Ranczo Nokły cz. 4.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
elsi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4841
Od: 17 sty 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ranczo Nokły cz. 4.

Post »

Chyba na warzywniku najbardziej widać, jak późno zaczęłam wiosną pracować na dworze :roll:
U mnie wszystko ledwie co z ziemi wyszło.
Miałam popatrzeć na kwitnące różaneczniki, ale po południu postraszyła mnie burza,
zapowiadało się na burzę, a potem się rozeszło . :wink:
Pozdrawiam. Elżbieta
Ogród Elżbiety
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Ranczo Nokły cz. 4.

Post »

Witaj Tadeusz podziwiam cały Twój ogród , ale zobaczyłam piękne brązowe odmiany irysów
chyba 2 różne wcześniej nie widziałam ich u Ciebie , piękne .a śledzę dość wnikliwie zastanawiając co wziąć Wam żeby w Waszym ogrodzie kwitło troszkę mojego ogrodu .
Genia
Awatar użytkownika
dkny
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1616
Od: 3 wrz 2009, o 18:55
Lokalizacja: Ziemia Lubuska

Re: Ranczo Nokły cz. 4.

Post »

Już piwonia kwitnie? :shock: Coraz częsciej zastanawiam się, gdzie posadzić irysy... są takie barwne i cudne! Twoje mają bardzo ciekawe kolory! A ich "faktura" Ach! i Och! :D
jozefek001
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 26 mar 2010, o 21:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ranczo Nokły cz. 4.

Post »

Tadziu! Co tak u Ciebie- bo u mnie 120cm wody- mam działkę między Odrą a wałem wprawdzie przy samym wale ale... Ty lokalizację masz podobnie zagrożoną- więc się niepokoję zwłaszcza, że to Twoje lata wybitnych starań. Pozdrawiam- Józefek.
Awatar użytkownika
liska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10568
Od: 24 mar 2008, o 20:07
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ranczo Nokły cz. 4.

Post »

Tadeuszu ja przychodzę ale nic nie mówie bo głupio pisać ciągle.. że stworzyłeś raj

a wpisuję się dziś bo nowy wątek i chcę dostawac powiadomienia :)

:wit
z uśmiechami Iza
u liski
Awatar użytkownika
Donneczka
200p
200p
Posty: 348
Od: 16 cze 2009, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ELBLĄG OKOLICE

Re: Ranczo Nokły cz. 4.

Post »

Witaj Tadeuszu....Piekne masz te azalie...tez mam kilka ale w tym roku przemarzło kilka i słabo kwitły....
Awatar użytkownika
EwkaEs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9778
Od: 9 lip 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Re: Ranczo Nokły cz. 4.

Post »

Tadeuszu,że zielonej cebulki cały piękny łan skubnęłam w Nokłach troszkę do kupnych pomidorów.Widzę,że w szklarni już są niektóre konsumpcyjne smakołyki!A jeśli niskopienny pies spokojnie się po Ranczu przechadza znaczy Twoja rzeka niegroźna w ten paskudny dla innych czas.
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11413
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ranczo Nokły cz. 4.

Post »

Witaj Tadeuszu.
Widzę wzorowo prowadzony warzywniak, stosujecie uprawę współrzędną, gdzie w sposób ekologiczny eliminuje się większość chorób i szkodników warzyw.
Iryski- śliczne kolory. :) :) :)
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3919
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ranczo Nokły cz. 4.

Post »

Co za warzywnik :shock: Wzorcowe te rzędy, widać że wszystko odwdzięcza się za troskę. Jestem pod wielkim wrażeniem.
Kosaćce masz o niezbyt często spotykanej barwie. Zjawiskowo piękne.
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3402
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ranczo Nokły cz. 4.

Post »

ELŻBIETO-dziękuję za odwiedziny w realu i wirtualnie, nasz warzywnik też nie był za wcześnie zagospodarowywany, czekaliśmy trochę na oracza z koniem.Cieszę się że szczęśliwie dojechałaś do domu ( i nie zmokłaś), druga tura pomidorków nadal czeka na Ciebie.

GENIU- dziękuję za odwiedziny, tych brązowych irysów mamy trzy odmiany:

Obrazek

Najlepszym prezentem dla Nas będzie Wasza obecność w naszym ogrodzie.

ANETKO-dziękuję za odwiedziny, piwonie kwitną już, okazało się że ogrodzie w tym roku kwitnie trzy piwonie lekarskie, przepraszam, cztery, bo przy piwonii drzewiastej z poniżej szczepienia wyrósł piękny pąk kwiatowy piwonii lekarskiej, dopiero ELSI , będąc w naszym ogrodzie ,to zauważyła, ja wcześniej nie zwracałem uwagi.

Watro mieć w ogrodzie irysy, to piękne kwiaty i długo kwitną , w naszym są jeszcze takie irysy;

Obrazek

Obrazek

Obrazek

JÓZEFKU- dziękuję za spacer po naszym ogrodzie, w tej chwili nie zazdroszczę Ci ogrodu w takim miejscu, nasz ogród , mimo że jest bezpośrednio nad rzeką nie był zagrożony podtopieniem, lustro rzeki jest obniżone w stosunku do poziomu działki prawie 2.5 metra, niby dużo ,ale tak naprawdę to nas mimo że padał deszcz nie było go za dużo.

IZO- dziękuję za odwiedziny, cieszy nas że lubisz do nas zaglądać, a raj jest dla nas naprawdę prawdziwy, w niebie takiego raju nie będziemy mieli jak w Nokłach. Zdjęć mam bardzo dużo i jedynym ograniczeniem w ich ilości jest limit transferu w fotosiku.

DOROTKO-dziękuję za odwiedziny, w tym roku nadspodziewanie dobrze zakwitły nasze różaneczniki. Z dziesięciu rododendronów nie zakwitł tylko jeden, kupiony w ubiegłym roku z ogromną ilością kwiatów, pewnie się za mocno zmęczył, że w tym roku z kwitnieniem pauzuje. Z dziewięciu azalii, również tylko jedna nie kwitnie w tym roku. Oto jeszcze nie pokazywane w tym roku kwitnące azalie;

Obrazek

Obrazek

EWO JANINO-dziękuję za odwiedziny, jakoś nie zauważyłem by ubyło nam zielonej cebulki, zresztą jest jej tyle że nie zauważyłem. Jeszcze troszeczkę czasu, a będziesz miała możliwość( niestety, tylko wirtualną) i posmakować naszych pomidorków, pięknie rosną w szklarni.

Nasz niskopienny piesek wszystkiego pilnuje w ogrodzie, dla tych zza płotu jest niezmiernie groźny, tych co są już na ogrodzie jest w stanie zamęczyć swoim zachowaniem. U nas po prawdzie, to nie było opadów, to i skąd ma się znależć "wielka woda", trochę popadało, ale daleko było do tych opadów na południu kraju.

TAJKO- dziękuję za odwiedziny, od lat uprawiamy marchew we współrzędnymi z cebulą, dobrze na tym wychodzą warzywa i my mamy zdrowe i dorodne plony. Warzywa staramy się uprawiać bez stosowania środków chemicznym, jeżeli już to tylko w ostateczności.

ANIU- dziękuję za odwiedziny, troszeczkę wyjrzało słoneczko, ziemia obeschła , to i od razu trzeba było rozpocząć walkę z chwastami. Płużkiem zruszyłem międzyrzędzia i w słońcu szybko znikły chwasty, więc można było pokazać na zdjęciach warzywnik. Teraz na warzywniku będzie jeszcze trochę plewienia między rosnącymi roślinami, może jakaś "plewiaczka" nagoni się do pomocy.

Iryski , pokazane, zostało jeszcze do pokazania trochę innych roslinek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Ranczo Nokły cz. 4.

Post »

Tadeuszu dzięki za pokazanie zbliżeń irysków ;:196 .

Na 3 zdjęciu od końca to chyba sośnica widzę ze to już spory okaz nie jakieś tam maleństwo .
zazdroszczę Wam tych dużych ogrodów , z tego względu że możecie mieć piękne trawniki super iglaki a do tego też rabaty z kwitami nie zapominając o warzywniku .

Pozdrawiam Was i liczę dni do przyjazdu oby nam tylko pogoda dopisała .

Genia
Awatar użytkownika
kukimonster
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 15 sty 2010, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Ranczo Nokły cz. 4.

Post »

Tadeuszu! Nadszedł czas, że musiałam przystanąć w tym szaleńczym pędzie po pięknych ogrodach forumowiczów. Przystanęłam u Ciebie, bo bardzo lubię Twój ogród, podziwiam pracę Twoją, żony, córki. Fajnie jak ludziom po prostu się chce. Między innymi dzięki Tobie mi też się zaczęło chcieć i mój ogródek nie będzie tylko trawnikiem z żywopłotem. Pozdrawiam! :wit
Katarzyna
Awatar użytkownika
kubanki
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1981
Od: 28 sie 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Ranczo Nokły cz. 4.

Post »

Tadeuszu, w Nokłach teraz widzę cudownie. Kolorowo, a soczysta zieleń trawy podkreśla piękne roślinne rabaty. Nie mogę się doczekać spotkania. Zaczynam odliczanie: 14. Mam nadzieję, że wtedy również będzie kolorowo. Warzywniak prezentuje się jak zwykle wyjściowo ;:63
Jeśli chodzi o Wisłę, to nam ona na szczęście też nie zagraża, w linii prostej jest 5-6km, a my mieszkamy na zboczu pradoliny, tak wysoko woda na pewno by nie doszła. Pewnie nasz dom jest jednym z najwyżej położonych we wsi. Ja boję się raczej ognia. Mam trochę obsesję na tym punkcie, czasem śni mi się pożar, który niszczy nasz dom... Mieszkamy prawie w lesie i to suchym, sosnowym.
Ania
Mój ogród cz. 1, cz. 2
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”