Ranczo Nokły cz. 4.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
skorpion811-51
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7255
Od: 21 lis 2009, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie Milicz

Re: Ranczo Nokły cz. 4.

Post »

Witam Tadeusz pospacerowałam sobie po tym Twoim pięknym ogrodzie i jestem zachwycona śliczny ,ale musiałeś włożyć ogrom pracy i nie tylko ;:180 .Chyba trzeba od Ciebie się uczyć jak robić ogród. ;:14
Rzekła pszczółka do motyla nikt nie widzi więc zapylaj.
MOJE LINKI , Pusta miska -kliknij
SERDECZNIE ZAPRASZAM STASIA
maryla73ab
1000p
1000p
Posty: 3139
Od: 26 sie 2008, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ranczo Nokły cz. 4.

Post »

Witam...na taki spektakl różaneczników warto czekać cały rok...warzywnik i trawnik marzenie... :D
pozdrawiam Maryla...

Moje wątki
Awatar użytkownika
pamelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7288
Od: 30 gru 2009, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Ranczo Nokły cz. 4.

Post »

Tak więc trafiłam do Twojego kolejnego wątku :uszy
Jak zwykle piękne zdjęcia i piękne roślinki, takie już dojrzełe :uszy
tadeusz48 pisze: Obrazek
Widzę, ze sośnica bardzo dobrze zniosła długo, śnieżną zimę :tan
tadeusz48 pisze: Obrazek
A cóż to za cudo?
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11413
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ranczo Nokły cz. 4.

Post »

Tadeuszu wspaniała przestrzeń w Waszym ogrodzie, pomimo ogromnej ilości już posadzonych roślin, jeszcze długo możesz realizować swoje marzenia.
Cudowne kolory irysów.
Pozdrawiam serdecznie. :) :) :)
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ranczo Nokły cz. 4.

Post »

Tadeuszu!
Dziękuję za odwiedziny i miłe słowa. Tobie i Waszemu Ranczo życzę zawsze bezpiecznej aury!
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3919
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ranczo Nokły cz. 4.

Post »

Pięknie skomponowane rabaty, wraz z trawnikiem przypominają angielski ogród. Kosaćce prezentują się fantastycznie. Dołączam do zachwytów nad sośnicą - jest w znakomitym stanie.
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3403
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ranczo Nokły cz. 4.

Post »

GENIU- dziękuję za odwiedziny,sośnica jest w naszym ogrodzie już od pięciu lat, jej wysokość zbliża się do 1.5 metra. Nasz ogród jest duży, ale i pracy jest w nim dużo, gdybym nie był na emeryturze i dysponował pełnym wolnym czasem nie dał bym rady utrzymać wszystko w ogrodzie w należytym stanie.

Rzadko zdarza mi się w ogrodzie bym to ja szukał pracy, zazwyczaj praca czeka na mnie. Fakt, nie zasuwam jak "samochodzik", robię powoli, odpoczywam, ale zawsze jest co robić.
Z Anią wymieniliśmy się numerem telefonu, i z niecierpliwością czekamy na Wasz przyjazd, a pogoda ? ,zobaczymy co nam się trafi.

KATARZYNO- dziękuję za spacer po naszym ogrodzie,cieszy nas że zatrzymałaś się na chwilę przy naszym ogrodzie, bo życie w naszym ogrodzie toczy się powolnym rytmem. Czas "szaleńczego pędu" razem z żoną mamy ( na szczęście) za sobą. W "szaleńczym pędzie", teraz uczestniczą nasze dzieci, dlatego też ich pobyt w Nokłach jest ,tak jak to Ty nazwałaś, złapaniem oddechu w tym szaleńczym pędzie, chwilą by przystanąć , zwolnić i odpocząć w tym pięknym miejscu na ziemi.

ANIU KUBANKI-dziękuję za odwiedziny, i cieszymy się że zdecydowaliście się na podróż przez "pół Polski" by odwiedzić nas w Nokłach.Nasz ogród jest, jak sama zobaczysz w pięknym zakątku, dookoła cisza i dziewicza przyroda. W naszym ogrodzie jest ciągle kolorowo, ciągle coś kwitnie, a gdzie spojrzysz ,tak widać soczystą zieleń.

STASIU- dziękuję za spacer po naszym ogrodzie i za ciepłe słowa o naszej pracy w tym ogrodzie. Pracy ,rzeczywiście było dużo, na szczęście rozłożona była ona w czasie ostatnich dziesięciu lat, no i.... człowiek był trochę młodszy jak zaczynaliśmy urządzanie tego ogrodu.

A uczyć się , ... to najlepiej na cudzych błędach, bo na swoich, to dużo kosztuje. Były i u nas błędy, ale kto się ochoczo chwali swoimi błędami, dobrze że jest takie Forum i że można w nim przekazać innym swoje doświadczenia, bo w "mądrych " książkach ,dobrze piszą, tylko to co napisane ,trudno przetłumaczyć na praktyczne zastosowanie.

MARYLO- dziękuję za odwiedziny, rzeczywiście ,nasze różaneczniki dały w tym roku piękny pokaz swoich możliwości, z naddatkiem nadrobiły ubiegłoroczne zniszczenia kwiatów przez majowe przymrozki.

JOLU- dziękuję za odwiedziny, sośnica ma się dobrze, już widać tegoroczne przyrosty, trochę się o nią obawiałem zimą, ale "mężnie" zniosła poniżej trzydziestostopniowe mrozy, jakie byłe tej zimy w naszym ogrodzie.

A drugie zdjęcie ,to skojarzyło mi się z czapką na głowie angielskiego żołnierza stojącego na warcie przed pałacem królewskim . W rzeczywistości jest to główny pęd wzrostu świerku odmiany "Virgata"- wężowego , którego w całości pokazuję na zdjęciu poniżej.



Obrazek

TAJKO- dziękuję za odwiedziny, w naszym ogrodzie tej przestrzeni jest, ale nie chcę "buszu", chce widzieć jak się nasze wnuki bawią, bo to najpiękniejsze co można obserwować, sama wiesz że co za dużo , to też nie jest dobre.

Zakup roślinek , to już choroba, jak kleptomania, człowiek zaczyna się już nie kontrolować, tak samo się dzieje i ze mną, ale staram się być coraz bardziej wybredny w wyborze roślin do ogrodu, bo naprawdę ,nie mam już gdzie, co, posadzić , a zresztą szkoda mi każdej piędzi mojego trawnika.

AGUŚ- dziękuję za odwiedziny, mam nadzieję że u Ciebie już woda ustąpiła i możesz przystąpić do naprawiania szkód popowodziowych.Na szczecie naszym NOKŁOM nic w tym roku nie zagrażało.

ZIELOINA ANIU- dziękuję za odwiedziny i za słowa uznania o naszej pracy w ogrodzie. Porównanie naszego ogrodu, chociaż w części do angielskich ogrodów jest ogromnym wyróżnieniem , na które nie zasługujemy .Sośnica jest jednym z rarytasów w naszym ogrodzie.

Czas nieubłaganie biegnie, na różanecznikach kwiaty zaczynają więdnąć i powoli opadać, znowu trzeba będzie czekać prawie rok na kolejne kwitnienie tych kwiatów.

A tak przedstawia się ogród w dniu dzisiejszym:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kubanki
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1981
Od: 28 sie 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Ranczo Nokły cz. 4.

Post »

Tadeuszu, więc dziś 13 ;) Strasznie się cieszę na oglądanie tych rzadkich okazów na żywo, ale także na oglądanie popularnych roślin, które są już dojrzałe i osiągnęły prawie docelową wielkość. To dla mnie będzie bardzo ciekawa lekcja.
Nie dziwię Ci się, że szkoda Ci każdego kawałka tego cudownego trawnika. Na pewno stanowi on w dużej mierze o charakterze ogrodu. A dla wnuków to cała radość poszaleć na takiej trawie...
Rododendron na ostatnim zdjęciu to istne cudo - prawie nie widać liści spod kwiatów :shock:
Ania
Mój ogród cz. 1, cz. 2
Awatar użytkownika
sosna1
500p
500p
Posty: 673
Od: 23 mar 2010, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Mazury

Re: Ranczo Nokły cz. 4.

Post »

Tadeuszu, codziennie odwiedzam Wasz cudny ogród. Wizyta w nim zdecydowanie poprawia mi nastrój. Wszystko jest takie piękne. Bardzo podoba mi się równowaga pomiędzy ilocią kwitnących roślin i tą wspaniałą zielenią. I te kolory - są fantastyczne.
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Ranczo Nokły cz. 4.

Post »

Witaj Tadeusz cieszę się że ten piękny ogród już nie długo zobaczę na własne oczy .

W moim ogrodzie brakuje właśnie trawników ,już wyobrażam sobie jak wnuczka biega i bawi się na nim , ale nie można mieć wszystkiego szczególnie jak się ma mały ogródeczek.
A sośnica cudna 1,5 metra to już coś , oczywiście w moim ogrodzie bo w Twoim to pewnie wydaje się maleństwo :;230

Genia :wit
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3403
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ranczo Nokły cz. 4.

Post »

ANIU- dziękuję za odwiedziny, coraz bliżej do Waszej wizyty w Nokłach,zobaczycie jak nam się żyje w tych Nokłach. Roślin rośnie dużo w ogrodzie ale "dojrzałych" roślin jest niewiele, największe zakupy roślin i sadzenie ich w ogrodzie dokonywane były w latach 2004-2007, a więc tym roślinom jeszcze daleko do "dojrzałości. Rododendrony powoli kończą już kwitnienie, zadowolony jestem z tegorocznego kwitnienia tych roślin.

ZOSIU- dziękuję za odwiedziny i ciepłe słowa o naszym ogrodzie. Tegoroczna wiosna, jest zdecydowanie lepsza dla roślin , niż ubiegłoroczna. Majowa pogoda( u nas jest ciepło i wilgotno) , wybitnie korzystnie wpływa na nasze rośliny. W ogrodzie w przewadze są rośliny iglaste, ale również dużo jest kwitnących drzew i krzewów.

GENIU- dziękuję za odwiedziny, rzeczywiście, jak wnuczka stanie na nogi, potrzeba jej w ogrodzie dużo trawnika, obawiam się że będziesz musiała ograniczyć powierzchnię na kwiaty, zresztą jestem pewien że Ci wnuczka w tym aktywnie pomoże( no bo , jak to nie zerwać tak pięknego kwiatka)

Sośnica zdrowo rośnie, mam nadzieję że urośnie na duże drzewo,ma dookoła dużo miejsca na dalszy wzrost.

Kończy się ostatni, majowy weekend ,aktywnie spędziliśmy go w Nokłach, niektórzy nawet mocno się napracowali w obrębie stawu, ja oczywiście zająłem się spacerem za kosiarką- już po raz siódmy w tym roku.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
HalinaK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9423
Od: 12 paź 2008, o 11:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Ranczo Nokły cz. 4.

Post »

Tadeuszu ;:167 miło spędziłam czas w Twoim przepięknym ogrodzie :wit
Cieplutko pozdrawiam, Halina ;:194
W moim ogródeczku :wink: HalinaK-linki :D
Awatar użytkownika
liska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10568
Od: 24 mar 2008, o 20:07
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ranczo Nokły cz. 4.

Post »

Taduszu nastepnym razem pojedziecie z nami?

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=224

szkoda, że nie mogliście..
z uśmiechami Iza
u liski
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”