Storczyki Storczykowej

Awatar użytkownika
axela
100p
100p
Posty: 159
Od: 20 mar 2009, o 17:42
Lokalizacja: Szczecin

Re: Storczyki Storczykowej

Post »

Zamiast w korze był posadzony w drobne kawałki węgla
to chyba dobrze? węgiel szybciej wysycha i jest jakby antybakteryjny... wydaje mi się że się pośpieszyłaś z przesadzaniem tym bardziej kwitnącego i ładnie utrzymanego kwiata.
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Storczyki Storczykowej

Post »

On już przekwitł. Specjalnie czekałam z przesadzeniem aż przekwitnie. Ale dobrze, że to zrobiłam, bo korzonki w środku były słabe, niektóre uschnięte. Trochę węgla mu dałam do podłoża, ale wcześniej miał sam węgiel. Teraz w podłożu ma korę, takie dziwne białe kamyki, które były w podłożu i trochę tego węgla.
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Storczyki Storczykowej

Post »

Już 14 Phalaenopsis ma pędziki. Dzisiaj znalazłam na takim białym z przeceny, pomarańczowym (kwitnie ponad rok, właśnie zrzucił ostatni kwiat, a już mu idzie nowy pędzik) i żółtym z różową warżką (trzeci jego pęd w tym roku). Keiki pink panthera puszcza nie 2 pędziki, ale 3, bo mu wychodzi coś, co na korzonek nie wygląda. Pink panther w sumie ma 3 stare pędy i 4 nowe: 1 na roślinie, 3 na keiki. Z oddzieleniem keika będę musiała jeszcze poczekać, bo szkoda tych pędzików. A na pędzie Vandy niedługo zaczną rozdzielać się łuski okrywające pąki. Strasznie szybko urósł.

A to mój temat z rysunkami:
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =3&t=28167
Teraz tam będę wklejać moje rysunki, obrazy itp., żeby ten dział mieć tylko na storczyki.
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Storczyki Storczykowej

Post »

Aj Dusiu, toż to szaleństwo kwiatowe się zapowiada :) powodzenia i niech szybciutko zakwitną
Awatar użytkownika
sonia
1000p
1000p
Posty: 1086
Od: 21 maja 2007, o 00:50
Lokalizacja: pomorskie

Re: Storczyki Storczykowej

Post »

Dusiu ale się u Ciebie dzieje :D tyle pędów kwiatowych, trzymam kciuki, by wszystkie się pięknie rozwinęły :heja
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Storczyki Storczykowej

Post »

Jest trochę tych pędzików, ale jak będzie więcej, to się nie pogniewam. Ale jednemu jakby stoi w miejscu, więc nie wiem, co z tego będzie.

A dzisiaj mi w końcu T. zrobił półeczkę do okna. Na razie są na niej 2 Phal. Niestety nie ma ta półeczka barierek zapobiegających wypadnięciu storczyka.

A łuseczki na pędziku Vandy już się rozdzielają, niedługo wyjdą pąki.
Awatar użytkownika
Agita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2327
Od: 5 lis 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Storczyki Storczykowej

Post »

To pokaż jak ta półeczka wygląda :) Jeśli wisi na jakichś łancuszkach, czy sznureczkach, możesz przywiązać do nich poziomo choćby sznureczek na wys. 10cm nad półeczką, żeby przytrzymywał doniczki, bo nie odważyłabym się postawić ich bez zabezpieczenia...

Wracając do tego czerwonego cuda z allegro- nawet go wcześniej oglądałam, tylko zapomniałam, a to zdjęcie na stronie ogólnej strasznie przekłamane, wygląda na jakiś ciapany różowy. Ale cena zaporowa!! Zobacz Duśka jak Ci dobrze, wystarczy,m że bardzo chcesz... ;)
Pozdrawiam, Agnieszka
Storczyki cz. I ; Storczyki cz. II ; Tu inne zielone
"Nie ma jednej prawdy, jeśli rzetelnie obserwuje się człowieka" Z. Zapasiewicz
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Storczyki Storczykowej

Post »

Agita pisze:To pokaż jak ta półeczka wygląda :) Jeśli wisi na jakichś łancuszkach, czy sznureczkach, możesz przywiązać do nich poziomo choćby sznureczek na wys. 10cm nad półeczką, żeby przytrzymywał doniczki, bo nie odważyłabym się postawić ich bez zabezpieczenia...

Wracając do tego czerwonego cuda z allegro- nawet go wcześniej oglądałam, tylko zapomniałam, a to zdjęcie na stronie ogólnej strasznie przekłamane, wygląda na jakiś ciapany różowy. Ale cena zaporowa!! Zobacz Duśka jak Ci dobrze, wystarczy,m że bardzo chcesz... ;)

Zrobiłam półeczce zdjęcie i zaraz wstawię. A sznureczek jakiś muszę znajść i poprzywiązuję do łańcuszków. Półeczka jest stabilna, bo z jednej strony opiera się o szybę, ale wolałabym, by były takie deseczki jak w półkach innych osób z tego forum, które takie mają.

Tego czerwonego udało mi się kupić tylko dlatego, że mam dar przekonywania ;) . Udało mi się go kupić trochę taniej niż był wystawiony. Niby mogłam wziąść tego tańszego, ale nie spodobały mi się jego liścia. Ten też ma parę plamek, ale na razie nic się z nimi nie dzieje.


Półeczka:
Obrazek
vitax
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 5 sie 2009, o 21:44

Re: Storczyki Storczykowej

Post »

wow super :D ja u siebie też muszę o czymś pomyśleć bo po dzisiejszych zakupach już całkiem nie mam miejsca ;:223
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Storczyki Storczykowej

Post »

Cieszę się, że półeczka się podoba. Trochę więcej miejsca będzie, jak jest.
Awatar użytkownika
grazka2211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2820
Od: 14 paź 2008, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: MILICZ-CAVAN-IRLANDIA

Re: Storczyki Storczykowej

Post »

Dusiu pomysłowa ta półeczka,a ile doniczek,hoho
doniczkowe , prace mojej córki ZAPRASZAM.
Przepraszam za błędy w tekstach .Winą jest sprzęt z którego korzystam .
Awatar użytkownika
-ewelina-
500p
500p
Posty: 677
Od: 14 sie 2007, o 23:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Storczyki Storczykowej

Post »

Fajnie, że doczekałaś się półeczki ;:138
Tatko stanął na wysokości zadania, a Ty tylko delikatnie ją teraz zmodernizujesz ;)
Storczykowa pisze:Cieszę się, że półeczka się podoba. Trochę więcej miejsca będzie, jak jest.
Więcej miejsca :?:
Pewnie do następnej wystawy ;)


Pozdrawiam,
Ewelina
Awatar użytkownika
asiula13
1000p
1000p
Posty: 1320
Od: 16 cze 2009, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Mielca, nieopodal lasu ;)

Re: Storczyki Storczykowej

Post »

Świetny pomysł z półeczką :D :D
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”