Otworzyć dom na ogród

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
marr
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 6 sty 2008, o 22:27
Lokalizacja: Śląsk

Otworzyć dom na ogród

Post »

Witam,
mam prośbę, proszę o radę- mam duży dom, ale żeby wyjść na ogród , muszę przez drzwi wyjściowe obejść go dookoła- dodatkowo dom to tzw. wysoki parter. Od strony ogrodu jest okno kuchenne, które można przebić i zrobić schody. Taki jest mój pomysł, ale nigdzie w internecie nie natknęłam się na podobny projekt- może ktoś z Was ma jakieś sugestie- będę wdzięczna! marr
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6526
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

A może masz jakieś zdjęcie tej ściany z oknem? Z zewnątrz :) I napisz cokolwiek o stronach świata, na którą wychodzi okno kuchenne? I czy kuchnia jest duża, taka z jadalnią, czy nieduża? Czy musi być w tym właśnie miejscu domu? A może wyjście na dwór można wybić nie z kuchni, a z innego pomieszczenia na parterze?

Może zrobić jakiś taras z zejściem do ogrodu po skarpie? A może samą skarpę i schody od razu od ściany domu?

Głupio tak doradzać, jeśli wie się o problemie tak bardzo niewiele jak teraz :roll:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Beata T
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2386
Od: 18 sie 2007, o 18:40
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Najlepiej pokaż tą stronę domu , bo nic nie wiadomo czy pod parterem masz piwnice z oknami na ogród bo to też może być przeszkoda do stworzenia tarasu lub usypania skarpy :wink:
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Post »

Wpisz w Google "ogród zimowy" - jest tam trochę ciekawych rozwiązań przejścia (połączenia) z domu do ogrodu - może coś Ci się spodoba.
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
marr
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 6 sty 2008, o 22:27
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Witam,
bardzo dziękuję za wszystkie podpowiedzi..Nie zdawałam sobie sprawy, jak wiele szczegółów warunkuje powstanie takiego tarasu....Tak więc- jest to zachodnia strona domu, na tej ścianie jest jeszcze jedno okno z salonu, ale my najczęścij przebywamy w kuchni, bo jest duża, :) pod oknem kuchennym jest małe okno piwniczne. Postaram sie wkleić zdjęcie, ale jestem w tym względzie laikiem. Pozdrawiam! marr :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”