Datura,dyskusje,prezentacje kwitnień cz.II (03-11.2008)

Rośliny doniczkowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
eowinka
50p
50p
Posty: 99
Od: 16 sie 2007, o 15:02
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Post »

U mnie kwitną teraz trzy datury: różowa, biała i pomarańczowa. Zapach białej roznosi się w promieniu kilkunastu metrów :) Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam serdecznie
Ilona
wanda509
50p
50p
Posty: 83
Od: 15 kwie 2008, o 16:34
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Witam. Ilonko piękne masz te datury..tylko pozazdrościc tak dorodnych okazów.. Powodzenia w pielęgnacji :D
Pozdrawiam Wanda
PARZYDŁO
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 25 cze 2008, o 21:09

Post »

Witam wszystkich,
tak czytam te Wasze posty i oglądam piękne zdjęcia z Waszymi kwiatami i nie mogę się napatrzeć. Sama mam na balkonie Daturę, bardzo małą , kupiłam ją jakieś dwa miesiące temu, raz mi zrzuciła wszystkie liście ponieważ nie miałam pojęcia że potrzebuje aż tyle wody. Aktualnie lepiej wygląda i nawet zauważyłam jeden pąk kwiatowy (-chyba?). Jutro zrobię jej zdjęcie. Moja na razie zna tylko wode, nawozami jeszcze jej nie potraktowałam. Weszłam na to forum aby się dowiedzieć jak ją pielęgnować. Nie sądziłam że to taki popularny kwiat.
Pozdrawiam Dorota
Awatar użytkownika
ewab123
500p
500p
Posty: 948
Od: 19 sie 2007, o 17:35
Lokalizacja: Warmia

Post »

Mam w tym roku trzy datury. Dwie są łososiowe , a jedna ma być podobno żółta. Wszystkie ładnie rosną, ale jeszcze nie kwitną. Ta największa ma ponad 100 kwiatów.To znaczy doliczyłam do stu i dalej mi się nie chciało. Wszystkie mają pąki, ale u mnie tu na Warmii wszystko zaczyna kwitnąć nieco później. Czekam z niecierpliwością na pełne kwitnienie. Chodzi mi po głowie taka myśl, czy obrywacie dolne liście swoich datur? Jak oglądam zdjęcia, to prawie u wszystkich pędy od dołu są gołe, a u mnie wszystkie moje datury mają liście od samego dołu. Może ja czegoś nie wiem i powinnam ja ogołocić?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21846
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Ewo jeśli Twoje datury tak pięknie rosną i mają tyle pąków - to nie ogałacaj ich z liści,bo po co.
Wszyscy, prawie wszyscy to robią bo krąży informacja ,że lepiej kwitną lub szukają optymalnego rozwiązania by zakwitły wreszcie, ale jak widać to nieprawda.
Zostaw swoje rośliny w spokoju :wink: są piękne takie jakie są a jak rozkwitną te pąki (szok ile ich już ma!!!)będą to najpiękniejsze datury pod słońcem.
Pozdrawiam serdecznie ;:109


A aaaa....tylko to żółknienie liści mnie zastanawia - to nie słońce z pewnością jest tego przyczyną-przenawożenie,może przędziorek ??? Może ktoś podpowie? :)
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
ewab123
500p
500p
Posty: 948
Od: 19 sie 2007, o 17:35
Lokalizacja: Warmia

Post »

Dziękuję Ci KaRo za szybką informację. To żółknięcie może być spowodowane przenawożeniem, bo robactwa nie widzę. Jak wlewam nawóz do wody, to często wleje mi się więcej...dużo więcej, a do tego podlewam pokrzywą. Muszę w takim razie trochę zmniejszyć jedzonko.
wanda509
50p
50p
Posty: 83
Od: 15 kwie 2008, o 16:34
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Witam. Ewo żółknięcie lisci to raczej nie z powodu za dużej ilości nawozu... po prostu ponad liściem rośnie nowy pęd i roślinka dostarcza mu więcej pokarmu.. aby mógł pięknie rosnąc wówczas liśc powinno sie oberwac gdyż będzie on tylko szpecił całą rośline. :( Ja tak robię ze swoimi daturami..(niestety coś za coś :wink: ). Nawozu nie zmniejszaj , gdyż przy takiej ilości kwiatów jest on niezbędny do rozwinięcia sie pączków..
pozdrawiam Wanda
Awatar użytkownika
ewab123
500p
500p
Posty: 948
Od: 19 sie 2007, o 17:35
Lokalizacja: Warmia

Post »

Dziękuję Wando. W takim razie część liści usunę. Nie dodają one uroku roślinie.
Awatar użytkownika
liska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10568
Od: 24 mar 2008, o 20:07
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

To i ja się pochwalę...

lada moment .....

Obrazek
z uśmiechami Iza
u liski
Awatar użytkownika
sudyk
50p
50p
Posty: 66
Od: 10 kwie 2008, o 18:37
Lokalizacja: Augustów

Post »

Zakwitła mi w końcu duża datura
krórej koloru nie znałam .
I dalej nie wiem czy to jest różowa czy łososiowa???????


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam GOSIA
wanda509
50p
50p
Posty: 83
Od: 15 kwie 2008, o 16:34
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Witam. Gosiu gdybyś dodała tylko dwa pierwsze zdjęcia to bym była skłonna powiedziec że to różowa ale na tym trzecim wygląda jak łososiowa... :roll: Tak że trudno powiedziec..Ale najważniejsze że pięknie kwitnie :!: :)
Oby tak dalej :!:
pozdrawiam Wanda
wanda509
50p
50p
Posty: 83
Od: 15 kwie 2008, o 16:34
Lokalizacja: lubelskie

Post »

liska pisze:To i ja się pochwalę...

lada moment .....

Obrazek
Witam.A jaki to ma byc kolor tej daturki.. :?:
Awatar użytkownika
kaja245
50p
50p
Posty: 53
Od: 23 lut 2008, o 13:58
Lokalizacja: województwo śląskie

Post »

Mam pytanie do Caroliny,która swoją dature trzyma w ziemi ,a nie w doniczce.Zrobiłam podobnie,kupiłam w hipermarkecie za 10zl tej wiosny i juz zakwitła.Jest to moja pierwsza datura,ale nie wiem co z nią zrobić na zimę,zostawić w ziemi odpowiednio zabezpieczjąc czy wykopać?
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”