Nasze Najlepsze Przepisy - DESERY, CIASTA i INNE WYPIEKI

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
basa gabriela

Post »

Nela czy dodajesz czasami do tej pianki budyń lub kisiel malinowy bez cukru? ja czasami dodaje i wychodzi taka apetyczna różowa pianka(beza).Oj dziewczyno kusisz tym pieczeniem i kusisz że chyba coś będę musiała pomyśleć. :D bo mi ślinka cieknie a ciasto twoje apetyczne ;:13


Pozdrawiam.Gabi. :D
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Post »

dzisiaj w piance był kisiel jabłkowy, ale dodaję też - brzoskwiniowy, truskawkowy, żurawinowy, / ale uwaga ! - kisiel trzeba przesiać przez gęste sitko, bo zdarzyło mi się że nieprzesiany zrobił takie brzydkie kropki w piance- nieapetyczne na wygląd, chociaż w smaku nie zmieniły nic/

pozdrawiam
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

Upiekłam Nelu Twój placuszek ale dodałam nieco mniej jabłuszek i zamiast kisielu mój ulubiony cynamon . Wszystko wyszło super. ;:8 Mam ok 20kg jabłek i muszę je jakoś wykorzystywać. :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Post »

:oops: Nie napisałam w przepisie o cynamonie- przepraszam. W oryginalnym przepisie nie było o cynamonie, ale ja do wszystkich smażonych czy pieczonych tartych jabłek/ np do makaronu/ dodaję cynamon . Ale przepisując nie pomyślałam o tym. Sorki. Dobrze , że pomyślałaś Ty. :D
Cieszę się , że placek się udał :D :D

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
gosik
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 4 paź 2006, o 17:04
Lokalizacja: Książenice-Śląsk

Post »

Witam, witam!!! Tak sobie czytam i postanowiłam dołożyć coś od siebie. To przepis na najprostsze i zawsze wychodzące ciasto na świecie. Uwaga - podaję:
21. PLACEK Z ORZECHAMI
7 średnich jabłek
1 1/2 szkl. cukru
1 szkl. orzechów włoskich
3 jajka
2 szkl. mąki
1 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
1 1/2 łyżeczki sody
1/2 szkl. oleju
Jabłka pokroić w kostkę i zasypać cukrem - odstawić na 15 min. Dodać resztę - jak leci (jajka całe) - i wymieszać łyżką. Nie przejmujcie się, że ciasta wydaje się mało - wymieszać i tyle.Blaszkę wysmarować i wysypać bułką. Piec ok. 50 min. Po upieczeniu zostawić na chwilę jeszcze w piekarniku. Naprawdę pychotka
Gwarantuję, że wyjdzie każdemu!!! :D Gorąco polecam również chatte!!! Pozdrawiam ;:13
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Post »

Wrzucę Wam jeszcze jeden przepis na ciasto, które również bardzo lubię.

22. ZŁOCISTY KREMARZ

Obrazek

Ciasto:
3 szkl mąki
0,5 szkl cukru pudru
5 łyżek miodu
łyżeczka sody
1/3 kostki masla
jajko
2 łyżki śmietany
tłuszcz do blachy

Krem :
2 szkl mleka
5 łyżek kaszy manny
3/4 szkl cukru pudru
kostka masła

Ciasto- Miód rozpuścić z masłem i cukrem pudrem. Wystudzić, dodać sodę, mąkę, jajko i śmietanę. Wymieszać i zagnieść ciasto. Masę podzielić na 4 równe części, rozwałkować na prostokątne placki. Na natłuszczoną blachę kłaść kolejno placki i piec na złoto/ po około 15 minut w temp. 200 stopni./

Krem- kaszę rozmącić w mleku, cały czas mieszając gotować na małym ogniu, aż kasza się rozklei i zgęstnieje.Wsypać połowę cukru, kaszę wystudzić mieszając, by nie utworzył się kożuch. Masło utrzeć z pozostałym cukrem, dalej ucierać, dodając po łyżce kaszę. Placki przełożyć kremem, lekko docisnąć. Posypać cukrem pudrem.

/Ja smaruję przed kremem blaty powidłem i dopiero na powidło daję krem. Ciasto jest wtedy dla mnie smaczniejsze. Ale każdy robi wg własnego uznania./
basa gabriela

Post »

23.CIASTECZKA RYZOWE

Składniki:

Paczka kleiku ryżowego,kostka margaryny,3 jaja,niepełna szklanka cukru,3-4 łyżeczki wiórków kokosowych(niekoniecznie),cukier waniliowy,łyżeczka proszku do pieczenia;Dżem,konfitura ewentualnie marmolada

Z podanych skladników zagnieść ciasto.Uformować z niego kulki wielkości orzecha włoskiego mogą być też troszke większe jak się nie ma cierpliwości.W każdej kulce zrobic palcem wgłębienie.Ułożyć kulki lużno,na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia.
Upiec na jasnozłoty kolor trwa to w zależności od piekarnika 30-35min. w temp.190 stopni najlepiej jednak zajrzeć do piekarnika.Po upieczeniu do każdego wgłębienia włożyć trochę dżemu,konfitury lub marmolady.
basa gabriela

Post »

24.TRóJKąTY SEROWE

Składniki:

Po 25dkg margaryny,białego sera(twaróg),mąki,szczypta soli,pół łyżeczki proszku do pieczenia,dżem lub powidła

Margarynę,mąkę i ser posiekać nożem,zagnieść ciasto i chwilę ochłodzić w lodówce.Nastepnie rozwałkować,pokroić na prostokąty lub kwadraty można też wykrawać szklaneczką(literatką)kółka na każdym położyć trochę dżemu lub gęstych powideł złożyć na pół zacisnąc delikatnie brzegi i upiec na złocisty kolor (30-35 min w temp.195stopni)a najlepszym sprawdzianem oko :D jak złoty kolor to upieczone.Po upieczeniu posypać cukrem pudrem z wanilią.


Pozdrawiam.Gabi
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

Ponieważ jestem łasuchem - postanowiłam sobie dzisiaj też coś upiec. Tym razem przyszła kolej na:
25. ANIOŁEK ZUZI

Zagnieść ciasto z tych składników: 3 szkl mąki, 2 jaja, 1/2 szkl śmietany, 1/2 kostki roztopionej margaryny, 1/2 szkl cukru, 1 płaska łyżka amoniaku.
Podzielić ciasto na trzy części i z każdej upiec cieńki placek (ok. 20-30 min w piekarniku, 180st)
Te składniki na masę zagotować: 2 szkl mleka, 3/4 szkl cukru, 3/4 kostki margaryny, cukier waniliowy
Te składniki zmiksować: 2 jaja, 1 1/2 łyżki mąki ziemniaczanej, 3/4 szkl śmietany. Potem tę zmiksowaną masę połączyć z tą zagotowaną i jeszcze raz wszystko doprowadzić do wrzenia.
Placek formować następująco: ciasto I - masa - ciasto II - masa ciasto III - masa - posypać wierzch orzechami i płatkami migdałów

Obrazek
Krysia
Przyjaciel Forum - weteran
Przyjaciel Forum - weteran
Posty: 164
Od: 15 paź 2006, o 00:07
Lokalizacja: Działkolandia-Śląsk

Post »

Dziewczyny,nie wiem czy znacie przepis na drożdżówkę z lodówki.Ja mam dwie lewe ręce jeśli chodzi o ciasta.Ponieważ nie specjalnie lubie słodycze,to pewnie dlatego nie potrafię piec.
Ale od kiedy spróbowałam tego przepisu,zaczęłam wierzyć w swoje umiejętności.
Teraz upiec drożdżówkę to dla mnie pestka.

Autorką tego przepisu jest Prababcia Ania.Spróbujcie,a nie pożałujecie.

25.Drożdżówka z lodówki

Składniki:

- 1 kg mąki pszennej,
- 4 całe jaja,
- 10 dag drożdży,
- 2 szklanki ciepłego mleka,
- 2 łyżki octu,
- pół szkl. cukru,
- pół kostki margaryny.

Jak przyrządzić?
W ciepłym mleku rozrobić ręką drożdże i margarynę, dodać ocet. Wlać wszystko do miski z przesianą mąką, dodać jaja i cukier, starannie wyrobić ręką. Dobrze wyrobione ciasto włożyć do dużej miski i wstawić do lodówki (TAK !!!) naokoło 1 godzinę. Po tym czasie ciasto wyjąć z lodówki, włożyć do blaszek, poczekać aż podrośnie i wstawić do piekarnika nagrzanego do temp.180 o C. Sprawdzić suchym patyczkiem czy upieczone. Piecze sie około 45 min.

Można upiec z kruszonką lub owocami, albo zrobić dwie rolady z nadzieniem.

Uwagi:
Jest to ciasto podstawowe drożdżowe, można dodawać rodzynki i skórkę pomarańczową kandyzowaną, można różnymi zapachami uszlachetniać. Ja osobiscie lubię z nadzieniem z białego sera lub maku, robiłam również z powidłami i z marmoladą z jabłek. Z tej ilości składnikow wychodzą 2 blaszki.
Pozdrawiam Krysia
Jeśli wymagamy od życia zbyt wiele,zwykle nic nie dostajemy.
basa gabriela

Post »

Krysiu to znaczy że z tego ciasta mogę zrobić zawijane makowce?I czy jak robiłaś z powidłami to też zawijaniec?czy jak tak to smarujesz samymi powidłami takimi ze słoika i zawijasz?Fajny szybki przepis.

Pozdrawiam.Gabi
Krysia
Przyjaciel Forum - weteran
Przyjaciel Forum - weteran
Posty: 164
Od: 15 paź 2006, o 00:07
Lokalizacja: Działkolandia-Śląsk

Post »

Tak,właśnie tak.Robisz co chcesz.
Pozdrawiam Krysia
Jeśli wymagamy od życia zbyt wiele,zwykle nic nie dostajemy.
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

To ja poproszę jeszcze o to jak ten mak przygotować.
Chciałam kupić w puszce ale odradzacie.

Pozdrowionka i dzięki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”