
Awatar użytkownika
mike1
100p
100p
Posty: 120
Od: 21 sie 2007, o 21:12

Post »

Nela pisze:Mało mam okazji do zobaczenia takich wspaniałości- bardzo nie lubię podróżować...
Nelo - a Krasiczyn, Łańcut, Sieniawa, Bolestraszyce:?: To naprawdę piękne miejsca :!:
xxx-etka
50p
50p
Posty: 58
Od: 24 sty 2007, o 14:26
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

Założenie pałacowo-parkowe Sanssouci pod Poczdamem znane głównie z widoku na ogrody tarasowe. A za tymi oknami inspektowymi na tarasach rosną drzewka figowe.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Moc serdecznych pozdrowień
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”